Realitní fond České spořitelny prodal svou první nemovitost

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 16. 6. 2021 13:15
Realitní fond České spořitelny prodal svou první nemovitost

Zdroj: REICO

ČS nemovitostní fond prodal kancelářskou budovu Platinium v Brně. Ta byla nejdéle drženou nemovitost v portfoliu fondu. Kupcem je česká investiční skupina RSBC, která kromě jiného provozuje nemovitostní fond pro kvalifikované investory.

„Platinium bylo první akvizicí ČS nemovitostního fondu v roce 2007 a výrazně přispívalo k tvorbě fondové výkonnosti právě v jeho rané fázi. Prodej nemovitosti je uzavřením přirozeného investičního cyklu a pomůže nám v optimalizaci naší sektorové a geografické diverzifikace do budoucna,“ říká Tomáš Jandík, předseda představenstva REICO investiční společnosti České spořitelny.

Cenu transakce firmy nezveřejnily, podle Jandíka se finanční podmínky prodeje pohybovaly na úrovni, která bude mít mírně pozitivní dopad na výnos ČS nemovitostního fondu. Důvodem prodeje podle něj byly parametry nemovitosti, které již neodpovídaly současné investiční strategii fondu. Podle RSBC je tržní hodnota budovy Platinium přibližně 600 milionů korun.

„Rozšířili jsme naše portfolio o moderní budovu ve skvělém technickém stavu, která je navíc z větší části pronajata dlouhodobým nájemcům. Její parametry tak přesně zapadají do naší investiční strategie,“ říká Denisa Velanová, manažerka RSBC Real Estate.

Celková pronajímatelná plocha administrativní budovy Platinium je 9340 metrů čtverečních a je z více jak 93 % pronajata. Nachází se v ní zejména kancelářské prostory, které doplňují retailové a skladové prostory. Součástí objektu je také 170 parkovacích míst. Nemovitost se nachází v městské části Veveří.

ČS nemovitostní fond má po tomto prodeji ve svém portfoliu celkem 18 nemovitostí. Aktuální tržní hodnota jeho portfolia překračuje 31 miliard Kč. Ke konci května 2021 do ČS nemovitostního fondu investovalo přes 96 tisíc podílníků a výnos fondu na za posledních 5 let činil 2,9 % ročně. Skupina RSBC spravuje nemovitosti v tržní hodnotě kolem tří miliard korun, realitní fond má od roku 2017 a zatím má roční výnos kolem 5,5 %.


Realitní fondy podrobně:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Na hříšných investicích dobrý fond nepostavíte, říká expert

27. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Na hříšných investicích dobrý fond nepostavíte, říká expert

Co v praxi znamená ESG investování, které se zaměřuje na společenskou odpovědnost? Petr Šimčák, ředitel investic v Amundi, v rozhovoru vysvětluje, proč to podle něj celé dává smysl.... celý článek

Fondee má novou licenci, chce do zahraničí

21. 7. 2021 | redakce Peníze.CZ | 5 komentářů

Fondee má novou licenci, chce do zahraničí

Investiční platforma Fondee dostala licenci obchodníka s cennými papíry od České národní banky. „Spolu s ní získáváme i právo takzvaného EU passportu, které hodláme využít pro expanzi... celý článek

Nejlepší podílové fondy roku. A kdo je letos v minusu

19. 7. 2021 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

Nejlepší podílové fondy roku. A kdo je letos v minusu

Na předních místech žebříčku nejvýkonnějších podílových fondů za letošní první pololetí najdeme fondy z oblasti hodnotových akcií, jako jsou finanční a energetické tituly. Znatelný... celý článek

Realitní fond Generali nakupoval v centru Prahy

16. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Realitní fond Generali nakupoval v centru Prahy

Realitní fond společnosti Generali uzavřel druhou letošní akvizici. Koupil rezidenční budovu v centru Prahy, konkrétně v ulici Ke Karlovu. Akvizice byla provedena formou nabytí 100%... celý článek

Index fondů: Centrální banky se inflace nebojí, akcie rostly

9. 7. 2021 | Martin Mašát | 9 komentářů

Index fondů: Centrální banky se inflace nebojí, akcie rostly

Korunové akciové fondy v červnu rychle rostly, dluhopisové naopak lehce ztrácely, ukazuje pravidelný fondový index.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.