Fond Trigea koupil obchodní centrum v Plzni

| rubrika: Aktuality | 24. 2. 2020 08:10

Nemovitostní fond Trigea, patřící do finanční skupiny Partners, koupil obchodní centrum s hypermarketem Tesco a více než 60 maloobchodními jednotkami v Plzni na Rokycanské ulici. Cenu transakce firmy nezveřejnily.

„Jedná se o druhou akvizici fondu v relativně krátkém čase. Velikostně je OC Plzeň s více než 27 tisíci čtverečních metrů téměř šestinásobné oproti naší první akvizici,“ konstatuje Tomáš Trčka, ředitel fondu Trigea.

Loni v červenci fond koupil kancelářskou budovu  Louvre v Praze 5, která nabízí přibližně 4600 metrů čtverečních pronajímatelné plochy.

Srovnejte si to s námi

Plzeňské obchodní centrum navštíví víc než tři miliony lidí za rok. Kromě hypermarketu Tesco, který zde zůstává v dlouhodobém pronájmu, jsou dalšími klíčovými nájemci společnosti H&M, C&A, New Yorker, Reserved nebo McDonald's.

„Výnos na investovaný kapitál se pohybuje nad hranicí 12 procent. To by se mělo ve fondu plně projevit už ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Jsem rád, že jsme se svou druhou nemovitostí vstoupili do regionů. I naše následující akvizice by měly být mimo území hlavního města,“ říká Trčka.

V současnosti se management fondu aktivně věnuje přípravám na nákup dalších dvou nemovitostí.

Realitní fond Trigea za devět měsíců své existence nashromáždil od klientů 570 milionů korun. Jeho výnos za loňský rok dosáhl 4,4 procenta.


Čtěte více:

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.