Výzkum levných účtů: Volksbank přiznala chybu v sazebníku

| rubrika: Co se děje | 14. 8. 2008 | 1 komentář
Výzkum levných účtů: Volksbank přiznala chybu v sazebníku
Ve výzkumu nejlevnějších účtů pro běžné bankovní klienty se umístila Volksbank na šestém místě. Stalo se tak ale chybou v jejím sazebníku. V něm neuvádí, že vybrané Free Konto je určeno pouze pro studenty.

Při hledání nejlevnějšího bankovního účtupro běžné klienty se redakce Peníze.cz a server http://www.bankovnipoplatky.com snažily jít nejobjektivnější možnou cestou. Vybíraly ze sazebníků banktakovou kombinaci balíčků a jednotlivých zpoplatněných transakcí, které budou pro běžného klienta nejvýhodnější.

U Volksbankbyl zvolen účet Free Konto s poplatkovým tarifem Premium. Takto sestavený účet by klienta přišel za měsíc na 135 korun. Volksbank nicméně prostřednictvím agentury Stance Communication, která Volksbank mediálně zastupuje, upozornila, že Free Konto je určeno pouze pro studenty ve věku od 15 do 26 let. Připustila nicméně, že v sazebníku banky to uvedeno není. Klient, který by si chtěl podle sazebníku vybírat účet, by proto mohl omylem snadno zvolit Free Konto, i když už do školy delší dobu nechodí.

Jako nejvýhodnější konto Volksbank se pro běžného klienta, nestudenta, nově jeví FIT Kontos poplatkovým tarifem Premium. Za něj ovšem zákazník zaplatí i s transakcemi za měsíc 189 korun. Volksbank by se tak v žebříčku propadla ze šestého na deváté místo.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.