Nemovitostní fondy pokračují v nákupech

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 1. 7. 2021
Nemovitostní fondy pokračují v nákupech
Retailový park Bucharova
Zdroj: Generali Fond realit

Generali Fond realit koupil retailový park v Nových Butovicích, kde hlavním nájemcem je řetězec Lidl. Fond získal 100% majetkovou účasti ve společnosti RP Bucharova, která má park v majetku. Cenu transakce fond nezveřejnil.

Investice představuje čtvrtou akvizici do fondu, zároveň jde o první nemovitost, která není určena k bydlení.

„Kromě rezidenčních budov se chceme zaměřovat na retailové nemovitosti v oblasti potravin a ostatních základních lidských potřeb. Skladbu portfolia akvizicí více diverzifikujeme, abychom zajistili stabilní růst hodnoty fondu i v turbulentnějších obdobích,“ říká Marek Bečička, vedoucí produktového a realitního oddělení ve společnosti Generali Investments CEE.

Retailový park s 2659 metry čtverečními je 100% obsazen a zahrnuje supermarket, drogerii, prodejnu chovatelských potřeb, lékárnu a restauraci řetězce rychlého občerstvení. Kotevním nájemníkem je společnost Lidl. Součástí je i parkoviště s možností nabíjení elektromobilů. Budova byla postavena v roce 2018.

Chcete víc?

Generali Fond realit je určen pro širokou veřejnost včetně drobných investorů. „V současnosti se zaměřujeme primárně na nemovitosti v Praze, do budoucna ale chceme portfolio rozšířit i do regionů. Základní cílený výnos 2,5 až 3 % ročně mají fondu zajistit především nájmy z vlastněných nemovitostí,“ říká Bečička a dodává, že fond brzy oznámí další akvizice.

Fond byl otevřen v říjnu roku 2019 s tím, že po první tři roky bude uzavřen pro odkupy, aby mohl správce vybudovat a stabilizovat nemovitostní portfolio. Poté bude fond fungovat jako otevřený. V loňském roce výnos fondu dělal 3,18 %. Výkonnost fondu za posledních 12 měsíců je 2,37 %.

Zdroj: Creditas

Písek Sever, nová akvizice fondu Creditas

Novou akvizici oznámil i nemovitostní fond Creditas, který v červnu rozšířil svoje portfolio o výrobněskladový areál v Písku s nájemcem, který má podepsanou smlouvu na příštích deset let. Areál v zóně Písek Sever má přes 27 tisíc metrů čtverečních.

„Areál má stabilního nájemce AL-KO a navíc je zde potenciál pro další výstavbu,“ říká Petr Hlinomaz, člen dozorčí rady nemovitostního fondu Creditas.

Jde o druhou nemovitost fondu založeného v roce 2019, který vlastní ještě obchodnělogistický park v Praze Čestlicích, který má téměř 15 tisíc metrů čtverečních retailové plochy.

Záměrem nemovitostního fondu Creditas je v dlouhodobém horizontu dosahovat stabilního ročního zhodnocení kolem 5 %. V loňském roce skončil s minusovým zhodnocení 2,5 %, za posledních 12 měsíců je ale na 7% růstu hodnoty. Také tento fond je určen i pro drobné investory.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

17. 6. 2022 | Petr Kučera | 12 komentářů

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

Nižší limit pro náhradu z garančního fondu se vztahuje jen na zainvestované peníze, říká jeden z největších obchodníků. Na takzvanou volnou hotovost klientů, kterou obchodník uloží... celý článek

Centrální banky kvůli inflaci obětují investory

6. 6. 2022 | Martin Mašát | 15 komentářů

Centrální banky kvůli inflaci obětují investory

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v květnu?

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

26. 5. 2022 | Jana Divinová | 14 komentářů

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení.

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

23. 5. 2022 | Petr Kučera | 10 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvyšuje úročení vkladů. Sníží tak svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

18. 5. 2022 | Petra Nová

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

Brněnská investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita má v plánu postavit největší fond soukromého kapitálu v Česku. Chce kupovat průmyslové podniky, a to nejen za peníze... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.