Nový fond se zaměří na zpětné hypotéky, láká na 5 %

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 9. 9. 2020 12:00
Nový fond se zaměří na zpětné hypotéky, láká na 5 %

Zdroj: Shutterstock

Investoři mohou nově zkusit vydělat na reverzních hypotékách. Vznikl totiž nový fond úzce propojený se společností Finemo, poskytovatelem tohoto speciálního úvěru.

Jde o fond pro takzvané kvalifikované investory, kteří mají hodně volných peněz a prokážou odborné znalosti. Fond spravuje investiční společnost Avant, minimální výše investice dělá jeden milion.

Finemo nabízí reverzní hypotéky od roku 2015. Když to zjednodušíme, tento typ úvěru seniorům umožňuje prodat byt a dožít v něm. Firma má od dubna roku 2018 licenci na poskytování spotřebitelských úvěrů od České národní banky.

Srovnejte si to s námi

Finemo v současné době vlastní několikasetmilionové portfolio úvěrů zpětných hypoték, které jsou zajištěny zástavním právem k bytu či rodinnému domu. Peníze z fondu chce firma použít na poskytování dalších reverzních hypoték. Investory láká na cílený výnos kolem 5 % ročně.

Pro první investory, kteří do fondu zainvestují během tohoto roku, jsou připraveny speciální akcie s minimálním ročním výnosem na úrovni 3 %.

Zpětnou hypotéku od Finema jsme na webu Peníze.cz recenzovali na konci minulého roku. Pro seniory je dražší než spotřebitelský úvěr. Firma jim vyplácí maximálně 60 procent z ceny nemovitosti především v závislosti na věku klienta.

Během života nemusí klient nic splácet, zůstává majitelem nemovitosti a ke splacení úvěru spolu s úroky dojde až tehdy, když se trvale odstěhuje, když nemovitost bude chtít prodat nebo až po jeho smrti.


Tady investujte čas:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.