Nemovitostní fondy pokračují v nákupech

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 1. 7. 2021
Nemovitostní fondy pokračují v nákupech
Retailový park Bucharova
Zdroj: Generali Fond realit

Generali Fond realit koupil retailový park v Nových Butovicích, kde hlavním nájemcem je řetězec Lidl. Fond získal 100% majetkovou účasti ve společnosti RP Bucharova, která má park v majetku. Cenu transakce fond nezveřejnil.

Investice představuje čtvrtou akvizici do fondu, zároveň jde o první nemovitost, která není určena k bydlení.

„Kromě rezidenčních budov se chceme zaměřovat na retailové nemovitosti v oblasti potravin a ostatních základních lidských potřeb. Skladbu portfolia akvizicí více diverzifikujeme, abychom zajistili stabilní růst hodnoty fondu i v turbulentnějších obdobích,“ říká Marek Bečička, vedoucí produktového a realitního oddělení ve společnosti Generali Investments CEE.

Retailový park s 2659 metry čtverečními je 100% obsazen a zahrnuje supermarket, drogerii, prodejnu chovatelských potřeb, lékárnu a restauraci řetězce rychlého občerstvení. Kotevním nájemníkem je společnost Lidl. Součástí je i parkoviště s možností nabíjení elektromobilů. Budova byla postavena v roce 2018.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Chcete víc?

Generali Fond realit je určen pro širokou veřejnost včetně drobných investorů. „V současnosti se zaměřujeme primárně na nemovitosti v Praze, do budoucna ale chceme portfolio rozšířit i do regionů. Základní cílený výnos 2,5 až 3 % ročně mají fondu zajistit především nájmy z vlastněných nemovitostí,“ říká Bečička a dodává, že fond brzy oznámí další akvizice.

Fond byl otevřen v říjnu roku 2019 s tím, že po první tři roky bude uzavřen pro odkupy, aby mohl správce vybudovat a stabilizovat nemovitostní portfolio. Poté bude fond fungovat jako otevřený. V loňském roce výnos fondu dělal 3,18 %. Výkonnost fondu za posledních 12 měsíců je 2,37 %.

Zdroj: Creditas

Písek Sever, nová akvizice fondu Creditas

Novou akvizici oznámil i nemovitostní fond Creditas, který v červnu rozšířil svoje portfolio o výrobněskladový areál v Písku s nájemcem, který má podepsanou smlouvu na příštích deset let. Areál v zóně Písek Sever má přes 27 tisíc metrů čtverečních.

„Areál má stabilního nájemce AL-KO a navíc je zde potenciál pro další výstavbu,“ říká Petr Hlinomaz, člen dozorčí rady nemovitostního fondu Creditas.

Jde o druhou nemovitost fondu založeného v roce 2019, který vlastní ještě obchodnělogistický park v Praze Čestlicích, který má téměř 15 tisíc metrů čtverečních retailové plochy.

Záměrem nemovitostního fondu Creditas je v dlouhodobém horizontu dosahovat stabilního ročního zhodnocení kolem 5 %. V loňském roce skončil s minusovým zhodnocení 2,5 %, za posledních 12 měsíců je ale na 7% růstu hodnoty. Také tento fond je určen i pro drobné investory.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

7. 9. 2023 | Martin Mašát

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

Léto bylo ospalé. Akcie v průměru trochu oslabovaly, zato dluhopisy si užívají výnosů, jaké v tomto tisíciletí skoro ještě nezažily. Napjatě se čeká, co přinese září.

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

1. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že subjekt vystupující pod názvem Areass či Areass Group nemá žádné povolení k poskytování investičních služeb ani nedisponuje žádným jiným... celý článek

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

1. 9. 2023 | Jan Traxler | 1 komentář

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

Po tučných letech, kdy výnosy realitních fondů investory jen těšily, přicházejí horší roky. Výsledky za první polovinu roku neoslnily. Na inflaci nestačil nikdo, všichni skončili pod... celý článek

Fondy, ve kterých zmizely miliardy, dostanou přísnější pravidla

21. 8. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Fondy, ve kterých zmizely miliardy, dostanou přísnější pravidla

Tisíce lidí přišly o peníze investované do „alternativních fondů“ jako Growing Way, WCA International nebo J.O. Investment. Tyto společnosti zneužily výjimku v zákoně, která umožňuje,... celý článek

Investovat můžete i vy. Návod pro začátečníky

16. 8. 2023 | Jan Müller | 2 komentáře

Investovat můžete i vy. Návod pro začátečníky

Za peníze, které jste před dvěma lety uložili na účet v bance, si teď koupíte o dost míň, než se dalo pořídit tehdy. Co s tím? Staňte se investorem. Přinejmenším s podílovými fondy... celý článek

Partners Financial Services