Nový fond se zaměří na zpětné hypotéky, láká na 5 %

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 9. 9. 2020
Nový fond se zaměří na zpětné hypotéky, láká na 5 %

Zdroj: Shutterstock

Investoři mohou nově zkusit vydělat na reverzních hypotékách. Vznikl totiž nový fond úzce propojený se společností Finemo, poskytovatelem tohoto speciálního úvěru.

Jde o fond pro takzvané kvalifikované investory, kteří mají hodně volných peněz a prokážou odborné znalosti. Fond spravuje investiční společnost Avant, minimální výše investice dělá jeden milion.

Finemo nabízí reverzní hypotéky od roku 2015. Když to zjednodušíme, tento typ úvěru seniorům umožňuje prodat byt a dožít v něm. Firma má od dubna roku 2018 licenci na poskytování spotřebitelských úvěrů od České národní banky.

Srovnejte si to s námi

Finemo v současné době vlastní několikasetmilionové portfolio úvěrů zpětných hypoték, které jsou zajištěny zástavním právem k bytu či rodinnému domu. Peníze z fondu chce firma použít na poskytování dalších reverzních hypoték. Investory láká na cílený výnos kolem 5 % ročně.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Pro první investory, kteří do fondu zainvestují během tohoto roku, jsou připraveny speciální akcie s minimálním ročním výnosem na úrovni 3 %.

Zpětnou hypotéku od Finema jsme na webu Peníze.cz recenzovali na konci minulého roku. Pro seniory je dražší než spotřebitelský úvěr. Firma jim vyplácí maximálně 60 procent z ceny nemovitosti především v závislosti na věku klienta.

Během života nemusí klient nic splácet, zůstává majitelem nemovitosti a ke splacení úvěru spolu s úroky dojde až tehdy, když se trvale odstěhuje, když nemovitost bude chtít prodat nebo až po jeho smrti.


Tady investujte čas:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Spořící účet plně online

Spořící účet plně online

Spořte s úrokem 5,3 % ročně bez podmínek

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

16. 11. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

Daňové odpočty se rozšíří na Dlouhodobý investiční produkt. Jeho vznik schválili poslanci. Co si pod ním představit, kdo ho nabídne a jaká budou pravidla? Máme podrobnosti.

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

15. 11. 2023 | Petr Kučera

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

Stát chce motivovat lidi, aby si na důchod spořili víc než dosud. Zároveň rozšíří daňové výhody i na investování a pojištění dlouhodobé péče.

Investiční výhled: státní dluhopisy porazí inflaci

10. 11. 2023 | Martin Mašát | 3 komentáře

Investiční výhled: státní dluhopisy porazí inflaci

Investory, kteří sázejí na akciobé podílové fondy, říjen moc nepotěšil. Konzervativní investoři, kteří spoléhají na české státní dluhopisy, se ale můžou těšit. Pokud vyjde prognóza... celý článek

Lepší než spořicí účet? Kdy se vyplatí depozitní fondy

1. 11. 2023 | Jan Traxler | 1 komentář

Lepší než spořicí účet? Kdy se vyplatí depozitní fondy

V čem jsou repo fondy výhodné, kdy je má smysl využít a co od nich čekat? Které mají nejnižší poplatky a nejvyšší zhodnocení?

První licenci pro investiční crowdfunding získal Investown

24. 10. 2023 | Petr Kučera

První licenci pro investiční crowdfunding získal Investown

Investiční platforma Investown oznámila, že jako první v Česku obdržela licenci poskytovatele služeb skupinového financování – takzvaného crowdfundingového investování.

Partners Financial Services