Jak vyplnit daňové přiznání. Návod pro zaměstnance
6. 3. 2022 | Jiří Hovorka

Kdo si loni přivydělal při zaměstnání víc než 6000 korun (a nešlo o takzvaný příležitostný příjem do 30 000 korun), musí podat daňové přiznání. Poradíme, jak na to.
Dobrý den, od dubna mám brigádu n.1, kde jsem podepsala "růžové prohlášení", od července jsem nastoupila na brigádu n.2, kde jsem opět podepsala "růžové prohlášení" na celý zbytek roku (první prohlášení bylo ukončeno). Na konci září jsem však brigádu n.2 ukončila, ale na brigádě n.1 jsem "růžové prohlášení" už znovu nepodepsala. Bude možné vrácení daně i za měsíce říjen - prosinec? (Nevím, jestli prohlášení platí, i když už tam nepracuji) Předem děkuji za odpověď.
Dotaz poslal/a: PavlinaRazlova, 07. 12. 2017 11:25
Pokud jste měla v průběhu roku uzavřen pracovní poměr postupně u několika zaměstnavatelů, můžete po skončení roku požádat o roční zúčtování daně posledního ze zaměstnavatelů, a to i v případě, že jste už u posledního zaměstnavatele nepodepsala znovu „růžové prohlášení“. U tohoto zaměstnavatele nemůže platit původní prohlášení, ale prohlášení u posledního zaměstnavatele můžete znovu podepsat i dodatečně. Podmínkou je, že v žádném měsíci roku jste neměla souběžně uzavřen pracovní poměr s více zaměstnavateli. Pokud se tak rozhodnete, můžete v tomto případě i sama dobrovolně podat daňové přiznání.
Pokud byste měla souběžně (v kterémkoli měsíci) uzavřen pracovní poměr u více zaměstnavatelů, musíte podat daňové přiznání a v něm uvést příjmy od všech zaměstnavatelů.
V rámci ročního zúčtování nebo daňového přiznání můžete uplatnit slevy na dani, případně odčitatelné položky od základu daně nebo daňové zvýhodnění na děti, pokud splňujete podmínky pro jejich uplatnění.
V každém případě bude pro vás výhodné požádat o roční zúčtování nebo podat daňové přiznání.
NeoTax spol. s r.o., Ing. Marcela Vjačková - daňový poradce, 07. 12. 2017 22:19
Partner sekce
Best Account
Best Account nabízí svým klientům daňové poradenství, ale také vedení účetnictví, daňové evidence, mzdové agendy a personalistiky.
Své služby poskytujeme jak drobným živnostníkům, tak větším společnostem. Rádi vám pomůžeme i se zahraničním zdaněním, bez ohledu na to, jestli jste fyzická nebo právnická osoba.
Jako členové Komory daňových poradců ČR nabízíme vysokou míru profesionality a odbornosti. Jsme taktéž členové Odborného kolegia při Komoře daňových poradců.
Klientům radíme jak při řešení běžných situací, tak i v případech, kdy je potřeba využít nestandardních postupů.
Naší předností je individuální přístup ke každému z vás.
Víme, kde a jak vám ušetřit peníze a čas.
Za tuto kategorii odpovídá:
Tereza Tirolová
Partnerem poradny od: 26.2.2018
Naši čtenáři s námi ušetřili už 16 117 415 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.
Aktuální články
Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry
Česká spořitelna jako první v Česku nabízí QR výběry z bankomatů. Kdo má v chytrém telefonu...více
Nejlepší spořicí účty už začínají pětkou. Velké porovnání
ČNB v minulém týdnu znovu výrazně zvýšila základní sazbu, od které se nepřímo odvíjejí...více
Nová šance pro dlužníky. Milostivé léto čeká pokračování
Druhé milostivé léto začne 1. září a skončí 30. listopadu 2022. Původní pravidla této...více
Průvodce výpisem z katastru nemovitostí
Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.
Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.
Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost
Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.