Nový fond se zaměří na zpětné hypotéky, láká na 5 %

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 9. 9. 2020
Nový fond se zaměří na zpětné hypotéky, láká na 5 %

Zdroj: Shutterstock

Investoři mohou nově zkusit vydělat na reverzních hypotékách. Vznikl totiž nový fond úzce propojený se společností Finemo, poskytovatelem tohoto speciálního úvěru.

Jde o fond pro takzvané kvalifikované investory, kteří mají hodně volných peněz a prokážou odborné znalosti. Fond spravuje investiční společnost Avant, minimální výše investice dělá jeden milion.

Finemo nabízí reverzní hypotéky od roku 2015. Když to zjednodušíme, tento typ úvěru seniorům umožňuje prodat byt a dožít v něm. Firma má od dubna roku 2018 licenci na poskytování spotřebitelských úvěrů od České národní banky.

Srovnejte si to s námi

Finemo v současné době vlastní několikasetmilionové portfolio úvěrů zpětných hypoték, které jsou zajištěny zástavním právem k bytu či rodinnému domu. Peníze z fondu chce firma použít na poskytování dalších reverzních hypoték. Investory láká na cílený výnos kolem 5 % ročně.

Pro první investory, kteří do fondu zainvestují během tohoto roku, jsou připraveny speciální akcie s minimálním ročním výnosem na úrovni 3 %.

Zpětnou hypotéku od Finema jsme na webu Peníze.cz recenzovali na konci minulého roku. Pro seniory je dražší než spotřebitelský úvěr. Firma jim vyplácí maximálně 60 procent z ceny nemovitosti především v závislosti na věku klienta.

Během života nemusí klient nic splácet, zůstává majitelem nemovitosti a ke splacení úvěru spolu s úroky dojde až tehdy, když se trvale odstěhuje, když nemovitost bude chtít prodat nebo až po jeho smrti.


Tady investujte čas:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Nemovitostní fondy hlásí rekordní rok. Známe výsledky za pololetí

19. 9. 2022 | Jan Traxler

Nemovitostní fondy hlásí rekordní rok. Známe výsledky za pololetí

Na vysokou inflaci to sice letos stačit nebude, přesto se můžeme těšit na rekordní výnosy. V prvním pololetí byly silně nadprůměrné, ukazuje porovnání.

Raiffka má novou investiční aplikaci. Zatím jen na pozvání

14. 9. 2022 | Petr Kučera

Raiffka má novou investiční aplikaci. Zatím jen na pozvání

S jednoduchým investováním přes mobil přichází první velká banka. Zájemci si o ní musí aktivně říct, nebo čekat na oslovení.

Podílové fondy klesají, trhy děsí plyn i inflace

6. 9. 2022 | Martin Mašát | 1 komentář

Podílové fondy klesají, trhy děsí plyn i inflace

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v srpnu?

Příspěvek na penzijní spoření má klesnout. Stát podpoří i investice

29. 8. 2022 | Petr Kučera | 6 komentářů

Příspěvek na penzijní spoření má klesnout. Stát podpoří i investice

Ministerstvo financí přichází s návrhy, jak podpořit úspory na důchod. Daňové výhody se mají rozšířit i na investiční produkty. Penzijní fondy by zároveň mohly investovat odvážněji... celý článek

Podílové fondy za sebou mají dobrý měsíc. Rostly akcie i dluhopisy

15. 8. 2022 | Martin Mašát | 1 komentář

Podílové fondy za sebou mají dobrý měsíc. Rostly akcie i dluhopisy

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v červenci?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.