Dávky mohou přijít později, upozorňuje úřad

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 10. 11. 2020 | 13 komentářů
Dávky mohou přijít později, upozorňuje úřad

Zdroj: Úřad práce ČR

Příspěvek na bydlení a přídavek na dítě mohou lidé dostat se zpožděním oproti obvyklému výplatnímu termínu. Důvodem je „změna aplikačního programu“ související s dočasným zjednodušením pravidel. Informoval o tom Úřad práce ČR.

Příjemci příspěvku na bydlení, přídavku na dítě nebo zvýšeného příspěvku na péči teď nemusí dokládat úřadu práce své aktuální příjmy a náklady na bydlení předchozí kalendářní čtvrtletí. Úřad jim pro čtvrté čtvrtletí (říjen až prosinec) automaticky přizná stejnou výši dávek jako v tom předchozím (červenec až září). Kvůli tomu však úřad musí změnit program tak, aby mohl dávky automaticky vyplatit všem příjemcům.

„Ubezpečujeme příjemce, kterých se dotkne změna obvyklého výplatního termínu, že o své dávky nepřijdou a v průběhu listopadu jim je vyplatíme,“ říká mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková. Půjde o zpoždění v řádu několika málo dní, upřesňuje.

„Pokud by posunutí termínu výplaty mělo negativním způsobem ovlivnit závazky klientů vůči věřitelům (například při úhradě nájmu), či by mělo zásadní dopad na rozpočet jejich domácností při úhradě základních potřeb, jako je jídlo a tak dále, je nutné, aby se neprodleně obrátili na příslušné kontaktní pracoviště úřadu práce, jehož zaměstnanci jsou připraveni pomoci s řešením dané situace,“ dodává mluvčí.

I přes případné zpoždění výplaty dodrží Úřad práce ČR termíny, které mu ukládá zákon.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 13 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 11. 2020 21:46, Červ

S výjimkou příspěvku na bydlení pro starobní a invalidní důchodce zrušit všechny sociální dávky. Do práce, vy holoto líná :-)...

+19
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

13. 11. 2020 16:45, Čenda

Stát se tady opět předvádí jako dokonalý zmetek. Dovedete si přestavit, co by s vámi stát udělal, kdybyste mu takto suše oznámili, že kvůli organizačním (nebo jiným) změnám ve firmě tentokrát pošlete odvody později ? Tento stát se vždycky choval jako dobytek, teď, za Bureše a Schillerové je to už do nebe volající.

-1
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (13 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Nová zelená úsporám Light: Příjem žádostí začíná. Jak na to

6. 1. 2023 | Gabriel Pleska | 2 komentáře

Nová zelená úsporám Light: Příjem žádostí začíná. Jak na to

Důchodci a domácnosti s nižšími příjmy můžou dostat až 150 tisíc na stavební úpravy, díky kterým lze ušetřit na energiích.

Kdo dostane příspěvek na bydlení v roce 2023. Přehled a kalkulačka

2. 1. 2023 | Gabriel Pleska | 3 komentáře

Kdo dostane příspěvek na bydlení v roce 2023. Přehled a kalkulačka

Příspěvek na bydlení se stal vlajkovou lodí vlády v boji proti dopadům zdražování energií a inflace vůbec. Už loni se dočkal několika úprav, výpočet se změnil i pro rok 2023. Na příspěvek... celý článek

Velký přehled změn. Nový rok ve vaší peněžence

1. 1. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Velký přehled změn. Nový rok ve vaší peněžence

Projděte si, jaké novinky roku 2023 mohou ovlivnit vaše osobní finance.

Poznáváte se? Kdo nově dosáhne na příspěvek na bydlení a jak stoupne

15. 12. 2022 | Gabriel Pleska

Poznáváte se? Kdo nově dosáhne na příspěvek na bydlení a jak stoupne

Komu poroste příspěvek na bydlení nejvíc? Na konkrétních příkladech jsme ho spočítali pro nejrůznější typy domácností.

Vyšší příspěvky na bydlení a přídavky na děti budou, potvrdil Senát

14. 12. 2022 | Gabriel Pleska

Vyšší příspěvky na bydlení a přídavky na děti budou, potvrdil Senát

Senátoři schválili novelu zákona o státní sociální podpoře. Když zákon potvrdí prezident, od prvního ledna stoupne přídavek na dítě a změní se pravidla příspěvku na bydlení, na který... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.