Nová aplikace umožní online prodej i bez e-shopu

jih | rubrika: Aktuality | 9. 4. 2020 11:16 aktualizováno 9. 4. 2020 16:04 | 3 komentáře

Novou aplikaci, díky níž bude možné prodávat zboží přes internet i bez nutnosti e-shopu, spouští společnost Global Payments. Chce tím pomoci obchodníkům, kteří kvůli koronaviru museli zavřít kamenné prodejny.

„Chceme podpořit hlavně malé obchodníky, aby přežili současnou krizi a dokázali svůj byznys rychle a lacino dostat na internet, i když tomu třeba nerozumí,“ říká Stanislav Šmolík, obchodní ředitel Global Payments.

Aplikace s názvem GP easy2sell umožní obchodníkům nabídnout své zboží k prodeji na sociálních sítích nebo skrze platební odkaz, aniž by museli mít e-shop a museli rozumět prodeji online. Obchodník vyfotografuje svoje zboží, přidá popis a cenu a vloží na svoje profily na sociálních sítích. Odkaz také může poslat zákazníkům skrze e-mail, SMS nebo další komunikační sítě, jako je například WhatsApp.

Na sociálních sítích si zájemce produkt nebo službu vybere, zaplatí kartou online a kurýrní služba mu zásilku přiveze domů (případně si produkt vyzvedne přímo u obchodníka).

„Obchodníkovi odpadá nutnost pořizovat si a platit za e-shop. S aplikací easy2sell si může všechno udělat vlastními silami a prodávat může v podstatě hned druhý den po stažení aplikace určené pro Android nebo iOS,“ vysvětlil Radovan Bryx, manažer týmu, který novou aplikaci připravil.

K využívání služby je třeba podepsat smlouvu. Stávající zákazníci Global Payments ji mohou podepsat elektronicky přes firemní portál Market place, novým firma smlouvu pošle mailem, podnikatel ji může vytisknout, podepsat, naskenovat či vyfotit a poslat zpět. „Výpovědní doba smlouvy je jeden měsíc, bez jakéhokoliv penále,“ říká Ondřej Holoubek, mluvčí Global Payments.

Jak na to? Zdroj: Global Payments

Aplikace je ke stažení zdarma a během epidemie, nebo po dobu tří měsíců, bude Global Payments hradit i všechny karetní poplatky. Po uplynutí této doby bude standardní cena nastavena na 1,49 % z objemu transakcí – tato cena zahrnuje veškeré náklady včetně provozu celého řešení.

Platbu kartou zpracuje Global Payments a peníze přijdou obchodníkovi na účet během maximálně dvou dnů. Firma ručí za to, že zákazník zaplacené zboží nebo službu skutečně dostane. Pokud ne, vrátí mu Global Payments plnou částku, kterou potom bude vymáhat od podnikatele.

Aplikaci GP easy2sell je možné si stáhnout z Google Play i z App Storu. Mezi podporované sítě, na nichž bude možné zboží prodávat, patří například Facebook, Pinterest nebo WhatsApp.

Jak na to? Zdroj: Global Payments

Podle statistik Global Payments se maloobchodní prodej v březnu kvůli uzavřeným prodejnám propadl o 40 %. Zatímco v době před epidemií koronaviru utratili Češi v obchodech přes půl miliardy korun denně, v současnosti zaplatí v kamenných obchodech přes terminály Global Payments každý den okolo 250 milionů korun denně, naprostou většinu za potraviny.

Uzavření prodejen si Češi kompenzují právě nákupy přes internet. V období před vládním nařízením byl obrat přes platební bránu Global Payments okolo 38 milionů korun denně, nyní každý den takto utratí kartou přes 47 milionů korun, což je nárůst o 24 %.

Počet transakcí kartou při nákupu přes internet se v současnosti přes platební bránu Global Payments pohybuje okolo 35 tisíc denně, což představuje průměrnou útratu ve výši 1343 korun. Je to významně více než při nákupech spotřebního zboží (nikoliv jídla) v kamenných obchodech, kdy lidé utratí okolo 700 korun.

Koronavirus: aktuality, kalkulačky, informace

Chraňte nejen sebe, ale i svoji peněženku. Vybíráme nejdůležitější texty a nástroje, které vám pomohou překonat dopady pandemie viru COVID-19.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+16
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

EET definitivně končí. Nevrátí se ani jako dobrovolná

25. 11. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

EET definitivně končí. Nevrátí se ani jako dobrovolná

Podnikatelé se už nebudou muset znovu zapojit do elektronické evidence tržeb (EET), jejímž původním cílem bylo omezit daňové úniky. Definitivní zrušení této povinnosti dnes potvrdili... celý článek

Sociální pojištění OSVČ 2023. Minimální zálohy a pravidla

15. 11. 2022 | Jiří Hovorka

Sociální pojištění OSVČ 2023. Minimální zálohy a pravidla

Jak se platí zálohy na důchodové pojištění podnikatelů? Kolik dělá nemocenské pojištění? A co se mění pro rok 2023? Tady je přehled.

Zdravotní pojištění OSVČ 2023. Minimální zálohy a pravidla

15. 11. 2022 | Jiří Hovorka

Zdravotní pojištění OSVČ 2023. Minimální zálohy a pravidla

Novou výši minimální zálohy musí podnikatelé zaslat na účet zdravotní pojišťovny nejpozději do osmého února.

E-shopy čekají změny. Nová pravidla poznáte už brzo

7. 11. 2022 | Petr Kučera

E-shopy čekají změny. Nová pravidla poznáte už brzo

Provozovatelé e-shopů dostanou nechtěnou vánoční nadílku. Novela, která přináší největší změny pravidel za poslední roky, totiž začne platit zrovna během hlavní nákupní sezóny.

Daňové přiznání bude podávat méně lidí. Limit stoupne

5. 11. 2022 | Petr Kučera

Daňové přiznání bude podávat méně lidí. Limit stoupne

Limit pro podání daňového přiznání výrazně stoupne. Místo od 15 tisíc ročně se mají přiznávat příjmy až od 50 tisíc.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.