Twisto přechází na virtuální karty. Vzhlíží k placení obličejem

| rubrika: Aktuality | 14. 5. 2020 12:00
Nová podoba plastových karet.
Zdroj: Twisto

Platební aplikace Twisto nově vydává platební karty primárně ve virtuální podobě. Plastovou variantu dodá jen tomu, kdo si o ní řekne. Umožňuje jí to speciální certifikace od karetní společnosti Mastercard.

„Existence fyzických karet je, stejně jako existence hotovosti, technologií a nástrojem minulého století. Společně s Mastercard naučíme Čechy platit mobilem. Certifikace Digital First je pro nás potvrzením, že jdeme správným směrem,“ říká Michal Šmída, zakladatel Twista.

Twisto nabídlo zákazníkům virtuální karty letos v březnu, aktivovat si ji mohou ve svém účtu. Od 4. května dostávají virtuální platební kartu všichni noví zákazníci automaticky. Karta se pak přidá do Google Pay nebo Apple Pay v telefonu nebo jiném chytrém zařízení.

Kdo se bez plastu neobejde, dostane nově kartu, která na přední straně bude mít jenom jméno, případně přezdívku, pokud budou chtít. Na zadní straně karty pak bude číslo karty. Ta nově neobsahuje bezpečnostní CVC kód a je tak v případě krádeže takřka nezneužitelná pro online nákupy. Vydání plastové karty je zdarma.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

„Informace o kartě jsou ukryty bezpečně v našem účtu. Počítáme, že zákazník si je bude nejčastěji vyhledávat přes mobilní telefon, jsou tak chráněny heslem, otiskem prstu nebo biometrikou obličeje,“ doplňuje Šmída.

Podle něj je v době, kdy 85 procent Čechů vlastní chytrý mobilní telefon a pětina jím běžně platí své nákupy, posun směrem k virtuálním platebním kartám logický krok.

„Karta je dnes pouze statusovým symbolem, který bude ztrácet na důležitosti. Vidím budoucnost v placení obličejem či jinou biometrikou,“ říká Šmída.

Twisto účet mělo na konci dubna 147 tisíc lidí. Základní varianta je zdarma a nabízí především online platby v e-shopech na jeden klik (Twisto Pay). Stojí na principu odložené platby bez navýšení, pokud je klient uhradí v následujícím měsíci. V praxi jde o alternativu ke kreditní kartě včetně slev (nebo vrácení části peněz) u některých obchodníků.

Základní varianta nabízí i snadnou platbu faktur či složenek jejich vyfocením (Twisto Snap). Lepší tarif s paušálem 49 korun měsíčně obsahuje i platby mobilem, kartu nebo možnost rozdělení útraty s přáteli (Twisto Split). Za 99 korun měsíčně získá klient navíc garanci nejlepšího zahraničního kurzu plus cestovní pojištění pro celou rodinu.

Na odložené platby lákají také další služby, především Mall Pay a nově i Equa bank. Výhodný kurz – bez potřeby platit měsíční paušál – poskytuje i aplikace Revolut.

Česká služba Twisto funguje od poloviny roku 2013, loni vstoupila do Polska. Letos v létě chtěla původně začít v Rumunsku, kvůli nástupu epidemie koronaviru ale termín posouvá na později.

Na minimalistický design sází i kreditní karta Apple Card. Ta se loni na podzim proslavila tím, že potřebuje opravdu speciální péči.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.