Fondy ZDR koupily obchodní domy za více jak miliardu

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 17. 12. 2020 10:42 | 1 komentář
Fondy ZDR koupily obchodní domy za více jak miliardu
Retail park Púchov. Jedna z nových akvizic ZDR.
Zdroj: ZDR Investments

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments rozšířila na konci letošního roku své portfolio o šest dalších nemovitostí.

Novými přírůstky jsou retail park v Litoměřicích s nájemci OBI a Albert. Dále ZDR pořídilo budovu prodejce nábytku JYSK v Havlíčkově Brodě a prodejnu KiK v Chrastavě. Na Slovensku ZDR koupilo retail parky v Senci a Púchově a v Rakousku retail park Wolfsberg.

Dohromady to jsou transakce za více jak miliardu korun.

Srovnejte si to s námi

Nemovitostní portfolio skupiny ZDR Investments tak ke konci roku 2020 zahrnuje 35 nemovitostí v hodnotě 4,8 miliardy Kč. Nemovitosti o celkové velikosti 110 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy se nachází na území České republiky, Slovenska a Rakouska.

„V letošním roce se nám podařilo portfolio nemovitostí víc než zdvojnásobit. Vážíme si přízně našich investorů, pro které jsme i v tomto roce opět dokázali vygenerovat stabilní výnos. Letos se nám také podařilo vstoupit na západní trhy a v této strategii budeme i nadále pokračovat,“ říká Zdeněk Prázdný, zakladatel a předseda správní rady.

ZDR Investments má dva nemovitostní fondy, jeden pro kvalifikované investory, druhý pro širokou veřejnost. Podle údajů z webu ZDR výkonnost prvního fondu za první tři čtvrtletí roku 2020 dělal 6,12 % a výkon fondu pro širokou veřejnost byl 4,32 %. První fond na trhu působí od ledna 2018, druhý od listopadu 2019.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Conseq koupil nákupní centrum ve Vysočanech

14. 1. 2021 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Conseq koupil nákupní centrum ve Vysočanech

Investiční společnost Conseq koupila do svého realitního fondu pražský Retail Park Poděbradská. Pořídila ho od společností KPD Group a Exafin, které nákupní centrum otevřené v květnu... celý článek

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku 2020

11. 1. 2021 | Jan Traxler | 4 komentáře

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku 2020

Nejúspěšnější fond v Česku loni vydělal investorům 173 procent, naopak ten nejméně úspěšný prodělal 36 procent. Oba mají v názvu slovo energy.

Kolik vydělal váš penzijní fond. Inflaci překonala třetina

7. 1. 2021 | Jiří Hovorka | 11 komentářů

Kolik vydělal váš penzijní fond. Inflaci překonala třetina

V březnu to vypadalo na nejhorší propad od velké krize z 30. let minulého století, nakonec je z toho ale solidní výsledek. Kdo sází na akcie, většinou za loňský rok vydělal.

Fondee, ne fondy. Západní styl investování jako rodinný podnik

3. 1. 2021 | Gabriel Pleska | 7 komentářů

Fondee, ne fondy. Západní styl investování jako rodinný podnik

Rodinný podnik Fondee založili manželé Eva a Jan Hlavsovi před třemi lety. Čekali přírůstek do rodiny, chtěli mu dopřát i prarodičovské zázemí a Praha jim přišla jako bezpečné místo,... celý článek

Nová éra s covidem. Tištění peněz žene ceny nahoru

30. 12. 2020 | Jan Traxler | 24 komentářů

Nová éra s covidem. Tištění peněz žene ceny nahoru

Jaký byl rok s covidem na finančních trzích? Pandemie nastartovala novou éru bezbřehého zadlužování a tištění peněz. Proto rostou ceny akcií, nemovitostí, zlata a všech hmotných aktiv.... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.