Změny v ceníku Trinity Bank: Končí poplatek za odchozí platby

| rubrika: Aktuality | 15. 10. 2019 07:00

Trinity Bank od 15. prosince zruší poplatek za bezhotovostní tuzemské úhrady do jiné banky. Doteď za každou účtuje 1,90 koruny, nově budou zadarmo. Bez poplatku je nabízí i většina konkurentů, zřejmě nejvýraznější výjimkou je Komerční banka s cenou šest korun u základního konta Můj účet.

Od letošního vstupu na bankovní trh měla Trinity paradoxně poplatek u běžných účtů, zatímco u vkladových (spořicích) účtů byly odchozí transakce zadarmo. Konkurenti to měli v minulosti spíš opačně, když se snažili omezit převody ze spoření – tenhle princip dál drží Sberbank s poplatek pět korun za odchozí platbu ze spořicího účtu.

Další změna v ceníku Trinity Bank reaguje na nařízení Evropské unie. Poplatky za takzvané SEPA platby nesmí od 15. prosince překročit cenu tuzemských transakcí v národní měně. Jde o převody do 50 tisíc eur v rámci Evropské unie a některých dalších evropských států. Doteď si za ně klienti Trinity připlácejí 89 korun u odchozích a 49 korun u příchozích plateb, od poloviny prosince budou bez poplatků.

Jako první nabídla takzvané europlatby od začátku letošního roku bez poplatku mBank, v dubnu se k ní přidala Fio banka. Zadarmo už převedou eura také majitelé Neo účtu od Expobank. A pokud si připlatí stokorunu za lepší variantu běžného účtu, tak i u Air Bank. ČSOB zlevní SEPA platby od začátku listopadu na pět korun, zřejmě ve stejném měsíci se přidá Česká spořitelna. Moneta Money Bank sjednotí ceny europlateb s tuzemskými od 1. prosince, se začátkem prosince předběžně počítají i některé další banky. Naopak Raiffeisenbank plánuje účtovat vyšší poplatky až do konce termínu.

Další změna se týká právnických osob, tedy především firem. Trinity Bank zavede od 15. prosince nový poplatek „z přírůstku depozit klienta, pokud celkový objem uložených prostředků ve všech měnách k 31. prosinci převyšuje 100 milionů korun a současně převyšuje průměrný objem uložených prostředků klienta v průběhu roku“. Následuje tím řadu konkurentů, kteří podobný poplatek – přinejmenším z preventivních důvodů – zavedli už dřív. Banky se tím chtějí vyhnout vyšším odvodů do takzvaného rezolučního fondu (na záchranu bank v EU), který se počítá právě z výše vkladů na konci roku.

Trinity Bank funguje od začátku letošního roku, vznikla přeměnou z družstevní záložny Moravský peněžní ústav. Nabízí jeden z nejlépe úročených spořicích účtů na trhu, na druhou stranu zatím nevydává platební karty.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.