Trigea má třetí nemovitost a chystá další nákupy

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 3. 6. 2021 | 1 komentář
Trigea má třetí nemovitost a chystá další nákupy
Explora Business Centre
Zdroj: Trigea

Nemovitostní fond Trigea koupil kancelářskou budovu Explora Business Centre v pražských Nových Butovicích. Prodávajícím byla mezinárodní realitní skupina Golden Star Group. Podle zástupců Trigey se jedná o jednu z největších realitních transakcí tohoto roku, její konkrétní výši ale nezveřejnili.

Trigea, český nemovitostní fond ze skupiny Partners založený v roce 2019, má kapitál přes 2 miliardy korun. Zaměřuje se na nákup komerčních nemovitostí, především na kancelářské a maloobchodní projekty. Kancelářská budova Explora Business Centre je jeho dosud největší akvizicí.

Nemovitostní portfolio plánuje dále rozšiřovat. „Během léta by měly tuto kancelářskou budovu doplnit ještě dva retailové parky na Moravě, dále zvažujeme nákup logistického areálu,“ říká Tomáš Trčka, generální ředitel nemovitostního fondu Trigea. Fond už vlastní kancelářskou budovu Louvre v Praze a Obchodní centrum v Plzni.

Minulý rok Trigea investorům připsala necelých šest procent. Letos očekává opět výnos mezi pěti až šesti procenty, na který bude mít vliv i nákup dalších dvou nemovitostí. „Budeme tak operovat na hranici plné zainvestovanosti. Co se týče pandemie, v druhé půli roku očekáváme na trhu návrat k normálu – ať už v nákupních centrech, nebo kancelářích,“ říká Trčka.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Srovnejte si to s námi

Podle něj koncem roku naroste na trhu investiční aktivita, opět se začne více obchodovat s komerčními nemovitostmi a to podle něj pomůže i výkonnosti nemovitostních fondů.

Rizikem naopak je, pokud by například přišla další výrazná vlna epidemie, která by přinesla větší ekonomický šok, než jaký za sebou máme z průběhu posledního roku. Zhodnocení nemovitostních fondů tvoří jednak nájemné a také zvyšování hodnoty nemovitostí. Jejich ceny teď dál rychle rostou.

Poradci kupujícího fondu Trigea při akvizici byly společnosti Cushman & Wakefield, White & Case, ASB a OM Consulting. Společnost Cushman & Wakefield bude projekt také spravovat a pronajímat.

„Explora Business Centre je strategickým aktivem, umístěným ve velmi populární kancelářské lokalitě přímo na stanici metra. Mezi nájemce patří přední globální korporace. Transakce ukazuje význam českého kapitálu pro lokální trh. České fondy zažívají neustálý příliv peněz od všech typů střadatelů a logicky se je primárně snaží investovat na lokálním trhu, který je velmi stabilní,“ říká Michal Soták, partner a vedoucí investičního týmu v České republice ve společnosti Cushman & Wakefield.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

7. 9. 2023 | Martin Mašát

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

Léto bylo ospalé. Akcie v průměru trochu oslabovaly, zato dluhopisy si užívají výnosů, jaké v tomto tisíciletí skoro ještě nezažily. Napjatě se čeká, co přinese září.

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

1. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že subjekt vystupující pod názvem Areass či Areass Group nemá žádné povolení k poskytování investičních služeb ani nedisponuje žádným jiným... celý článek

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

1. 9. 2023 | Jan Traxler | 1 komentář

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

Po tučných letech, kdy výnosy realitních fondů investory jen těšily, přicházejí horší roky. Výsledky za první polovinu roku neoslnily. Na inflaci nestačil nikdo, všichni skončili pod... celý článek

Fondy, ve kterých zmizely miliardy, dostanou přísnější pravidla

21. 8. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Fondy, ve kterých zmizely miliardy, dostanou přísnější pravidla

Tisíce lidí přišly o peníze investované do „alternativních fondů“ jako Growing Way, WCA International nebo J.O. Investment. Tyto společnosti zneužily výjimku v zákoně, která umožňuje,... celý článek

Investovat můžete i vy. Návod pro začátečníky

16. 8. 2023 | Jan Müller | 2 komentáře

Investovat můžete i vy. Návod pro začátečníky

Za peníze, které jste před dvěma lety uložili na účet v bance, si teď koupíte o dost míň, než se dalo pořídit tehdy. Co s tím? Staňte se investorem. Přinejmenším s podílovými fondy... celý článek

Partners Financial Services