Creditas snižuje úrok u vkladů, zůstávají mezi nejlepšími

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 18. 9. 2019

Banka Creditas snížila úroky u delších variant svého termínovaného vkladu, přesto i dál patří k nejlepším na trhu.

Úrok pro nové termínované vklady v Creditas klesl z 2,6 na 2,4 % u pětiletého závazku – v případě, že zvolíte připsání úroků až na konci sjednaného období. U varianty s průběžným připisováním klesla sazba z 2,3 na 2,1 %.

Beze změny nechala Creditas v reklamě vyzdvihovaný úrok 3,1 % pro desetiletý termínovaný vklad s připsáním úroků až na konci sjednaného období. U varianty s průběžným připisováním úroků klesla sazba z 2,5 na 2,3 %.

Sedmiletý termínovaný vklad nově nabízí 2,5 místo dřívějších 2,7 % v první zmíněné variantě nebo 2,2 místo 2,3 % ve druhé. Tříletý vklad má teď sazbu 1,9 místo 2 %.

Srovnejte si to s námi

Creditas dál nabízí nejvyšší úrok mezi bankami pro vklady do půl milionu korun pro období od pěti let. U kratších vkladů má lepší sazbu Equa bank s 2 %. Pro vklady od půl milionu je jedničkou J&T Banka, například u pětileté varianty dává 2,6 %.

Ještě vyšší sazby má spořitelní družstvo Ney. U takzvaných kampeliček však musíte počítat s pravidlem 1:10 – desetinu z uložených peněz je potřeba dát zároveň do členského vkladu. Ten se pak zhodnocuje, nebo naopak znehodnocuje podle hospodářských výsledků záložny a není – na rozdíl od zbylých devíti desetin – zahrnut do státního systému pojištění vkladů.

Družstvo Ney od září zvýšilo sazby u dvou- až sedmiletých vkladů. U dvouletých teď láká na 2,65 %, tříletých 2,7 %, čtyřletých, pětiletých a sedmiletých na 2,8 %. Sazba u desetiletých vkladů zůstává na 2,8 %.

Sazby kratších vkladů v Ney naopak klesly: jednoletý teď nabízí 1,8 místo dřívějších 2,5 %, šestiměsíční 1,7 místo 1,9 %. Nezměnila se sazba nejkratšího, tříměsíčního vkladu, která zůstává na 1,7 %.

Tip: Vyplatí se nové spořicí dluhopisy? Víme, kdo dá víc

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Úroky nezvýšíme, hlásí nová rada ČNB. Dál chce bránit korunu

4. 8. 2022 | Petr Kučera | 14 komentářů

Úroky nezvýšíme, hlásí nová rada ČNB. Dál chce bránit korunu

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba tak zůstává na 7 %, diskontní sazba na 6 % a lombardní... celý článek

Nejlepší spořicí účty: Úrok nad 5 % zvedá další banka

29. 7. 2022 | Petr Kučera | 25 komentářů

Nejlepší spořicí účty: Úrok nad 5 % zvedá další banka

Nejvyšší úrok na spořicím účtu mezi bankami dál nabízí UniCredit: 5,5 % ročně (p. a.). Jde však jenom o speciální akci pro zcela nové klienty, kteří u UniCredit dosud nemají vůbec žádný... celý článek

Spočítejte si, kolik vám sebere inflace. Vrchol teprve přijde

20. 7. 2022 | redakce Peníze.CZ | 9 komentářů

Spočítejte si, kolik vám sebere inflace. Vrchol teprve přijde

Co dělá inflace s hodnotou vašich úspor a jak klesá kupní síla? Kalkulačka ukáže, kolik vám zůstane, když zdražování dosáhne určité hodnoty. A jaká čísla pro další měsíce čekají ekonomové? celý článek

Nejlepší spořicí účty po zvýšení úroků. Nové porovnání

14. 7. 2022 | Petr Kučera | 18 komentářů

Nejlepší spořicí účty po zvýšení úroků. Nové porovnání

ČNB před třemi týdny znovu výrazně zvýšila základní sazbu, od které se nepřímo odvíjejí i úroky na spořicích účtech. Zatímco banky si teď můžou ukládat do ČNB na čtrnáct dnů za 7 %... celý článek

Spoření vylepšuje i největší banka. Vyšší úrok ale nedá všem

30. 6. 2022 | Petr Kučera | 21 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Vyšší úrok ale nedá všem

Také Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvýší úročení vkladů. Od začátku července tak sníží svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.