Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Spoření a investice: Vyšší úroky a stavebko bez poplatku

| rubrika: Co se děje | 12. 12. 2017 | 2 komentáře
Tři banky oznámily během listopadu zvýšení úroků u termínovaných vkladů. Stavební spořitelny lákají na odpuštění poplatku za sjednání stavebka. Projděte si přehled novinek, akcí a slev z oblasti spoření a investic.

Úrokové sazby spořicích účtů a termínovaných vkladů se už nějakou dobu drží proklatě nízko. Během uplynulého měsíce sice několik bank oznámilo jejich zvýšení, většina střadatelů ale vzhledem k úrovni inflace patrně jásat nebude. O něco veselejší zprávy mají stavební spořitelny. Ovšem pouze pro nové klienty.

  • Sberbank: vyšší úrok za spoření – klienti, kteří mají u Sberbank spořicí účet nebo termínovaný vklad, si od prosince polepší. Nově totiž banka úročí termínované vklady (s úložkou maximálně deset milionů korun) na jeden rok sazbou 0,3 procenta ročně. K vkladům s fixací na dva roky připíše ročně 0,6 procenta a klienti s termínovaným vkladem na tři roky dosáhnou na úrok jedno procento ročně. Úroková sazba FÉR spoření 0,23 procenta nově platí i pro úložky do tří milionů korun. Dosud touto sazbou banka úročila pouze úložky ve výši jednoho milionu korun.
  • Equabank: termínované vklady s vyšším úrokem – zvýšení úrokových sazeb s účinností od prvního prosince ohlásila také Equabank. Klienti s termínovaným vkladem na tři nebo šest měsíců si polepší o jednu desetinu procenta, vklady termínované od jednoho do čtyř let nově nabídnou úrok vyšší o 0,15 procenta. U termínovaných vkladů s fixací pět let dělá nová sazba 1,2 procenta namísto původního jednoho procenta.
  • J&T Banka: zvedá sazby u termínovaných vkladů – vyšší sazby pro dvou- a víceleté termínované vklady představila J&T Banka na začátku listopadu. Nové úroky vypadají následovně – vklady termínované na dva roky nabízí úrok 1,1 procenta ročně, vklady termínované na tři roky 1,2 procenta ročně a vklady termínované na čtyři roky 1,3 procenta ročně. U vkladů fixovaných na pět a deset let nabídne banka úrok 1,6 a 1,8 procenta ročně.
  • J&T Banka: dluhopisy společnosti SAZKA – do portfolia banky nově přibyly pětileté eurové dluhopisy společnosti SAZKA Group a.s. Dluhopisy nabízí úrok čtyřiprocenta ročně a jejich nominální hodnota dělá tisíc eur. Dluhopisy bude banka nabízet v celkovém objemu až 200 milionů eur. Úrok na nových dluhopisech splatných v prosinci 2022 se bude vyplácet kvartálně, vždy dvanáctého března, června, září a prosince.
  • Investiční společnost KB: změna názvu – investiční společnost Komerční banky nese od listopadu nové jméno Amundi Czech Republic, investiční společnost. Součástí skupiny Amundi v České republice je i společnost Pioneer Asset Management, která se od 1. 11. 2017 přejmenovala na Amundi Czech Republic Asset Management.

Akce, slevy, bonusy

Českomoravská stavební spořitelna: Dva tisíce korun za uzavření smlouvy – klienti do šestadvaceti let získají při uzavření smlouvy o stavebním spoření odměnu až 2000 korun. Defacto se jim tak vrátí zpět poplatek za uzavření stavebka. Zkrátka ale nepřijdou ani zájemci o stavebko starší 26 let, pro které stavební spořitelna nachystala odměnu za uzavření smlouvy 1000 korun.

Buřinka: uzavření smlouvy zdarma – poplatek za uzavření smlouvy o stavebním spoření odpustí novým klientům i Stavební spořitelna České spořitelny. Nabídka platí do 15. 12. 2017 pro smlouvy uzavřené po webu. Pro připsání prémie ve výši celé ceny za uzavření smlouvy (poplatek dělá jedno procento z cílové částky) je ale potřeba splnit ještě jednu podmínku – nejpozději do konce ledna příštího roku vložit na účet stavebního spoření minimálně 2000 korun.

Modrá pyramida: Prémie a lepší úrok – noví klienti dostanou od stavební spořitelny prémii 3000 korun. Podmínkou je, že nejpozději do čtyř měsíců od založení stavebka Moudré spoření vloží na účet 3000 korun. Kdo si sjedná smlouvu s prémií, může navíc dosáhnout na bonusové úročení 0,5 procenta ročně. I tady je ale potřeba splnit podmínku – do konce roku si na stavebko poslat alespoň půl procenta z cílové částky. Akci lze využít do 15. 12. 2017.

Wüstenrot – stavební spořitelna: Půjčka ProBydlení bez poplatku – zájemcům o překlenovací úvěr (Půjčka ProBydlení) Wüstenrot odpustí poplatek za sjednání smlouvy o stavebním spoření, poskytnutí a zpracování úvěru i vedení úvěrového účtu. Akce končí posledního prosince.

Českomoravská stavební spořitelna: 800 korun za Poštovní účet – klienti Českomoravské stavební spořitelny, kteří si prostřednictvím obchodních zástupců ČMSS do konce roku založí Poštovní účet u Ery/Poštovní spořitelny, získají 800 korun na stavební spoření.

Česká spořitelna: Bez poplatku za cenné papíry – do 15. 12. 2017 Česká spořitelna neúčtuje poplatky za převedení vybraných cenných papírů. Konkrétní seznam najdete na webu České spořitelny, převod lze provést na vybraných pobočkách.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+13
Ano
Ne

Diskuze

14. 12. 2017 | 14:54 | Pavel

Jaká věda? Inflace skoro 3% (ta přiznaná) a úrok s desetiletou fixací již 1,8% p.a. No neberte to. A ty informace o SS jde shrnout do jediné věty: SS je dnes ekonomický nesmysl. více

14. 12. 2017 | 9:41 | Petr Nusek

V tomhle aby se čert vyznal. Pořád se něco bude měnit a je jen na lidech aby si na to sami dávali pozor. V některých situacích bych to řešil poradci jindy sám svým rozhodnutím. Ale potom kolik věcí má běžně člověk na starosti...více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK