Spoření a investice: Vyšší úroky a stavebko bez poplatku

Monika Veselíková | rubrika: Co se děje | 12. 12. 2017 | 2 komentáře
Tři banky oznámily během listopadu zvýšení úroků u termínovaných vkladů. Stavební spořitelny lákají na odpuštění poplatku za sjednání stavebka. Projděte si přehled novinek, akcí a slev z oblasti spoření a investic.
Spoření a investice: Vyšší úroky a stavebko bez poplatku

Úrokové sazby spořicích účtů a termínovaných vkladů se už nějakou dobu drží proklatě nízko. Během uplynulého měsíce sice několik bank oznámilo jejich zvýšení, většina střadatelů ale vzhledem k úrovni inflace patrně jásat nebude. O něco veselejší zprávy mají stavební spořitelny. Ovšem pouze pro nové klienty.

  • Sberbank: vyšší úrok za spoření – klienti, kteří mají u Sberbank spořicí účet nebo termínovaný vklad, si od prosince polepší. Nově totiž banka úročí termínované vklady (s úložkou maximálně deset milionů korun) na jeden rok sazbou 0,3 procenta ročně. K vkladům s fixací na dva roky připíše ročně 0,6 procenta a klienti s termínovaným vkladem na tři roky dosáhnou na úrok jedno procento ročně. Úroková sazba FÉR spoření 0,23 procenta nově platí i pro úložky do tří milionů korun. Dosud touto sazbou banka úročila pouze úložky ve výši jednoho milionu korun.
  • Equabank: termínované vklady s vyšším úrokem – zvýšení úrokových sazeb s účinností od prvního prosince ohlásila také Equabank. Klienti s termínovaným vkladem na tři nebo šest měsíců si polepší o jednu desetinu procenta, vklady termínované od jednoho do čtyř let nově nabídnou úrok vyšší o 0,15 procenta. U termínovaných vkladů s fixací pět let dělá nová sazba 1,2 procenta namísto původního jednoho procenta.
  • J&T Banka: zvedá sazby u termínovaných vkladů – vyšší sazby pro dvou- a víceleté termínované vklady představila J&T Banka na začátku listopadu. Nové úroky vypadají následovně – vklady termínované na dva roky nabízí úrok 1,1 procenta ročně, vklady termínované na tři roky 1,2 procenta ročně a vklady termínované na čtyři roky 1,3 procenta ročně. U vkladů fixovaných na pět a deset let nabídne banka úrok 1,6 a 1,8 procenta ročně.
  • J&T Banka: dluhopisy společnosti SAZKA – do portfolia banky nově přibyly pětileté eurové dluhopisy společnosti SAZKA Group a.s. Dluhopisy nabízí úrok čtyřiprocenta ročně a jejich nominální hodnota dělá tisíc eur. Dluhopisy bude banka nabízet v celkovém objemu až 200 milionů eur. Úrok na nových dluhopisech splatných v prosinci 2022 se bude vyplácet kvartálně, vždy dvanáctého března, června, září a prosince.
  • Investiční společnost KB: změna názvu – investiční společnost Komerční banky nese od listopadu nové jméno Amundi Czech Republic, investiční společnost. Součástí skupiny Amundi v České republice je i společnost Pioneer Asset Management, která se od 1. 11. 2017 přejmenovala na Amundi Czech Republic Asset Management.

Akce, slevy, bonusy

Českomoravská stavební spořitelna: Dva tisíce korun za uzavření smlouvy – klienti do šestadvaceti let získají při uzavření smlouvy o stavebním spoření odměnu až 2000 korun. Defacto se jim tak vrátí zpět poplatek za uzavření stavebka. Zkrátka ale nepřijdou ani zájemci o stavebko starší 26 let, pro které stavební spořitelna nachystala odměnu za uzavření smlouvy 1000 korun.

