Moneta má investice v akci a nový „zelený“ fond

| rubrika: Aktuality | 9. 7. 2020 11:16 | 2 komentáře

Zdroj: Shutterstock

Moneta Money Bank nabízí do konce září prodej podílových fondů přes internetové či mobilní bankovnictví bez vstupního poplatku. Ty jinak vyjdou podle typu fondu nejčastěji na 0,5 až 2,5 procenta z investované částky.

Moneta tak opakuje akci, kterou měla už od půlky dubna do konce května. Vstupní poplatky na konci května a v červnu v akci odpouštěla také Equa bank. Banky se tak snaží lákat nové klienty na své investice podobně jako stavební spořitelny pravidelně odpouštějí poplatky za uzavření smlouvy.

Do podílových fondů bez vstupního poplatku standardně umožňují investovat Air Bank, Fio banka a ING Bank. Další banky, které podílové fondy prodávají, to dělají se vstupním poplatkem. Ten neúčtují třeba také v Partners investiční společnosti, stejně jako v některých nových investičních službách, jako jsou Fondee, Indigo od Patria Finance nebo Portu od Wood & Company. Všechny lákají na investice do ETF.

Srovnejte si to s námi

Vstupní poplatek se platí jednorázově jako procento z investované sumy. Když tedy investujete sto tisíc a vstupní poplatek je 1,5 procenta, zaplatíte 1500 korun.

Dále se pak platí správcovský poplatek (říká se mu také manažerský nebo obhospodařovací). Ten si investiční společnosti strhávají každý rok z objemu spravovaných peněz. Správcovské poplatky jsou odečítány před připisovaným zhodnocením, to je tedy čisté.

Přes internetové bankovnictví podílové fondy prodávají například i Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka nebo ING.

Moneta také rozšířila nabídku investičních fondů na celkových 25. NN Climate & Environment fond je založen na tematickém investičním přístupu, do něhož spadají firmy přispívající k řešení udržitelnosti přírodních zdrojů, jakými jsou omezené zásoby vody, dostatek potravin nebo energetická transformace k nízkouhlíkové ekonomice. Minimální doporučený investiční horizont je 5 a více let a minimální investice do fondu 500 Kč.


Čtěte více:

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Hledá nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.