CO SI O TOM MYSLÍTE: Chcete v Česku olympiádu?

Praha se pustila do dobrodružství, na jehož konci může být těžce zadlužené město i celá republika. Jmenuje se letní olympiáda. Souhlasíte s tím, aby se i přesto v Česku proháněli světoví olympionici? Napište své názory a přečtěte si zkušenosti ostatních čtenářů.

Nadšenci v čele s pražským primátorem a některými umělci jsou třetinou, která je pro konání olympijských her v Praze v roce 2016 či 2020. Argumentují mimo jiné, že olympiáda pomůže městu, aby se už v budoucnu nemuselo zadlužovat, či že zlepší image metropole i celé země. Starostové malých obcí, někteří senátoři, vicepremiér Jiří Čunek a jeho KDU-ČSL spolu s jinými umělci jsou proti. Tvrdí, že na to Praha nemá peníze, ani není schopná rozhodnout o stavbě sportovišť a dalších budov. Jejich argumenty potvrzují i nynější dohady o stavbě budovy Národní knihovny, takzvané chobotnice na Letné.

O konání olympijských her v Česku by měli rozhodnout Češi v referendu, soudí necelých 60 procent obyvatel země. Zatím by ze všech dotázaných, kteří už mají názor, hlasovalo pro uspořádání her 54 procent. Vyplývá to z průzkumu, který zveřejnila agentura STEM. Stoupenci her jsou častěji mladší lidé a častěji je podporují muži než ženy. Ti však za celým "podnikem" vidí nejspíš jen sportovce a jejich výkony. To že se nejen Praha, ale celé Česko může na mnoho let kvůli hrám zadlužit, tak jako to zažily řecké Atény, jim nejspíš nedochází. Navíc pro miliardy, které by olympiáda spolkla, by se nepochybně našlo rozumnější využití.

Je olympiáda podle vás megalomanský projekt, který bude stát daňové poplatníky spoustu peněz? Nebo si myslíte, že je to ojedinělá možnost, jak zviditelnit Česko a zlepšit jeho infrastrukturu?
PODĚLTE SE O NÁZOR S OSTATNÍMI ČTENÁŘI

Podpojištění řeší kalkulačka

Podpojištění řeší kalkulačka

Většina Čechů má podpojištěné domy a neví o tom. Nová kalkulačka pomáhá správně a rychle nastavit výši pojistné částky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 38 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

6. 11. 2007 8:26, Hela

OH nemyslím si ,že si to mužeme dovolit .Stále nám říkají o státním dluhu a vymyslí si OH asi,aby ho zvětšili . Nebo je to prostě nezajímá. Jen mám obavu pokud se rozhodli tak si to prosadí. Vzpomeňte na referendum o senátu nechtěla ho ani polovina národa a co máme senát a co to stojí peňez. Skutečně jsme tu za blbce hlavně ,že platíme daně.

+71
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

28. 10. 2007 16:31, Kupka

Co jsem mohl zjitit s dosavdních zveřejněných záměrů je realizace olympiády reálná.
Je potřeba nechat jednat odborníky a jejich závěry zveřejnit a o konkrétních faktech jednat. Slovo by měli mít urbanisté, architekti a ekonomové. Na podkladě těchto závěrů teprve rozhodnot a to na úrovni vlády.Osobní závěry lajků jsou k ničemu.
Jestli dokázali olympiádu jiné stejně velké země dokázali bychom ji my také.
Jsem pro olympiádu u nás.

-25
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (38 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Největší poradenské firmy spojily síly. Hypotéky sjednají digitálně

5. 10. 2023 | Olga Skalková

Největší poradenské firmy spojily síly. Hypotéky sjednají digitálně

Pětice poradenských společností – Broker Consulting, Broker Trust, Gepard Finance, Partners Financial Services a SAB Servis – se dohodly na strategickém partnerství pro vytvoření plně... celý článek

Tiskne se nová nejvyšší bankovka. První, kterou podepíše Michl

4. 10. 2023 | Kateřina Hovorková

Tiskne se nová nejvyšší bankovka. První, kterou podepíše Michl

Nová pětitisícikoruna doplní v oběhu dva stávající vzory, které zůstanou i nadále v platnosti. V čem se liší?

Haléře v Česku. Kde se vzaly a další zajímavosti z historie

29. 9. 2023 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Haléře v Česku. Kde se vzaly a další zajímavosti z historie

Je to patnáct let, co se přestaly používat padesátníky a haléře tak zmizely z oběhu. Haléřové mince přitom Češi brali denně do ruky víc než století. Byly tak obyčejné a všední, že by... celý článek

Jak mají otevřeno obchody ve svátek 28. září

26. 9. 2023 | Gabriel Pleska

Jak mají otevřeno obchody ve svátek 28. září

Ve čtvrtek 28. září oslavíme Den české státnosti a připomeneme si zemského patrona svatého Václava. Jaká bude otevírací doba obchodů?

České dráhy zdraží. Nižší cenu si ale můžete prodloužit

25. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ

České dráhy zdraží. Nižší cenu si ale můžete prodloužit

Státní podnik České dráhy zdraží jízdné v průměru o 9,5 procenta – to je ve stejné výši, jako stoupne cena u státního systému jednotného tarifu OneTicket.

Partners Financial Services