George porovná ceny energií. Spořitelna investovala do startupu

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 21. 8. 2023
George porovná ceny energií. Spořitelna investovala do startupu

Zdroj: Shutterstock

Fond Seed Starter České spořitelny získal desetiprocentní podíl ve startupu encall. Klienti banky díky tomu dostávají jednoduchý srovnávací nástroj, který tento startup vyvinul a přispívá k optimalizaci domácích výdajů za energie.

Srovnávací platforma DEAP (Digital Expenses Advisory Platform) společnosti encall využívá metodiku expertního hodnocení nabídek dodavatelů. Vedle základních parametrů jako jsou cena a délka závazku zohledňuje například i výši sankcí, velikost dodavatele a další kvalitativní ukazatele nabídek.

Srovnání je přímo součástí elektronického bankovnictví George, po vyplnění základních údajů přesměruje uživatele do externího rozhraní platformy DEAP. Česká spořitelna se tak stala prvním korporátním klientem, který platformu implementuje do svých stávajících aplikací.

Platforma DEAP funguje v režimu SaaS (software jako služba), díky čemuž může být jednoduše integrována do prostředí B2B partnerů. V plné verzi služby má celý proces od výběru ideální nabídky až po uzavření smlouvy s novým dodavatelem proběhnout online.

Dosavadní srovnávač dodavatelů energií se má do budoucna rozšířit například o porovnání nabídek pojištění nebo telekomunikačních operátorů.

„Možnost jednoduchého, nezávislého a přitom komplexního srovnání dodavatelů přímo v prostředí bankovní aplikace se může stát důležitým prvkem v péči o finanční zdraví našich klientů,“ říká Tomáš Honěk, šéf strategie České spořitelny.

Jak získat z pojištění majetku víc? Poradíme!

Pro nemovitost i domácnost najdeme nejvýhodnější pojištění majetku.

Prvním zainvestovaným startupem programu Seed Starter byla v roce 2020 investiční crowdfundingová platforma Investown, v roce 2021 přibyl poskytovatel elektronických podpisů dokumentů Signi. Na začátku loňského roku se mezi podpořené technologické firmy zařadily Rekenber, PalmApp a wflow.com. V první polovině letošního roku se do portfolia Seed Starteru přidal startup SmartHead, který působí v oblasti udržitelného podnikání a ESG reportingu.

Do srovnávače finančních a dalších produktů už dříve investovala konkurenční ČSOB. V roce 2016 koupila službu Top-pojištění.cz, v roce 2018 pak koupila službu Ušetřeno.cz. Dál fungují samostatně, nejsou součástí elektronického bankovnictví ČSOB.

redakce Peníze.CZ

Autor článku redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Nákup, který se vyplatí

Nákup, který se vyplatí

Rohlík Premium a balíček Pro dva nebo Pro rodinu v Partners Bance na rok zdarma.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+11
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Opravdu chcete platit víc? Spořitelna radí, jak si zvýšit finanční zdraví

20. 6. 2024 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Opravdu chcete platit víc? Spořitelna radí, jak si zvýšit finanční zdraví

Česká spořitelna spustila v mobilní aplikaci George personalizované tipy s cílem zvýšit finanční zdraví uživatelů. Mají jim pomoct s tvorbou krátkodobé a dlouhodobé finanční rezervy,... celý článek

Ve spořicích účtech ještě budeme agresivní. Petr Borkovec o plánech Partners Banky

20. 6. 2024 | Martin Vlnas

Ve spořicích účtech ještě budeme agresivní. Petr Borkovec o plánech Partners Banky

Nová Partners Banka má za sebou úspěšný start. Jak ho vidí Petr Borkovec, spoluzakladatel finanční skupiny Partners, který teď bude banku řídit společně s Markem Ditzem? Jak udělat... celý článek

Opisování čísla karty skončí do roku 2030, slibuje Mastercard

19. 6. 2024 | redakce Peníze.CZ

Opisování čísla karty skončí do roku 2030, slibuje Mastercard

Placení na internetu v Evropě se do konce tohoto desetiletí obejde bez ručního opisování údajů z platební karty. S takzvanou stoprocentní tokenizací počítá vize, kterou zveřejnila společnost... celý článek

ČNB zruší pokladny ve třech krajských městech, pak i pobočky

18. 6. 2024 | Petr Kučera

ČNB zruší pokladny ve třech krajských městech, pak i pobočky

Česká národní banka uzavře polovinu svých dosavadních poboček v krajských městech mimo Prahu. Skončí v Plzni, Českých Budějovicích a Ústí nad Labem. Zůstanou v Brně, Ostravě a Hradci... celý článek

Nejhůře úročený účet pro děti láká nové klienty. Porovnali jsme, kdo dá víc

17. 6. 2024 | Petr Kučera

Nejhůře úročený účet pro děti láká nové klienty. Porovnali jsme, kdo dá víc

UniCredit Bank nabízí dětem lekci finanční gramotnosti. Novým klientům dá pro začátek úrokovou sazbu 4,25 % do limitu 100 tisíc a jednorázový bonus 500 Kč. Standardní úrok má ale jen... celý článek

Partners Financial Services