Realitní fond České spořitelny prodal svou první nemovitost

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 16. 6. 2021
Realitní fond České spořitelny prodal svou první nemovitost

Zdroj: REICO

ČS nemovitostní fond prodal kancelářskou budovu Platinium v Brně. Ta byla nejdéle drženou nemovitost v portfoliu fondu. Kupcem je česká investiční skupina RSBC, která kromě jiného provozuje nemovitostní fond pro kvalifikované investory.

„Platinium bylo první akvizicí ČS nemovitostního fondu v roce 2007 a výrazně přispívalo k tvorbě fondové výkonnosti právě v jeho rané fázi. Prodej nemovitosti je uzavřením přirozeného investičního cyklu a pomůže nám v optimalizaci naší sektorové a geografické diverzifikace do budoucna,“ říká Tomáš Jandík, předseda představenstva REICO investiční společnosti České spořitelny.

Cenu transakce firmy nezveřejnily, podle Jandíka se finanční podmínky prodeje pohybovaly na úrovni, která bude mít mírně pozitivní dopad na výnos ČS nemovitostního fondu. Důvodem prodeje podle něj byly parametry nemovitosti, které již neodpovídaly současné investiční strategii fondu. Podle RSBC je tržní hodnota budovy Platinium přibližně 600 milionů korun.

„Rozšířili jsme naše portfolio o moderní budovu ve skvělém technickém stavu, která je navíc z větší části pronajata dlouhodobým nájemcům. Její parametry tak přesně zapadají do naší investiční strategie,“ říká Denisa Velanová, manažerka RSBC Real Estate.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Celková pronajímatelná plocha administrativní budovy Platinium je 9340 metrů čtverečních a je z více jak 93 % pronajata. Nachází se v ní zejména kancelářské prostory, které doplňují retailové a skladové prostory. Součástí objektu je také 170 parkovacích míst. Nemovitost se nachází v městské části Veveří.

ČS nemovitostní fond má po tomto prodeji ve svém portfoliu celkem 18 nemovitostí. Aktuální tržní hodnota jeho portfolia překračuje 31 miliard Kč. Ke konci května 2021 do ČS nemovitostního fondu investovalo přes 96 tisíc podílníků a výnos fondu na za posledních 5 let činil 2,9 % ročně. Skupina RSBC spravuje nemovitosti v tržní hodnotě kolem tří miliard korun, realitní fond má od roku 2017 a zatím má roční výnos kolem 5,5 %.


Realitní fondy podrobně:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Investoři nasadili růžové brýle. Zlatý listopad podílových fondů

10. 12. 2023 | Martin Mašát

Investoři nasadili růžové brýle. Zlatý listopad podílových fondů

Listopad byl pro investory jedním z nejúspěšnějších měsíců za kolik let. Americké akcie vyskočily skoro o devět procent, evropské o osm. Dluhopisové trhy nezaostávaly. Vývoj podílových... celý článek

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

16. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

Daňové odpočty se rozšíří na Dlouhodobý investiční produkt. Jeho vznik schválili poslanci. Co si pod ním představit, kdo ho nabídne a jaká budou pravidla? Máme podrobnosti.

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

15. 11. 2023 | Petr Kučera

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

Stát chce motivovat lidi, aby si na důchod spořili víc než dosud. Zároveň rozšíří daňové výhody i na investování a pojištění dlouhodobé péče.

Investiční výhled: státní dluhopisy porazí inflaci

10. 11. 2023 | Martin Mašát | 3 komentáře

Investiční výhled: státní dluhopisy porazí inflaci

Investory, kteří sázejí na akciobé podílové fondy, říjen moc nepotěšil. Konzervativní investoři, kteří spoléhají na české státní dluhopisy, se ale můžou těšit. Pokud vyjde prognóza... celý článek

Lepší než spořicí účet? Kdy se vyplatí depozitní fondy

1. 11. 2023 | Jan Traxler | 1 komentář

Lepší než spořicí účet? Kdy se vyplatí depozitní fondy

V čem jsou repo fondy výhodné, kdy je má smysl využít a co od nich čekat? Které mají nejnižší poplatky a nejvyšší zhodnocení?

Partners Financial Services