Trinity zvyšuje úrok na spoření, má ale podmínky

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 10. 8. 2021
Trinity zvyšuje úrok na spoření, má ale podmínky

Zdroj: Shutterstock

Trinity Bank láká na „narozeninový bonus“, díky němuž může úrok na spořicím účtu stoupnout na 0,58 %. Podmínkou je uložit si na něj aspoň 100 tisíc korun. Zmíněnou sazbou se pak bude úročit celý vklad, tedy i část pod stotisícovou hranici.

Akce se mohou zúčastnit stávající i noví klienti, vždy si však musí založit nový účet a vložit aspoň 100 tisíc. Převody dosavadních úspor z jiných účtů v Trinity se nepočítají. Vyšší úrok banka garantuje do 31. prosince 2021. Při nesplnění podmínek (a na dosavadním spořicím účtu nazvaném Výhoda+) je úrok 0,21 %.

Nejvyšší běžně dostupný úrok na spořicím účtu mezi bankami teď nabízí Hello Bank s 0,6 % pro maximálně 200 000 Kč, případná část nad tento limit se neúročí. Hello bank nemá – kromě stropu – žádné další podmínky, její spořicí účet si lze založit jednoduše online a zdarma.

Nejlepším spořicím účtům se vyrovná běžný Neo účet od Expobank se sazbou 0,5 %. V porovnání s nimi navíc může lákat na to, že úročí celý vklad – není tedy nutné hlídat si nějaký strop. A hlavně: lidé nemusí přesouvat dočasně volné peníze z běžného na spořicí účet, aby na úrok dosáhli. Automaticky se vztahuje na všechno, co momentálně mají na běžném účtu.

Sazbu 0,5 % má také spořicí účet Creditas s 0,5 % pro maximálně 350 000 Kč, vyšší část vkladu se úročí 0,2 %. Ani Creditas nemá kromě stropu žádná další omezení. V součtu na 0,5 % lze dosáhnout i v Monetě, podmínkou však je „aktivní využívání“ jejího běžného účtu.

Srovnejte to s námi

Trinity Bank slaví v srpnu 25 let působení na trhu. Jako banka funguje od roku 2019, kdy navázala na družstevní záložnu Moravský peněžní ústav. Součástí oslav je také soutěž o 25 dresů Jaromíra Jágra s jeho vlastnoručním podpisem.

„Letos plánujeme dosáhnout rekordního zisku 115 milionů korun. Jen za první pololetí roku překročil 71 milionů korun. Jedná se o téměř stejný zisk jako za celý loňský rok, který byl historicky nejúspěšnějším rokem v historii banky. K růstu zisku významně přispívá nárůst úvěrového portfolia v oblasti financování nemovitostních projektů a konzervativně zajištěných úvěrů, a to v meziročním srovnání o více jak 30 %,“ říká zakladatel banky Radomír Lapčík.

Zisk Trinity Bank před zdaněním loni přesáhl 75 milionů korun. Čistý zisk 60,6 milionů je o 20 procent vyšší než v roce 2019. Počet klientů ke konci loňského roku dosáhl 24 157, o rok dříve jich bylo 18 771 – meziroční růst tak dosáhl skoro 29 procent. Méně výrazně stoupl objem vkladů: ke konci roku činil skoro 14,8 miliardy korun, což je o necelých pět procent víc než před rokem. Bilanční suma stoupla meziročně o víc než osm procent na 17,5 miliardy korun.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+9
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Úrok na spořicím účtu sníží i Moneta

23. 2. 2024 | Petr Kučera | 5 komentářů

Úrok na spořicím účtu sníží i Moneta

Na snížení základní úrokové sazby Českou národní bankou reaguje také Moneta Money Bank. Od začátku března sníží maximální sazbu jejího spořicího účtu na 5,1 % ročně místo dosavadních... celý článek

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

20. 2. 2024 | Petr Kučera | 2 komentáře

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

Nové porovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů.

ČNB snižuje úrokové sazby. Výrazněji než minule

8. 2. 2024 | Petr Kučera | 1 komentář

ČNB snižuje úrokové sazby. Výrazněji než minule

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání rozhodla o snížení úrokových sazeb o 0,5 procentního bodu počínaje 9. únorem. 

Úroky na spoření klesají. Jak si ještě udržet vyšší?

8. 2. 2024 | Petr Kučera

Úroky na spoření klesají. Jak si ještě udržet vyšší?

Česká národní banka dnes podruhé za sebou snížila základní úrokové sazby, od nichž se odvíjejí i sazby jednotlivých bank na spořicích produktech. Na termínovaných vkladech si můžete... celý článek

Finanční produkty roku 2023. Výsledky soutěže webu Finparáda

30. 1. 2024 | Finparáda | 2 komentáře

Finanční produkty roku 2023. Výsledky soutěže webu Finparáda

Hledáte nejlepší bankovní účet, spoření, pojištění nebo třeba hypotéku? Inspiraci můžete najít ve výsledcích 13. ročníku soutěže Finanční produkt roku. Tu pořádá analytická společnost... celý článek

Partners Financial Services