Buřinka: uzavření smlouvy zdarma – poplatek za uzavření smlouvy o stavebním spoření odpustí novým klientům i Stavební spořitelna České spořitelny. Nabídka platí do 15. 12. 2017 pro smlouvy uzavřené po webu. Pro připsání prémie ve výši celé ceny za uzavření smlouvy (poplatek dělá jedno procento z cílové částky) je ale potřeba splnit ještě jednu podmínku – nejpozději do konce ledna příštího roku vložit na účet stavebního spoření minimálně 2000 korun.

Modrá pyramida: Prémie a lepší úrok – noví klienti dostanou od stavební spořitelny prémii 3000 korun. Podmínkou je, že nejpozději do čtyř měsíců od založení stavebka Moudré spoření vloží na účet 3000 korun. Kdo si sjedná smlouvu s prémií, může navíc dosáhnout na bonusové úročení 0,5 procenta ročně. I tady je ale potřeba splnit podmínku – do konce roku si na stavebko poslat alespoň půl procenta z cílové částky. Akci lze využít do 15. 12. 2017.

Wüstenrot – stavební spořitelna: Půjčka ProBydlení bez poplatku – zájemcům o překlenovací úvěr (Půjčka ProBydlení) Wüstenrot odpustí poplatek za sjednání smlouvy o stavebním spoření, poskytnutí a zpracování úvěru i vedení úvěrového účtu. Akce končí posledního prosince.

Českomoravská stavební spořitelna: 800 korun za Poštovní účet – klienti Českomoravské stavební spořitelny, kteří si prostřednictvím obchodních zástupců ČMSS do konce roku založí Poštovní účet u Ery/Poštovní spořitelny, získají 800 korun na stavební spoření.

Česká spořitelna: Bez poplatku za cenné papíry – do 15. 12. 2017 Česká spořitelna neúčtuje poplatky za převedení vybraných cenných papírů. Konkrétní seznam najdete na webu České spořitelny, převod lze provést na vybraných pobočkách.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+13
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Expobank se mění na Max banku. Má nejlepší spořicí účet

3. 10. 2022 | Petr Kučera

Expobank se mění na Max banku. Má nejlepší spořicí účet

Skupina Creditas představila další plány s Expobank CZ, kterou nedávno koupila.

Air Bank vylepšuje dětský účet, přidá spoření a kapesné

30. 9. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

Air Bank vylepšuje dětský účet, přidá spoření a kapesné

Klienti Air Bank mohou pro své děti od 8 do 14 let věku založit běžný účet nově i v mobilní aplikaci My Air. Banka zároveň ke každému novému dětskému účtu přidá jednorázové kapesné... celý článek

Úrok na spoření zvyšuje i největší banka. Ale má to háček

27. 9. 2022 | Petr Kučera

Úrok na spoření zvyšuje i největší banka. Ale má to háček

Česká spořitelna od 1. října zvýší úrokové sazby u spořicího účtu. Klienti mohou dosáhnout maximálně na 5 % ročně (p.a.) místo dosavadních 4,25 %. Podmínky jsou ale náročnější než u... celý článek

První velká banka dá na spořicím účtu úrok začínající pětkou

21. 9. 2022 | Petr Kučera

První velká banka dá na spořicím účtu úrok začínající pětkou

ČSOB od tohoto týdne zvýšila úrok spořicího účtu na 5 % ročně (p.a.) pro vklady do jednoho milionu korun. Stala se tak první z trojice největších bank, která nabízí klientům úrok začínající... celý článek

Spořicí účty mají nového krále. Tady je porovnání

15. 9. 2022 | Petr Kučera

Spořicí účty mají nového krále. Tady je porovnání

Na pozici jedničky mezi spořicími účty se poprvé od května vrátila Trinity Bank. Ode dneška zvyšuje úrok na 5,58 % ročně (p.a.) pro vklady do 400 tisíc korun. Vylepšení se týká také starších... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.