Stavební spořitelny lákají na bonusy. Kde dostanete nejvíc?

| rubrika: Aktuality | 20. 1. 2020 15:30 | 4 komentáře

Stavební spořitelny lákají i na začátku nového roku na bonus, který v praxi znamená odpuštění vstupního poplatku. Tradiční akci dnes spustila Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka). Následuje tak Modrou pyramidu, která stejnou akci zahájila v minulém týdnu.

Obě spořitelny lákají do konce února na bonus v maximální výši 2000 korun. Odvíjí se od výše zaplaceného vstupního poplatku, který spořitelny při sjednání smlouvy s cílovou částkou do 200 tisíc korun vlastně kompletně vrací. Podmínkou pro získání prémie v obou spořitelnách je naspořit určitou částku v prvních čtyřech měsících od uzavření smlouvy. V Buřince to jsou 3000 korun, v Modré pyramidě 2000 korun.

Investovat a šetřit!

Jasně, nachystat se na stáří. Dobře si vychovat hodně šikovných dětí, pořídit si byt, aby se nemusel platit nájem, a zahrádku, aby si člověk sám vypěstoval lacino dobroty.

Ale k tomu pořád investovat a šetřit.

Rádi poradíme s výběrem a pomůžeme porovnat. U vybraných podílových fondů neplatíte vstupní poplatek.

Čistá úroková sazba v obou spořitelnách dělá podle výpočtů specializovaného webu Stavebky.cz 3,52 procenta. Jde o získaný roční úrok po odečtení poplatků a daně z výnosů a po připočtení státní podpory při optimálních 1700 korunách uložených na spoření každý měsíc.

„Úroky i poplatky Buřinky i Modré pyramidy jsou prakticky stejné a proto i rozdíl v celkovém výnosu je jen několik korun ve prospěch Buřinky. Podstatnější výhodou Buřinky jsou jednodušší podmínky, kdy není třeba plnit podmínky pro získání úrokového bonusu,“ hodnotí nabídky Petr Kielar z webu Stavebky.cz.

Zároveň upozorňuje, že nejvýhodnější je nyní s čistou úrokovou sazbou ve výši 3,7 procenta nabídka Raiffeisen stavební spořitelny. I ona má teď akci, při níž vrací vstupní poplatek až do 1500 korun.

Na vyšší prémie při sjednání smlouvy láká v aktuální kampani Českomoravská stavební spořitelna. Podmínkou maximálního bonusu u Lišky – 4500 korun – je sjednání stavebního spoření zároveň s běžným účtem v ČSOB a s penzijním spořením od ČSOB penzijní společnosti. 

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.