CO SI O TOM MYSLÍTE: Vadí vám nejasný původ milionů některých politiků?

Ukládat do banky miliony a přitom pobírat sociální dávky je zřejmě v české politice normální. Běžné je zjevně i to, že politici placení z veřejných peněz nemíní vysvětlit, odkud mají jiné příjmy. Vadí vám to, nebo to považujete za něco, s čím je nutné se smířit? Napište své názory a přečtěte si zkušenosti ostatních čtenářů.

Posledních několik let je bohatých na skandály českých nejvyšších politických činitelů. Kdyby šlo „jen“ o milostné aféry, bylo by to snad jen k politování. Jenže řada těchto afér má korupční příchuť. Nesmí se to však říkat příliš nahlas, aktéři jsou na to přecitlivělí a hned s chutí podávají žaloby. A vůbec se nezabývají tím, zda by nebylo na místě spíše dokázat veřejnosti, že jako veřejní činitelé placení z peněz daňových poplatníků, mají čisté svědomí, a tedy i čisté zdroje rodinného rozpočtu. Bohužel to většinou dotyčné ani nenapadne.

Také současný vicepremiér Jiří Čunek, „Muž, který přežil vše“, jak ho titulují například Hospodářské noviny, se s dokazováním původu svých záhadných milionů neobtěžuje. Dokonce na tom byl prý tak špatně, že musel kdysi vedle těchto dobře uložených milionů žádat i o sociální dávky. Ani předposlední aféru s úplatkem ještě na vsetínské radnici příliš nevysvětlil. Zdá se, jako by to nikomu až zas tolik nevadilo.

Podle nedávných výzkumů je v tuzemsku korupce v poslední době méně. Což je možná pravda. Nebo ti, kterých se to týká, už přišli na fígle, jak ji lépe zamaskovat.

Máte také pocit, že by politici původ svých peněz měli dostatečně obhájit, nebo odejít z funkce, pokud se neprokáže, že majetek nabyli čestně? Znáte někoho na radnici ve svém městě, kdo bral úplatky?

PODĚLTE SE O NÁZOR S OSTATNÍMI ČTENÁŘI.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 31 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

2. 11. 2007 8:06

Dobrý den.

Za povšimnutí stojí také to že všichni vč. mně, kteří doposud přispěli do této diskuse jsou nepřihlášení. Nesvědčí to náhodou o tom, že v tomto státě je něco totálně špatně?

Matloch

+60
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

1. 11. 2007 15:16, mirka

prosím vás a kde by tchýně sebrala tolik peněz

-2
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (31 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.