Bude z vás šéf. Takže vás dokážou snáz vyrazit

Gratulujeme. Být jmenovaný vedoucím je jistě důvod k oslavě. Nezapomeňte ale, že přestáváte být – na rozdíl od řadových zaměstnanců – zvlášť chráněný druh.
Bude z vás šéf. Takže vás dokážou snáz vyrazit

Obyčejného, řadového zaměstnance se díky ochraně zaručené zákoníkem práce může firma zbavit jen z několika jasně vymezených důvodů. Ale ten, kdo byl jmenovaný na šéfovské místo, může z něj být taky za jistých okolností kdykoli odvolaný. Odvolaný také často nemá nárok na žádné odstupné. Pokud se vám tedy nějaké povýšení v budoucnu rýsuje, dobře si promyslete, co potřebujete při vyjednávání o podmínkách ohlídat a dohodnout.

Nejspíš budete chtít domluvit pojistku, abyste i po odvolání měli zajištěnou práci a nemohli být propuštěni z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. A nejspíš si budete chtít vyjednat i nárok na odstupné při skončení zaměstnání.

Hledej práci!

Nečekejte , že práce přijde za vámi!

Sháníte práci? Zkuste se rozhlédnout u nás. Nabídky práce ze všech úřadů práce a předních pracovních portálů na jednom místě!

Nabídky práce na Peníze.cz

Dvakrát čti, jednou podepiš

Na začátek: trochu jiné podmínky platí pro lidi zaměstnané ve veřejné a státní správě a pro lidi zaměstnané soukromou firmou. Pracovní poměr většinou vzniká uzavřením pracovní smlouvy mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. V soukromých firmách vždycky, ve státním existuje ještě jedna možnost – jmenování zaměstnance na vedoucí pracovní místo. Jmenovaný vedoucí může být kdykoli bez uvedení důvodu odvolán.

Jenže – pozor, háček – i soukromá firma může svému budoucímu vedoucímu pracovníkovi navrhnout do smlouvy bod, podle kterého bude z vedoucího místa libovolně odvolatelný. Jediná podmínka je, že zároveň ve smlouvě musí být dohodnuto i to, že se naopak vedoucí pracovník může vedoucího místa libovolně vzdát. Je samozřejmě na vás, na čem jste ochotni se dohodnout – ale určitě při čtení návrhu smlouvy čtěte pozorně, jestli v ní tenhle bod není.

Dostanete nové místo. Pokud je. Jinak jdete bez odstupného…

Když je šéf odvolaný nebo se místa vedoucího vzdá, pracovní poměr tím nezaniká. Zaměstnavatel je povinen navrhnout mu jinou práci, odpovídající jeho zdravotnímu stavu a kvalifikaci. Pokud práce vyžaduje nějakou předchozí průpravu, musí zaměstnavatel zaměstnanci zajistit proškolení. Pokud takovou práci zaměstnavatel pro zaměstnance nemá nebo když ji zaměstnanec odmítne – což smí, není povinen místo přijmout – pak jde o překážku v práci na straně zaměstnavatele. Jako důvod výpovědi pak zaměstnavatel uvádí nadbytečnost. Ovšem odstupné, jinak běžně poskytované zaměstnancům při organizačních změnách, náleží bývalému šéfovi jen v případě rozvázání pracovního poměru po odvolání z místa, které se ruší kvůli organizační změně. Pokud jde jen o personální obměnu na vedoucím postu, odvolaný zaměstnanec nárok na odstupné nemá. Dostane pouze náhradu mzdy za dva měsíce výpovědní doby. Na nic dalšího nemá podle zákoníku práce nárok. Všechno navíc si musí vybojovat, předem dohodnout.

Výpočet podpory v nezaměstnanosti

výdělků

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

… když si to nedomluvíte jinak

Pokud nenastupujete na šéfovské místo, ale máte být povýšeni u svého stávajícího zaměstnavatele, můžete mu navrhnout dohodu. Když vás z vedoucího místa odvolá nebo se ho vzdáte, vrátíte se znovu k práci, kterou jste dělali doteď. Vyhnete se tak tomu, že byste po skončení na šéfovské židli skončili v zaměstnání pro nadbytečnost. Jedině že by vaše původní místo bylo mezitím zrušené při organizačních změnách, pak můžete dostat výpověď z organizačních důvodů, například pro zrušení zaměstnavatele nebo jeho části nebo pro nadbytečnost. Ovšem výpověď už byste dostávali jako řadový zaměstnanec – tedy s nárokem na odstupné, na které odvolaný šéf nárok nemá. Vždycky jde nejmíň o jednonásobek průměrného měsíčního výdělku. Za dovršený rok práce u zaměstnavatele – počítá se jak šéfovské místo, tak předchozí řadové – je to dvojnásobek, a pokud zaměstnanec pracoval nejméně dva roky, tak trojnásobek průměrného výdělku. Víc může být dohodnuto v kolektivní smlouvě mezi zaměstnavatelem a odbory nebo mezi zaměstnavatelem a jednotlivým zaměstnancem.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+11
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Po náročné práci dřív do penze. Zatím jen pro záchranáře

8. 9. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Po náročné práci dřív do penze. Zatím jen pro záchranáře

Zdravotničtí záchranáři by mohli od příštího roku odcházet do důchodu dříve, aniž se jim sníží penze. Za dvacet odpracovaných let jim důchodový věk klesne o dva a půl roku, souhlasí... celý článek

Firmám chybějí zaměstnanci. Výše mzdy je teď důležitější než jistota práce

7. 9. 2022 | Jana Divinová

Firmám chybějí zaměstnanci. Výše mzdy je teď důležitější než jistota práce

Nedostatek zaměstnanců se prohlubuje v celém Česku, a to napříč všemi obory. Firmy musí bojovat o pracovníky, jenže ne všechny jim mohou zvýšit mzdu tak, jak lidé chtějí. Vyplývá to... celý článek

Za pracovní cestu dostanete víc. Stravné mimořádně stouplo

22. 8. 2022 | Petr Kučera

Za pracovní cestu dostanete víc. Stravné mimořádně stouplo

Kvůli zdražování letos rostou i takzvané cestovní náhrady. Kolik vám teď zaměstnavatel proplatí?

Kdy budou podzimní prázdniny? Tady jsou podrobnosti

22. 7. 2022 | redakce Peníze.CZ | 4 komentáře

Kdy budou podzimní prázdniny? Tady jsou podrobnosti

Celkově se můžeme těšit na pět dnů volna. Podzimní prázdniny stanovilo ministerstvo školství na 26. a 27. října 2022. Navazují na ně státní svátek a víkend.

Zbyla vám loňská dovolená? Přišel zlomový termín

4. 7. 2022 | Petr Kučera | 3 komentáře

Zbyla vám loňská dovolená? Přišel zlomový termín

O tom, kdy dostanete dovolenou, rozhoduje zaměstnavatel, i když v ideálním případě na váš návrh. Tohle pravidlo má ale jednu výjimku. A ta přichází ke slovu právě teď.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.