Nemovitostní fondy pokračují v nákupech

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 1. 7. 2021 12:54
Nemovitostní fondy pokračují v nákupech
Retailový park Bucharova
Zdroj: Generali Fond realit

Generali Fond realit koupil retailový park v Nových Butovicích, kde hlavním nájemcem je řetězec Lidl. Fond získal 100% majetkovou účasti ve společnosti RP Bucharova, která má park v majetku. Cenu transakce fond nezveřejnil.

Investice představuje čtvrtou akvizici do fondu, zároveň jde o první nemovitost, která není určena k bydlení.

„Kromě rezidenčních budov se chceme zaměřovat na retailové nemovitosti v oblasti potravin a ostatních základních lidských potřeb. Skladbu portfolia akvizicí více diverzifikujeme, abychom zajistili stabilní růst hodnoty fondu i v turbulentnějších obdobích,“ říká Marek Bečička, vedoucí produktového a realitního oddělení ve společnosti Generali Investments CEE.

Retailový park s 2659 metry čtverečními je 100% obsazen a zahrnuje supermarket, drogerii, prodejnu chovatelských potřeb, lékárnu a restauraci řetězce rychlého občerstvení. Kotevním nájemníkem je společnost Lidl. Součástí je i parkoviště s možností nabíjení elektromobilů. Budova byla postavena v roce 2018.

Chcete víc?

Generali Fond realit je určen pro širokou veřejnost včetně drobných investorů. „V současnosti se zaměřujeme primárně na nemovitosti v Praze, do budoucna ale chceme portfolio rozšířit i do regionů. Základní cílený výnos 2,5 až 3 % ročně mají fondu zajistit především nájmy z vlastněných nemovitostí,“ říká Bečička a dodává, že fond brzy oznámí další akvizice.

Fond byl otevřen v říjnu roku 2019 s tím, že po první tři roky bude uzavřen pro odkupy, aby mohl správce vybudovat a stabilizovat nemovitostní portfolio. Poté bude fond fungovat jako otevřený. V loňském roce výnos fondu dělal 3,18 %. Výkonnost fondu za posledních 12 měsíců je 2,37 %.

Zdroj: Creditas

Písek Sever, nová akvizice fondu Creditas

Novou akvizici oznámil i nemovitostní fond Creditas, který v červnu rozšířil svoje portfolio o výrobněskladový areál v Písku s nájemcem, který má podepsanou smlouvu na příštích deset let. Areál v zóně Písek Sever má přes 27 tisíc metrů čtverečních.

„Areál má stabilního nájemce AL-KO a navíc je zde potenciál pro další výstavbu,“ říká Petr Hlinomaz, člen dozorčí rady nemovitostního fondu Creditas.

Jde o druhou nemovitost fondu založeného v roce 2019, který vlastní ještě obchodnělogistický park v Praze Čestlicích, který má téměř 15 tisíc metrů čtverečních retailové plochy.

Záměrem nemovitostního fondu Creditas je v dlouhodobém horizontu dosahovat stabilního ročního zhodnocení kolem 5 %. V loňském roce skončil s minusovým zhodnocení 2,5 %, za posledních 12 měsíců je ale na 7% růstu hodnoty. Také tento fond je určen i pro drobné investory.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Na hříšných investicích dobrý fond nepostavíte, říká expert

27. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Na hříšných investicích dobrý fond nepostavíte, říká expert

Co v praxi znamená ESG investování, které se zaměřuje na společenskou odpovědnost? Petr Šimčák, ředitel investic v Amundi, v rozhovoru vysvětluje, proč to podle něj celé dává smysl.... celý článek

Fondee má novou licenci, chce do zahraničí

21. 7. 2021 | redakce Peníze.CZ | 5 komentářů

Fondee má novou licenci, chce do zahraničí

Investiční platforma Fondee dostala licenci obchodníka s cennými papíry od České národní banky. „Spolu s ní získáváme i právo takzvaného EU passportu, které hodláme využít pro expanzi... celý článek

Nejlepší podílové fondy roku. A kdo je letos v minusu

19. 7. 2021 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Nejlepší podílové fondy roku. A kdo je letos v minusu

Na předních místech žebříčku nejvýkonnějších podílových fondů za letošní první pololetí najdeme fondy z oblasti hodnotových akcií, jako jsou finanční a energetické tituly. Znatelný... celý článek

Realitní fond Generali nakupoval v centru Prahy

16. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Realitní fond Generali nakupoval v centru Prahy

Realitní fond společnosti Generali uzavřel druhou letošní akvizici. Koupil rezidenční budovu v centru Prahy, konkrétně v ulici Ke Karlovu. Akvizice byla provedena formou nabytí 100%... celý článek

Index fondů: Centrální banky se inflace nebojí, akcie rostly

9. 7. 2021 | Martin Mašát | 9 komentářů

Index fondů: Centrální banky se inflace nebojí, akcie rostly

Korunové akciové fondy v červnu rychle rostly, dluhopisové naopak lehce ztrácely, ukazuje pravidelný fondový index.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.