Trigea má třetí nemovitost a chystá další nákupy

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 3. 6. 2021 | 1 komentář
Trigea má třetí nemovitost a chystá další nákupy
Explora Business Centre
Zdroj: Trigea

Nemovitostní fond Trigea koupil kancelářskou budovu Explora Business Centre v pražských Nových Butovicích. Prodávajícím byla mezinárodní realitní skupina Golden Star Group. Podle zástupců Trigey se jedná o jednu z největších realitních transakcí tohoto roku, její konkrétní výši ale nezveřejnili.

Trigea, český nemovitostní fond ze skupiny Partners založený v roce 2019, má kapitál přes 2 miliardy korun. Zaměřuje se na nákup komerčních nemovitostí, především na kancelářské a maloobchodní projekty. Kancelářská budova Explora Business Centre je jeho dosud největší akvizicí.

Nemovitostní portfolio plánuje dále rozšiřovat. „Během léta by měly tuto kancelářskou budovu doplnit ještě dva retailové parky na Moravě, dále zvažujeme nákup logistického areálu,“ říká Tomáš Trčka, generální ředitel nemovitostního fondu Trigea. Fond už vlastní kancelářskou budovu Louvre v Praze a Obchodní centrum v Plzni.

Minulý rok Trigea investorům připsala necelých šest procent. Letos očekává opět výnos mezi pěti až šesti procenty, na který bude mít vliv i nákup dalších dvou nemovitostí. „Budeme tak operovat na hranici plné zainvestovanosti. Co se týče pandemie, v druhé půli roku očekáváme na trhu návrat k normálu – ať už v nákupních centrech, nebo kancelářích,“ říká Trčka.

Srovnejte si to s námi

Podle něj koncem roku naroste na trhu investiční aktivita, opět se začne více obchodovat s komerčními nemovitostmi a to podle něj pomůže i výkonnosti nemovitostních fondů.

Rizikem naopak je, pokud by například přišla další výrazná vlna epidemie, která by přinesla větší ekonomický šok, než jaký za sebou máme z průběhu posledního roku. Zhodnocení nemovitostních fondů tvoří jednak nájemné a také zvyšování hodnoty nemovitostí. Jejich ceny teď dál rychle rostou.

Poradci kupujícího fondu Trigea při akvizici byly společnosti Cushman & Wakefield, White & Case, ASB a OM Consulting. Společnost Cushman & Wakefield bude projekt také spravovat a pronajímat.

„Explora Business Centre je strategickým aktivem, umístěným ve velmi populární kancelářské lokalitě přímo na stanici metra. Mezi nájemce patří přední globální korporace. Transakce ukazuje význam českého kapitálu pro lokální trh. České fondy zažívají neustálý příliv peněz od všech typů střadatelů a logicky se je primárně snaží investovat na lokálním trhu, který je velmi stabilní,“ říká Michal Soták, partner a vedoucí investičního týmu v České republice ve společnosti Cushman & Wakefield.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+11
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

17. 6. 2022 | Petr Kučera | 12 komentářů

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

Nižší limit pro náhradu z garančního fondu se vztahuje jen na zainvestované peníze, říká jeden z největších obchodníků. Na takzvanou volnou hotovost klientů, kterou obchodník uloží... celý článek

Centrální banky kvůli inflaci obětují investory

6. 6. 2022 | Martin Mašát | 15 komentářů

Centrální banky kvůli inflaci obětují investory

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v květnu?

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

26. 5. 2022 | Jana Divinová | 14 komentářů

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení.

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

23. 5. 2022 | Petr Kučera | 10 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvyšuje úročení vkladů. Sníží tak svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

18. 5. 2022 | Petra Nová

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

Brněnská investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita má v plánu postavit největší fond soukromého kapitálu v Česku. Chce kupovat průmyslové podniky, a to nejen za peníze... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.