Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

eBanka: I bez prémií jsme konkurenceschopní

| 16. 1. 2003
eBanka: I bez prémií jsme konkurenceschopní
Do nedávna banky studenty "uplácely". Vedení účtu a transakce zdarma, k tomu každoroční bonus a u České spořitelny dokonce ještě 10 000 při ukončení studia červeným diplomem. Nyní se začíná situace měnit.
Studentská konta nemusí být zadarmo, studenti oceňují i jiné kvality než cenu, tvrdí ředitel interní komunikace eBanky Pavel Makovský. Tato banka jako jediná vsadila v boji o mladé uživatele na jiné parametry, s jakým ohlasem?

Kolik účtů studentských účtů vedla banka ke konco roku 2002?
eBanka zahájila prodej na podzim roku 2001 a celkem ke konci roku eBanka vedla přes 5800 Studentských programů, včetně cca 400 účtů, které u eBanky mají studenti, kteří zároveň podnikají. Nárůst za loňský rok byl více než 64 %, tedy více než 3700 účtů.

Osvědčilo se dávat přímé finanční prémie studentům? Vyplatí se to bance?
Finanční prémie byla jednorázovým podpůrným obchodním nástrojem v počátku prodeje Studentského programu eBanky. Celkem jsme na tuto podporu prodeje použili v roce 2001 a 2002 cca 1 mil. Kč. Vyplácení prémie banka ukončila v březnu roce 2002. Tato akce přinesla eBance přes 1700 studentských účtů. Podle dosavadní velmi krátkodobé zkušenosti většina studentů v bance zůstává i po ukončení studia na vysoké škole.

Jak velký podíl má tato skupina klientů na celkovém počtu klientů eBanky?
Podíl studentů na portfoliu banky je kolem 7 %.

Jak moc v boji o studenty zaostávají tuzemské banky za zahraničním?
Zahraniční banky začaly s poskytováním studentských programů a projektů dříve než začaly banky na našem trhu. Především se jedná o oblast poskytování úvěrů na studium, ve kterém mají zahraniční banky větší historii i zkušenosti. Například Barclays Bank v Anglii nabízí speciální úvěrový program pro studenty, kde si student nejdříve velmi jednoduše spočítá kolik potřebuje na výdaje spojené se studiem (např. poplatky za různé kurzy, zkoušky, učebnice, nájemné, pojištění, případně oblečení a stravu apod.) a příjmy ze studia (např. stipendia, vládní studentské půjčky, brigády apod.) a poté je mu ze strany Barclays Bank nabídnuta možnost a forma financování. Jsem přesvědčen, že v ostatních parametrech jsou nabídky více než konkurenceschopné. Barclays Bank poskytuje studentům výhodné ceny mobilních telefonů, což je výhoda, kterou eBanka již v rámci studentského programu také poskytuje.

Jakou změnu v této nabídce letos chystáte?
Pro letošní rok nepočítáme s nějakou zásadní úpravou studentského programu eBanky.

Podrobné informace o junior a studentských kontech naleznete v našich stejnojmenných sekcích!

Co si o tom, co nabízejí studentům banky myslíte vy? Budou postupně banky ustupovat od přímých dotací studentských kont? Nebo bez nich nemohou být tato konta úspěšná? Napište svůj názor, zajímá nás a ostatní čtenáře!

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

0
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK