Creditas snižuje úrok u vkladů, zůstávají mezi nejlepšími

| rubrika: Aktuality | 18. 9. 2019 10:12

Banka Creditas snížila úroky u delších variant svého termínovaného vkladu, přesto i dál patří k nejlepším na trhu.

Úrok pro nové termínované vklady v Creditas klesl z 2,6 na 2,4 % u pětiletého závazku – v případě, že zvolíte připsání úroků až na konci sjednaného období. U varianty s průběžným připisováním klesla sazba z 2,3 na 2,1 %.

Beze změny nechala Creditas v reklamě vyzdvihovaný úrok 3,1 % pro desetiletý termínovaný vklad s připsáním úroků až na konci sjednaného období. U varianty s průběžným připisováním úroků klesla sazba z 2,5 na 2,3 %.

Sedmiletý termínovaný vklad nově nabízí 2,5 místo dřívějších 2,7 % v první zmíněné variantě nebo 2,2 místo 2,3 % ve druhé. Tříletý vklad má teď sazbu 1,9 místo 2 %.

Srovnejte si to s námi

Creditas dál nabízí nejvyšší úrok mezi bankami pro vklady do půl milionu korun pro období od pěti let. U kratších vkladů má lepší sazbu Equa bank s 2 %. Pro vklady od půl milionu je jedničkou J&T Banka, například u pětileté varianty dává 2,6 %.

Ještě vyšší sazby má spořitelní družstvo Ney. U takzvaných kampeliček však musíte počítat s pravidlem 1:10 – desetinu z uložených peněz je potřeba dát zároveň do členského vkladu. Ten se pak zhodnocuje, nebo naopak znehodnocuje podle hospodářských výsledků záložny a není – na rozdíl od zbylých devíti desetin – zahrnut do státního systému pojištění vkladů.

Družstvo Ney od září zvýšilo sazby u dvou- až sedmiletých vkladů. U dvouletých teď láká na 2,65 %, tříletých 2,7 %, čtyřletých, pětiletých a sedmiletých na 2,8 %. Sazba u desetiletých vkladů zůstává na 2,8 %.

Sazby kratších vkladů v Ney naopak klesly: jednoletý teď nabízí 1,8 místo dřívějších 2,5 %, šestiměsíční 1,7 místo 1,9 %. Nezměnila se sazba nejkratšího, tříměsíčního vkladu, která zůstává na 1,7 %.

Tip: Vyplatí se nové spořicí dluhopisy? Víme, kdo dá víc

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.