Změny v ceníku Trinity Bank: Končí poplatek za odchozí platby

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 15. 10. 2019

Trinity Bank od 15. prosince zruší poplatek za bezhotovostní tuzemské úhrady do jiné banky. Doteď za každou účtuje 1,90 koruny, nově budou zadarmo. Bez poplatku je nabízí i většina konkurentů, zřejmě nejvýraznější výjimkou je Komerční banka s cenou šest korun u základního konta Můj účet.

Od letošního vstupu na bankovní trh měla Trinity paradoxně poplatek u běžných účtů, zatímco u vkladových (spořicích) účtů byly odchozí transakce zadarmo. Konkurenti to měli v minulosti spíš opačně, když se snažili omezit převody ze spoření – tenhle princip dál drží Sberbank s poplatek pět korun za odchozí platbu ze spořicího účtu.

Další změna v ceníku Trinity Bank reaguje na nařízení Evropské unie. Poplatky za takzvané SEPA platby nesmí od 15. prosince překročit cenu tuzemských transakcí v národní měně. Jde o převody do 50 tisíc eur v rámci Evropské unie a některých dalších evropských států. Doteď si za ně klienti Trinity připlácejí 89 korun u odchozích a 49 korun u příchozích plateb, od poloviny prosince budou bez poplatků.

Jako první nabídla takzvané europlatby od začátku letošního roku bez poplatku mBank, v dubnu se k ní přidala Fio banka. Zadarmo už převedou eura také majitelé Neo účtu od Expobank. A pokud si připlatí stokorunu za lepší variantu běžného účtu, tak i u Air Bank. ČSOB zlevní SEPA platby od začátku listopadu na pět korun, zřejmě ve stejném měsíci se přidá Česká spořitelna. Moneta Money Bank sjednotí ceny europlateb s tuzemskými od 1. prosince, se začátkem prosince předběžně počítají i některé další banky. Naopak Raiffeisenbank plánuje účtovat vyšší poplatky až do konce termínu.

Další změna se týká právnických osob, tedy především firem. Trinity Bank zavede od 15. prosince nový poplatek „z přírůstku depozit klienta, pokud celkový objem uložených prostředků ve všech měnách k 31. prosinci převyšuje 100 milionů korun a současně převyšuje průměrný objem uložených prostředků klienta v průběhu roku“. Následuje tím řadu konkurentů, kteří podobný poplatek – přinejmenším z preventivních důvodů – zavedli už dřív. Banky se tím chtějí vyhnout vyšším odvodů do takzvaného rezolučního fondu (na záchranu bank v EU), který se počítá právě z výše vkladů na konci roku.

Trinity Bank funguje od začátku letošního roku, vznikla přeměnou z družstevní záložny Moravský peněžní ústav. Nabízí jeden z nejlépe úročených spořicích účtů na trhu, na druhou stranu zatím nevydává platební karty.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

21. 2. 2024 | Kateřina Hovorková, Petr Kučera

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

Klienti Komerční banky už nebudou moct zadávat platební příkazy a využívat další služby přes telefonního bankéře. Už dříve tuto službu zrušily UniCredit Bank a ČSOB.

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

20. 2. 2024 | Kateřina Hovorková | 4 komentáře

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

Pozůstalí ani notáři zatím nemají k dispozici nástroj, který by našel všechny bankovní účty zemřelého. Aspoň částečné vylepšení má přinést nová platforma, kterou chystají Notářská komora... celý článek

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

20. 2. 2024 | Petr Kučera | 2 komentáře

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

Nové porovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

Česká spořitelna v noci z pátku 9. února na sobotu 10. února dočasně odstaví systém George. V mobilu ani na webu nebude dostupný od páteční 23. hodiny do sobotní osmé hodiny ranní.

Partners Financial Services