Realitní fond České spořitelny prodal svou první nemovitost

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 16. 6. 2021
Realitní fond České spořitelny prodal svou první nemovitost

Zdroj: REICO

ČS nemovitostní fond prodal kancelářskou budovu Platinium v Brně. Ta byla nejdéle drženou nemovitost v portfoliu fondu. Kupcem je česká investiční skupina RSBC, která kromě jiného provozuje nemovitostní fond pro kvalifikované investory.

„Platinium bylo první akvizicí ČS nemovitostního fondu v roce 2007 a výrazně přispívalo k tvorbě fondové výkonnosti právě v jeho rané fázi. Prodej nemovitosti je uzavřením přirozeného investičního cyklu a pomůže nám v optimalizaci naší sektorové a geografické diverzifikace do budoucna,“ říká Tomáš Jandík, předseda představenstva REICO investiční společnosti České spořitelny.

Cenu transakce firmy nezveřejnily, podle Jandíka se finanční podmínky prodeje pohybovaly na úrovni, která bude mít mírně pozitivní dopad na výnos ČS nemovitostního fondu. Důvodem prodeje podle něj byly parametry nemovitosti, které již neodpovídaly současné investiční strategii fondu. Podle RSBC je tržní hodnota budovy Platinium přibližně 600 milionů korun.

„Rozšířili jsme naše portfolio o moderní budovu ve skvělém technickém stavu, která je navíc z větší části pronajata dlouhodobým nájemcům. Její parametry tak přesně zapadají do naší investiční strategie,“ říká Denisa Velanová, manažerka RSBC Real Estate.

Celková pronajímatelná plocha administrativní budovy Platinium je 9340 metrů čtverečních a je z více jak 93 % pronajata. Nachází se v ní zejména kancelářské prostory, které doplňují retailové a skladové prostory. Součástí objektu je také 170 parkovacích míst. Nemovitost se nachází v městské části Veveří.

ČS nemovitostní fond má po tomto prodeji ve svém portfoliu celkem 18 nemovitostí. Aktuální tržní hodnota jeho portfolia překračuje 31 miliard Kč. Ke konci května 2021 do ČS nemovitostního fondu investovalo přes 96 tisíc podílníků a výnos fondu na za posledních 5 let činil 2,9 % ročně. Skupina RSBC spravuje nemovitosti v tržní hodnotě kolem tří miliard korun, realitní fond má od roku 2017 a zatím má roční výnos kolem 5,5 %.


Realitní fondy podrobně:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

17. 6. 2022 | Petr Kučera | 12 komentářů

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

Nižší limit pro náhradu z garančního fondu se vztahuje jen na zainvestované peníze, říká jeden z největších obchodníků. Na takzvanou volnou hotovost klientů, kterou obchodník uloží... celý článek

Centrální banky kvůli inflaci obětují investory

6. 6. 2022 | Martin Mašát | 15 komentářů

Centrální banky kvůli inflaci obětují investory

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v květnu?

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

26. 5. 2022 | Jana Divinová | 14 komentářů

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení.

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

23. 5. 2022 | Petr Kučera | 10 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvyšuje úročení vkladů. Sníží tak svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

18. 5. 2022 | Petra Nová

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

Brněnská investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita má v plánu postavit největší fond soukromého kapitálu v Česku. Chce kupovat průmyslové podniky, a to nejen za peníze... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.