Mall Pay může do tisícovky e-shopů, je v platební bráně ČSOB

| rubrika: Aktuality | 4. 2. 2020 18:00

ČSOB plně integrovala službu Mall Pay do své platební brány. Využití odložených plateb tak může svým zákazníkům nově nabídnout až tisíc provozovatelů e-shopů.

Službu Mall Pay – společný projekt skupiny Mall Group a ČSOB – doteď využívá necelá třicítka e-shopů v čele s Mall.cz. „Očekáváme, že do konce tohoto roku počet nově aktivovaných e-shopů přesáhne stovku a odloženku budou moci využívat stovky tisíc zákazníků,“ říká Adam Kolesa, šéf Mall Pay.

Zmíněná tisícovka je počet e-shopů, které využívají platební bránu ČSOB. Aktivace takzvané odloženky však u nich neproběhne automaticky, ale až po případném uzavření smlouvy s Mall Pay.

Mall Pay funguje od listopadu 2018 a navazuje na službu Kup Najisto, jejíž historie sahá až do roku 2014. E-shopy, které chtěly odložené platby nabídnout zákazníkům, musely doteď „programovat“ novou platební metodu a integrovat ji do svých systémů. Právě to bylo podle Kolesy jednou z největších bariér při zavádění odložené platby.

„Nově by zájemcům z řad e-shopů měla stačit jednoduchá aktivace v rámci už využívané platební brány. Zároveň budou mít správu veškerých financí i agendu spolu s ostatními platebními metodami takzvaně pod jednou střechou,“ vysvětluje přínos integrace František Brož, mediální zástupce Mall Pay.

Další články se slevou!

Obchodníci na krátkou dobu skokově zdraží, aby pak mohli lákat na větší slevu. EU chce, aby se k zákazníkům chovali férověji.

Triky Mountfieldu mají skončit. Pravidla pro slevy zpřísní


Řetězce Pepco a Kik dostanou novou konkurenci.

Do Česka vstoupí dva nové diskontní řetězce


Nová pravidla mají už v příštím roce prodloužit život spotřebičů a ušetřit peníze spotřebitelů. Na rozsáhlejší vylepšení si ale ještě počkáme.

Právo na opravu se blíží. Za spotřebiče můžete ušetřit tisíce


První banky spouštějí novinku, díky níž budou platby kartou na internetu ještě bezpečnější a jednodušší. Kdo ale nemá mobilní aplikaci nebo chytrý telefon, může to mít naopak složitější.

Platbu v e-shopu potvrdíte nově. Přepisování SMS končí

Odložená platba podle něj vychází pro e-shop podobně jako platba kartou – obchodník tedy hradí transakční poplatek (provizi). „Zpravidla je to kolem jednoho procenta, záleží však na konkrétní dohodě,“ upřesňuje Brož.

Odložené platby jsou pro e-shopy i spotřebitele alternativou k dobírce. Lidé mohou zaplatit do 14 dnů od objednání, takže jim mezitím zboží přijde a lze si ho vyzkoušet. E-shop zároveň dostává peníze hned, nečeká na ně jako u dobírky.

Mall Pay zdůrazňuje, že neposkytuje spotřebitelský úvěr ani kreditní kartu, nicméně v praxi funguje podobně: Nakupující musí zaplatit do 14 dnů (delší splatnost – na rozdíl od podobné služby Twisto – zatím nenabízí), což mu Mall Pay několikrát připomene. Spotřebitel pak může zaplatit dluh standardní bankovní kartou nebo převodem z účtu. Při prodlení pět dnů po splatnosti se naúčtuje sankce 100 korun, dalších 100 korun pak deset dnů po splatnosti a dalších 100 korun patnáct dnů po splatnosti. Jinak je pro nakupujícího služba bez poplatků – i to je výhoda oproti dobírce.

Odložené platby jsou alternativou i ke klasické debetní nebo kreditní kartě. Především pro lidi, kteří mají k online platbám nedůvěru, ale klasický převod z účtu je pro ně pořád ještě pomalý. Nebo pro lidi, kteří chtějí zaplatit až po doručení a vyzkoušení zboží. A také pro ty, kteří budou mít dost peněz až za pár dnů, ale výhodnou nabídku chtějí využít hned.

„Zvolené řešení plné integrace do platební brány nabízí e-shopům v rámci Evropy zatím nabízí jen průkopník odložených plateb, švédský fintech Klarna,“ zdůrazňuje Brož.

Pro ČSOB prý jde o první z kroků inovačního plánu, který má platební bránu připravit na užší propojování digitálního bankovnictví a e-commerce. „Na řadě jsou například srovnávače, které budou nabízet klientům na platební bráně další atraktivní služby,“ upřesňuje Michaela Lhotková, ředitelka pro inovace a platební řešení v ČSOB.

Mall Pay letos chystá i další velkou novinku. „Finalizujeme proces získání licence platební instituce, která nám umožní nabízet vlastní platební karty a prémiové účty,“ říká Kolesa.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.