Creditas snižuje úrok u vkladů, zůstávají mezi nejlepšími

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 18. 9. 2019 10:12

Banka Creditas snížila úroky u delších variant svého termínovaného vkladu, přesto i dál patří k nejlepším na trhu.

Úrok pro nové termínované vklady v Creditas klesl z 2,6 na 2,4 % u pětiletého závazku – v případě, že zvolíte připsání úroků až na konci sjednaného období. U varianty s průběžným připisováním klesla sazba z 2,3 na 2,1 %.

Beze změny nechala Creditas v reklamě vyzdvihovaný úrok 3,1 % pro desetiletý termínovaný vklad s připsáním úroků až na konci sjednaného období. U varianty s průběžným připisováním úroků klesla sazba z 2,5 na 2,3 %.

Sedmiletý termínovaný vklad nově nabízí 2,5 místo dřívějších 2,7 % v první zmíněné variantě nebo 2,2 místo 2,3 % ve druhé. Tříletý vklad má teď sazbu 1,9 místo 2 %.

Srovnejte si to s námi

Creditas dál nabízí nejvyšší úrok mezi bankami pro vklady do půl milionu korun pro období od pěti let. U kratších vkladů má lepší sazbu Equa bank s 2 %. Pro vklady od půl milionu je jedničkou J&T Banka, například u pětileté varianty dává 2,6 %.

Ještě vyšší sazby má spořitelní družstvo Ney. U takzvaných kampeliček však musíte počítat s pravidlem 1:10 – desetinu z uložených peněz je potřeba dát zároveň do členského vkladu. Ten se pak zhodnocuje, nebo naopak znehodnocuje podle hospodářských výsledků záložny a není – na rozdíl od zbylých devíti desetin – zahrnut do státního systému pojištění vkladů.

Družstvo Ney od září zvýšilo sazby u dvou- až sedmiletých vkladů. U dvouletých teď láká na 2,65 %, tříletých 2,7 %, čtyřletých, pětiletých a sedmiletých na 2,8 %. Sazba u desetiletých vkladů zůstává na 2,8 %.

Sazby kratších vkladů v Ney naopak klesly: jednoletý teď nabízí 1,8 místo dřívějších 2,5 %, šestiměsíční 1,7 místo 1,9 %. Nezměnila se sazba nejkratšího, tříměsíčního vkladu, která zůstává na 1,7 %.

Tip: Vyplatí se nové spořicí dluhopisy? Víme, kdo dá víc

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Čtvrtina Čechů nemá rezervu, když přijde o příjem

26. 7. 2021 | Petr Kučera | 13 komentářů

Čtvrtina Čechů nemá rezervu, když přijde o příjem

Pro případ ztráty pravidelného příjmu má více než třetina Čechů (35 %) finanční rezervu na čtyř a více měsíců. Pětina lidí (20 %) by vydržela přinejmenším sedm měsíců. Ukázal to průzkum... celý článek

Jak porazit inflaci. Spořicí účet už nestačí

14. 6. 2021 | Jiří Hovorka | 44 komentářů

Jak porazit inflaci. Spořicí účet už nestačí

Inflace se drží kolem tří procent. Když necháváte úspory na běžném účtu v bance, ztrácejí svou hodnotu. Jen o trochu si polepšíte spořicím účtem nebo termínovaným vkladem. Ukážeme vám... celý článek

Spořicí účet jako bonus ke stavebku. Tady je recenze

28. 5. 2021 | Petr Kielar, Petr Kučera | 8 komentářů

Spořicí účet jako bonus ke stavebku. Tady je recenze

ČSOB Stavební spořitelna (Liška, dříve Českomoravská stavební spořitelna) přichází s novým tarifem nazvaným Duo. Je bez poplatků a na první rok nabízí úrokovou sazbu 0,5 %. To je momentálně... celý článek

První Dluhopis Republiky už lze koupit bez poplatku

26. 5. 2021 | Petr Kučera | 12 komentářů

První Dluhopis Republiky už lze koupit bez poplatku

Alespoň částečnou možnost online objednávky spouští ministerstvo financí po dvou a letech od úvodní emise Dluhopisů Republiky – a víc než rok od začátku koronavirových omezení.

Každý čtvrtý Čech vůbec nechrání úspory před inflací

14. 4. 2021 | Petr Kučera | 22 komentářů

Každý čtvrtý Čech vůbec nechrání úspory před inflací

Čtvrtina Čechů se vůbec nesnaží chránit své úspory před inflací. Za nejvhodnější způsob ukládání peněz totiž považují hotovost nebo běžný účet, ukázal březnový průzkum Generali Investments... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.