Nová aplikace umožní online prodej i bez e-shopu

jih | rubrika: Aktuality | 9. 4. 2020 11:16 aktualizováno 9. 4. 2020 16:04 | 135 komentářů

Novou aplikaci, díky níž bude možné prodávat zboží přes internet i bez nutnosti e-shopu, spouští společnost Global Payments. Chce tím pomoci obchodníkům, kteří kvůli koronaviru museli zavřít kamenné prodejny.

„Chceme podpořit hlavně malé obchodníky, aby přežili současnou krizi a dokázali svůj byznys rychle a lacino dostat na internet, i když tomu třeba nerozumí,“ říká Stanislav Šmolík, obchodní ředitel Global Payments.

Aplikace s názvem GP easy2sell umožní obchodníkům nabídnout své zboží k prodeji na sociálních sítích nebo skrze platební odkaz, aniž by museli mít e-shop a museli rozumět prodeji online. Obchodník vyfotografuje svoje zboží, přidá popis a cenu a vloží na svoje profily na sociálních sítích. Odkaz také může poslat zákazníkům skrze e-mail, SMS nebo další komunikační sítě, jako je například WhatsApp.

Na sociálních sítích si zájemce produkt nebo službu vybere, zaplatí kartou online a kurýrní služba mu zásilku přiveze domů (případně si produkt vyzvedne přímo u obchodníka).

„Obchodníkovi odpadá nutnost pořizovat si a platit za e-shop. S aplikací easy2sell si může všechno udělat vlastními silami a prodávat může v podstatě hned druhý den po stažení aplikace určené pro Android nebo iOS,“ vysvětlil Radovan Bryx, manažer týmu, který novou aplikaci připravil.

K využívání služby je třeba podepsat smlouvu. Stávající zákazníci Global Payments ji mohou podepsat elektronicky přes firemní portál Market place, novým firma smlouvu pošle mailem, podnikatel ji může vytisknout, podepsat, naskenovat či vyfotit a poslat zpět. „Výpovědní doba smlouvy je jeden měsíc, bez jakéhokoliv penále,“ říká Ondřej Holoubek, mluvčí Global Payments.

Jak na to? Zdroj: Global Payments

Aplikace je ke stažení zdarma a během epidemie, nebo po dobu tří měsíců, bude Global Payments hradit i všechny karetní poplatky. Po uplynutí této doby bude standardní cena nastavena na 1,49 % z objemu transakcí – tato cena zahrnuje veškeré náklady včetně provozu celého řešení.

Platbu kartou zpracuje Global Payments a peníze přijdou obchodníkovi na účet během maximálně dvou dnů. Firma ručí za to, že zákazník zaplacené zboží nebo službu skutečně dostane. Pokud ne, vrátí mu Global Payments plnou částku, kterou potom bude vymáhat od podnikatele.

Aplikaci GP easy2sell je možné si stáhnout z Google Play i z App Storu. Mezi podporované sítě, na nichž bude možné zboží prodávat, patří například Facebook, Pinterest nebo WhatsApp.

Jak na to? Zdroj: Global Payments

Podle statistik Global Payments se maloobchodní prodej v březnu kvůli uzavřeným prodejnám propadl o 40 %. Zatímco v době před epidemií koronaviru utratili Češi v obchodech přes půl miliardy korun denně, v současnosti zaplatí v kamenných obchodech přes terminály Global Payments každý den okolo 250 milionů korun denně, naprostou většinu za potraviny.

Uzavření prodejen si Češi kompenzují právě nákupy přes internet. V období před vládním nařízením byl obrat přes platební bránu Global Payments okolo 38 milionů korun denně, nyní každý den takto utratí kartou přes 47 milionů korun, což je nárůst o 24 %.

Počet transakcí kartou při nákupu přes internet se v současnosti přes platební bránu Global Payments pohybuje okolo 35 tisíc denně, což představuje průměrnou útratu ve výši 1343 korun. Je to významně více než při nákupech spotřebního zboží (nikoliv jídla) v kamenných obchodech, kdy lidé utratí okolo 700 korun.

Koronavirus: aktuality, kalkulačky, informace

Chraňte nejen sebe, ale i svoji peněženku. Vybíráme nejdůležitější texty a nástroje, které vám pomohou překonat dopady pandemie viru COVID-19.

Líbil se vám článek?

+16
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 135 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

19. 5. 2020 9:09, williams james

Ahoj všichni, viděl jsem komentáře od lidí, kteří již dostali půjčku od (ICAC), a pak jsem se rozhodl požádat o jejich doporučení, které jsem potvrdil na svém osobním bankovním účtu v celkové výši 60 000 EUR, které jsem požádal před hodinami . To je opravdu skvělá zpráva a radí každému, kdo potřebuje skutečnou půjčku, aby mohl požádat e-mailem (worldloanfirm1999@gmail.com). Jsem rád, že mohu získat půjčku, o kterou jsem požádal. Prosím, podělte se o pomoc se svými přáteli.

-1
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (135 komentářů) příspěvků.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Smlouvu potvrdíte jako heslo do banky. Startuje Sign

16. 9. 2021 | Olga Skalková | 4 komentáře

Smlouvu potvrdíte jako heslo do banky. Startuje Sign

Lidé dostanou jednodušší a levnější alternativu ke klasickému digitálnímu podpisu – takzvanému kvalifikovanému certifikátu. Novinka staví na bankovní identitě.

Konec otravného volání. Stopka na telemarketing definitivně prošla

15. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 34 komentářů

Konec otravného volání. Stopka na telemarketing definitivně prošla

Firmy budou moci volat jen lidem, kteří s tím předem výslovně souhlasili. Podle dosavadních pravidel to bylo obráceně.

Dejte zaměstnancům peníze na kartu. Ať se netopíte v účtování nákladů

14. 9. 2021 | Renata Lichtenegerová

Dejte zaměstnancům peníze na kartu. Ať se netopíte v účtování nákladů

Startup Fidoo zbavuje zaměstnance papírového vyúčtování nákladů. Starosti ubudou i účetním a šéfům, kteří výdaje schvalují. „Firmy potřebují řešit byznys, ne se brodit tunami papírů,“... celý článek

Dobro nemá mít prázdnou kapsu. Akcelerátor učí podnikat i neziskovky

9. 9. 2021 | Eva Dandová | 2 komentáře

Dobro nemá mít prázdnou kapsu. Akcelerátor učí podnikat i neziskovky

Dělat společensky prospěšné podnikání nebo neziskovku nemusí znamenat balanc na hraně chudoby. Stačí si uvědomit, že i dobro má mít byznysplán, a naučit se podnikat. V tom už několik... celý článek

Krotitelé dluhů se zaměří na podnikatele v potížích

7. 9. 2021 | Jitka Šorfová | 17 komentářů

Krotitelé dluhů se zaměří na podnikatele v potížích

Česká televize uvádí novou řadu seriálu Krotitelé dluhů. Profesionálové v něm radí konkrétním lidem, jak z finančních potíží. Dobré rady slouží i divákům, kteří se octnou v podobné... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.