Trigea má třetí nemovitost a chystá další nákupy

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 3. 6. 2021 15:45 | 1 komentář
Trigea má třetí nemovitost a chystá další nákupy
Explora Business Centre
Zdroj: Trigea

Nemovitostní fond Trigea koupil kancelářskou budovu Explora Business Centre v pražských Nových Butovicích. Prodávajícím byla mezinárodní realitní skupina Golden Star Group. Podle zástupců Trigey se jedná o jednu z největších realitních transakcí tohoto roku, její konkrétní výši ale nezveřejnili.

Trigea, český nemovitostní fond ze skupiny Partners založený v roce 2019, má kapitál přes 2 miliardy korun. Zaměřuje se na nákup komerčních nemovitostí, především na kancelářské a maloobchodní projekty. Kancelářská budova Explora Business Centre je jeho dosud největší akvizicí.

Nemovitostní portfolio plánuje dále rozšiřovat. „Během léta by měly tuto kancelářskou budovu doplnit ještě dva retailové parky na Moravě, dále zvažujeme nákup logistického areálu,“ říká Tomáš Trčka, generální ředitel nemovitostního fondu Trigea. Fond už vlastní kancelářskou budovu Louvre v Praze a Obchodní centrum v Plzni.

Minulý rok Trigea investorům připsala necelých šest procent. Letos očekává opět výnos mezi pěti až šesti procenty, na který bude mít vliv i nákup dalších dvou nemovitostí. „Budeme tak operovat na hranici plné zainvestovanosti. Co se týče pandemie, v druhé půli roku očekáváme na trhu návrat k normálu – ať už v nákupních centrech, nebo kancelářích,“ říká Trčka.

Srovnejte si to s námi

Podle něj koncem roku naroste na trhu investiční aktivita, opět se začne více obchodovat s komerčními nemovitostmi a to podle něj pomůže i výkonnosti nemovitostních fondů.

Rizikem naopak je, pokud by například přišla další výrazná vlna epidemie, která by přinesla větší ekonomický šok, než jaký za sebou máme z průběhu posledního roku. Zhodnocení nemovitostních fondů tvoří jednak nájemné a také zvyšování hodnoty nemovitostí. Jejich ceny teď dál rychle rostou.

Poradci kupujícího fondu Trigea při akvizici byly společnosti Cushman & Wakefield, White & Case, ASB a OM Consulting. Společnost Cushman & Wakefield bude projekt také spravovat a pronajímat.

„Explora Business Centre je strategickým aktivem, umístěným ve velmi populární kancelářské lokalitě přímo na stanici metra. Mezi nájemce patří přední globální korporace. Transakce ukazuje význam českého kapitálu pro lokální trh. České fondy zažívají neustálý příliv peněz od všech typů střadatelů a logicky se je primárně snaží investovat na lokálním trhu, který je velmi stabilní,“ říká Michal Soták, partner a vedoucí investičního týmu v České republice ve společnosti Cushman & Wakefield.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Začít investovat? Nemám dost peněz. Experti radí, co s tím

22. 6. 2021 | Petr Kučera | 11 komentářů

Začít investovat? Nemám dost peněz. Experti radí, co s tím

„Budu investovat, až budu mít peníze. Je něco jako: začnu sportovat, až budu fit. Funguje to přesně opačně. Nejdůležitější je hlavně začít i s pár stokorunami měsíčně. Neodkládejte... celý článek

Realitní fond České spořitelny prodal svou první nemovitost

16. 6. 2021 | Jiří Hovorka

Realitní fond České spořitelny prodal svou první nemovitost

ČS nemovitostní fond prodal kancelářskou budovu Platinium v Brně. Ta byla nejdéle drženou nemovitost v portfoliu fondu. Kupcem je česká investiční skupina RSBC, která kromě jiného provozuje... celý článek

Conseq má první nákupní centrum

15. 6. 2021 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Conseq má první nákupní centrum

Realitní fond české investiční skupiny Conseq koupil obchodní centrum Korso Karviná. Mezi jeho hlavní nájemce patří hypermarket Albert. Prodejcem byla společnost Bluehouse, která... celý článek

Jak porazit inflaci. Spořicí účet už nestačí

14. 6. 2021 | Jiří Hovorka | 44 komentářů

Jak porazit inflaci. Spořicí účet už nestačí

Inflace se drží kolem tří procent. Když necháváte úspory na běžném účtu v bance, ztrácejí svou hodnotu. Jen o trochu si polepšíte spořicím účtem nebo termínovaným vkladem. Ukážeme vám... celý článek

Evropské akcie teď rostou víc než americké, ukazuje index fondů

9. 6. 2021 | Martin Mašát | 2 komentáře

Evropské akcie teď rostou víc než americké, ukazuje index fondů

Růst hodnot podílových fondů v květnu oproti předchozím měsícům zpomalil. U akciových fondů hodně záleželo na regionu, kde se fond se svými investicemi pohybuje. Zatímco americké akcie... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.