Fondy ZDR koupily obchodní domy za více jak miliardu

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 17. 12. 2020 | 1 komentář
Fondy ZDR koupily obchodní domy za více jak miliardu
Retail park Púchov. Jedna z nových akvizic ZDR.
Zdroj: ZDR Investments

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments rozšířila na konci letošního roku své portfolio o šest dalších nemovitostí.

Novými přírůstky jsou retail park v Litoměřicích s nájemci OBI a Albert. Dále ZDR pořídilo budovu prodejce nábytku JYSK v Havlíčkově Brodě a prodejnu KiK v Chrastavě. Na Slovensku ZDR koupilo retail parky v Senci a Púchově a v Rakousku retail park Wolfsberg.

Dohromady to jsou transakce za více jak miliardu korun.

Srovnejte si to s námi

Nemovitostní portfolio skupiny ZDR Investments tak ke konci roku 2020 zahrnuje 35 nemovitostí v hodnotě 4,8 miliardy Kč. Nemovitosti o celkové velikosti 110 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy se nachází na území České republiky, Slovenska a Rakouska.

„V letošním roce se nám podařilo portfolio nemovitostí víc než zdvojnásobit. Vážíme si přízně našich investorů, pro které jsme i v tomto roce opět dokázali vygenerovat stabilní výnos. Letos se nám také podařilo vstoupit na západní trhy a v této strategii budeme i nadále pokračovat,“ říká Zdeněk Prázdný, zakladatel a předseda správní rady.

ZDR Investments má dva nemovitostní fondy, jeden pro kvalifikované investory, druhý pro širokou veřejnost. Podle údajů z webu ZDR výkonnost prvního fondu za první tři čtvrtletí roku 2020 dělal 6,12 % a výkon fondu pro širokou veřejnost byl 4,32 %. První fond na trhu působí od ledna 2018, druhý od listopadu 2019.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+9
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Výsledky nemovitostních fondů: Inflaci překonalo šest retailových

27. 2. 2024 | Jan Traxler

Výsledky nemovitostních fondů: Inflaci překonalo šest retailových

Většina retailových nemovitostních fondů loni vydělala kolem pěti až sedmi procent. Nejvyšší zhodnocení zaznamenal Mint I. rezidenční fond, ukazuje porovnání.

Češi řekli, proč neinvestují. Na prvním místě je strach

20. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Češi řekli, proč neinvestují. Na prvním místě je strach

Strach z podvodu a ze ztráty peněz jsou nejčastějšími důvody, proč Češi neinvestují. Až za nimi je nedostatek peněz. Ukázal to průzkum agentury Perfect Crowd na reprezentativním vzorku... celý článek

Jak se kupuje dům za šest miliard. Šéf fondu podrobně o Arkádách Pankrác

7. 2. 2024 | Martin Vlnas

Jak se kupuje dům za šest miliard. Šéf fondu podrobně o Arkádách Pankrác

Nemovitostní fond Trigea získal pražské obchodní centrum Arkády Pankrác. Jak se mu to podařilo a jaké s ním má další plány? Rozhovor s Tomášem Trčkou, zakladatelem a generálním ředitelem... celý článek

Pětina Čechů si nemůže šetřit na důchod. Nemáme na to, říkají

6. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ | 4 komentáře

Pětina Čechů si nemůže šetřit na důchod. Nemáme na to, říkají

Dvě třetiny obyvatel Česka (66,7 %) si pravidelně odkládají část peněz na dobu, kdy už nebudou pracovat – tedy aby si mohly zpříjemnit důchod. Ukázal to internetový průzkum, který na... celý článek

Podílové fondy v zeleném. Investoři čekají další růst

6. 2. 2024 | Martin Mašát

Podílové fondy v zeleném. Investoři čekají další růst

Inflace ve světě klesá, centrální banky sníží převysoké úrokové sazby a aspoň americká ekonomika hrubě produkuje. Investorům to k dobré náladě stačí a cenné papíry jsou stále cennější:... celý článek

Partners Financial Services