Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Roman Mentlík: úkoly jsem splnil, odcházím dříve

Roman Mentlík: úkoly jsem splnil, odcházím dříve
Nečekaný odchod Romana Mentlíka z nejvyšších funkcí v eBance vyvolal vlnu spekulací. Shrnout by je šlo nejspíše do otázky "Byl vyhozen nebo odchází sám?" Rozhovor z minulého týdne proto nebyl poslední, bankéř se rozhodl o svém odchodu promluvit.

Kdy jste se rozhodl odejít z eBanky?
Už v minulosti jsem měl velmi zajímavé nabídky na práci ve státní správě. Protože se jedna z nabídek s ještě větším důrazem před nedávnem zopakovala a můj kontrakt v eBance by vypršel v únoru příštího roku, rozhodl jsem se ji přijmout.

Kdy oznámíte, kam nastupujete?
Je to zatím citlivá otázka, rád bych si vyhradil právo mluvit opravdu až v okamžiku, kdy budu stát s aktovkou před úřadem. Minimálně měsíc bych ale chtěl věnovat svému zdraví – celé léto jsem měl značné problémy s páteří a mojí nejbližší prioritou proto je, abych si dal záda do pořádku a dokončil rehabilitaci.

Zůstanete bankéřem?
Třinácti let strávených v bankovnictví se nezříkám a ani netvrdím, že se k té práci nehodlám vrátit. Myslím si, že být bankéřem je po tolika letech už určitá deformace, která mi zůstane v krvi.

Splnil jste v eBance to, co jste si při nástupu předsevzal?
Reakce na můj odchod opět potvrdily, že žijeme v Čechách – cokoliv je nejasné, okamžitě na veřejnosti dostane negativní podstatu. Je dobré připomenout, že do eBanky jsem před necelými dvěma roky byl najmut s cílem ji stabilizovat, nastavit do standardních bankovních parametrů, připravit podmínky pro další dlouholetou expanzi. Řekl bych, že jak stabilizace, tak příprava na budoucí expanzi je velmi viditelná: eBanka s předstihem tří let vystoupila ze stabilizačního programu. Kvalitu banky při tomto kroku posuzovala Česká národní banka i Česká konsolidační agentura. V jejich hodnoceních jsme dopadli velmi dobře.

Co se tedy jmenovitě podařilo?
Sítí klientských center jsme pokryli celou ČR. eBanka se stala plnohodnotnou bankou s produkty pro firmy a standardními mezibankovními vazbami, navíc zůstala všemi respektovanou jedničkou v přímém bankovnictví. Dnes není problém získat pro práci v eBance kteréhokoliv bankovního profesionála, lidi, kteří banku ještě před dvěma roky nebrali vůbec vážně.

Myslím, že tyto ukazatele, spolu s rostoucím počtem klientů a faktem, že jsme výrazně překonali záměry definované v pětiletém transformačním programu NeXT, nejlépe vypovídají o vývoji banky v posledních dvou letech.

Jste manažer "rozjížděč", kterého "nekrizové" úkoly tolik nebaví?
Necharakterizoval bych se jako krizový manažer, pravdou ale je, že většina projektů, na kterých jsem se v minulosti podílel, byla spojena s nutností přeskočit určitá vývojová stádia. Byl jsem vždy u toho, když se něco rodilo, nebo když bylo potřeba něco výrazně stabilizovat. V okamžiku, kdy se projekt rozjel mne zatím vždy oslovila nová nabídka, která skýtala další možnosti.

Kde myslíte, že bude v budoucnu pracovat Roman Mentlík? Jaká nabízí státní správa místa pro bankéře? Mohla by nabídka státní správy zlákat vás? Podělte se s ostatními o své názory!

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+4
Ano
Ne

Diskuze

3. 9. 2002 | 23:01 | teimlm

Mily rozumbrado, vzhledem k dobre znamym stykum kolegy Mentlika s CSSD je jasne, ze mame noveho reditele CKA a ver mi, ze to za spatne penize nebude. více

3. 9. 2002 | 22:36 | teimlm

Odejit již z druhé banky. Nu což, ve státních službách se dají věci mrvit v klidu a daleko déle než v privátních společnostech. více

3. 9. 2002 | 6:45 | teimlm

Bankéř a do státní správa? A kdo mu bude dorovnávat plat? Vždyť je to nesmysl. Také bych to tipoval na nějaký průšvich. více

3. 9. 2002 | 2:24 | teimlm

Četl jsem i rozhovor z minulého týdne. Nenechte se vysmát. To je jasné, že Mentlíkův odchod není v pořádku. Dá se dohadovat, jestli byl vyražen, nebo raději zavčas z banky vycouval. Ale rozhodně není pravda, co se snaží banka...více

Oblíbená témata

banky, Roman Mentlík

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK