Bude z vás šéf. Takže vás dokážou snáz vyrazit

Gratulujeme. Být jmenovaný vedoucím je jistě důvod k oslavě. Nezapomeňte ale, že přestáváte být – na rozdíl od řadových zaměstnanců – zvlášť chráněný druh.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

16. 2. 2018 9:11 | robin

No, to je teda typický švarcsystém, když má vlastní auto, noťas, mobil... tzn. většinu nákladů si platí sám. Nic mu nebrání se se svým noťasem sebrat a svým autem dojet do jiné firmy a nafakturovat si tam dvě odpoledne za rok, to už by podle Vás švarcsystém nebyl? To že pro Angeluse bude nejspíš, i přes to, výhodný výdajový paušál je jeho věc, je to v rámci zákona. To že si živnostníček ulatní výdajový paušál Vám vadí, ale to kolik naši poslanci a pan premiér v demisi berou na dotacích, také v rámci zákonů, je Vám úplně jedno, že?!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 2. 2018 14:45 | Angelus

Blbečku - zločin na tyranu není zločinem. Jsem svobodný člověk a plody mé práce patří výhradně mě. Na rozdíl od Vás se nepovažuji za otroka, který jen protože se narodil na něčím uzemí tak musí odvádět 70% z jakéhokoliv výdělku až do konce života. Daně jsou výpalné, které se vybírá jediným právem - právem silnějšího. Zloděj je stát. Jen idiot může křičet, že pekař je zloděj, protože odmítá platit výpalné mafii za ochranu. I kdyby se jednalo o švarcsystém, je mi to fuk, mám svůj vlastní žebříček hodnot a necítím se povinen dodržovat něco, jen proto, že o tom rozhodlo 200 lidí v minulosti. A asi tě zklamu, když bych do důsledku rozebral svou činnost o švarcsystém se nejedná, ani podle zákonů ČR.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 2. 2018 14:17 | Trol

Schwarz systém! Zloději! A ještě se tim chlubíš. A to že narozdíl od kolegy, si uplatníš 60 % paušál a zdaníš jen 40 % o tom se nezmiňujěš? Chudák kolega který zaplatí zdravotní, sociální a daně z celé částky. Ve výsledku na něj bude mít firma stejný náklady, jen ty si chrochtáš jak krásně si ten stát okrad.
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 2. 2018 13:05 | Angelus

To musí být hrozné dělat práci, kde se musím neustále bát, že se už svému zaměstnavateli nevyplatím a musím řešit aby měl co nejtěžší se mě zbavit. Na pozici kde teď pracuji chtěli někoho na pracovní smlouvu. Když mě vzali, místo pracovní smlouvy jsem požádal o smlouvu jako OSVČ. - Odmítl jsem firemní auto, ať mi přispějí na vlastní, odmítl jsem telefon, notas atd. že si pořídím vlastní, zaměstnavatel nemusí řešit mou nemocenskou a dovolenou (stejně jsem nikdy nepochopil, proč by mi měl někdo posílat prachy, když netvořím přidanou hodnotu). Výsledek byl 3x větší plat než kolega s pracovní smlouvou. Nemocenskou řeší kvalitní privátní pojistka se setinovou cenou ve srovnání s nemocenskou od státu. Pokud se nebudu již zaměstnavateli vyplácet, tak se v dobrém rozejdem s předem domluvenou výpovědní lhůtou. I kdyby byl důvod - lidsky si nesedíme. Hanba by mě fackovala, kdybych se mu vysmíval do ksichtu, protože mě chrání nějaký pseudozákon a nebo bych dokonce posílal žaloby na neoprávněnost výpovědi.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Dvořáček

podnikatel, Rudolf Jelínek

Pavel Telička

politik a lobbista

Pavel Dvořáček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Telička
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services