Změny v ceníku Trinity Bank: Končí poplatek za odchozí platby

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 15. 10. 2019 07:00

Trinity Bank od 15. prosince zruší poplatek za bezhotovostní tuzemské úhrady do jiné banky. Doteď za každou účtuje 1,90 koruny, nově budou zadarmo. Bez poplatku je nabízí i většina konkurentů, zřejmě nejvýraznější výjimkou je Komerční banka s cenou šest korun u základního konta Můj účet.

Od letošního vstupu na bankovní trh měla Trinity paradoxně poplatek u běžných účtů, zatímco u vkladových (spořicích) účtů byly odchozí transakce zadarmo. Konkurenti to měli v minulosti spíš opačně, když se snažili omezit převody ze spoření – tenhle princip dál drží Sberbank s poplatek pět korun za odchozí platbu ze spořicího účtu.

Další změna v ceníku Trinity Bank reaguje na nařízení Evropské unie. Poplatky za takzvané SEPA platby nesmí od 15. prosince překročit cenu tuzemských transakcí v národní měně. Jde o převody do 50 tisíc eur v rámci Evropské unie a některých dalších evropských států. Doteď si za ně klienti Trinity připlácejí 89 korun u odchozích a 49 korun u příchozích plateb, od poloviny prosince budou bez poplatků.

Jako první nabídla takzvané europlatby od začátku letošního roku bez poplatku mBank, v dubnu se k ní přidala Fio banka. Zadarmo už převedou eura také majitelé Neo účtu od Expobank. A pokud si připlatí stokorunu za lepší variantu běžného účtu, tak i u Air Bank. ČSOB zlevní SEPA platby od začátku listopadu na pět korun, zřejmě ve stejném měsíci se přidá Česká spořitelna. Moneta Money Bank sjednotí ceny europlateb s tuzemskými od 1. prosince, se začátkem prosince předběžně počítají i některé další banky. Naopak Raiffeisenbank plánuje účtovat vyšší poplatky až do konce termínu.

Další změna se týká právnických osob, tedy především firem. Trinity Bank zavede od 15. prosince nový poplatek „z přírůstku depozit klienta, pokud celkový objem uložených prostředků ve všech měnách k 31. prosinci převyšuje 100 milionů korun a současně převyšuje průměrný objem uložených prostředků klienta v průběhu roku“. Následuje tím řadu konkurentů, kteří podobný poplatek – přinejmenším z preventivních důvodů – zavedli už dřív. Banky se tím chtějí vyhnout vyšším odvodů do takzvaného rezolučního fondu (na záchranu bank v EU), který se počítá právě z výše vkladů na konci roku.

Trinity Bank funguje od začátku letošního roku, vznikla přeměnou z družstevní záložny Moravský peněžní ústav. Nabízí jeden z nejlépe úročených spořicích účtů na trhu, na druhou stranu zatím nevydává platební karty.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Smlouvu potvrdíte jako heslo do banky. Startuje Sign

16. 9. 2021 | Olga Skalková | 4 komentáře

Smlouvu potvrdíte jako heslo do banky. Startuje Sign

Lidé dostanou jednodušší a levnější alternativu ke klasickému digitálnímu podpisu – takzvanému kvalifikovanému certifikátu. Novinka staví na bankovní identitě.

Spořitelna přichází s novou značkou. Erste Premier zpřísňuje

6. 9. 2021 | Olga Skalková | 10 komentářů

Spořitelna přichází s novou značkou. Erste Premier zpřísňuje

Česká spořitelna oživuje speciální obsluhu pro nadprůměrně vydělávající klienty, kteří nedosáhnou na služby Erste Premier.

UniCredit přichází s novými účty. Prozkoumali jsme je

2. 9. 2021 | Petr Kučera | 9 komentářů

UniCredit přichází s novými účty. Prozkoumali jsme je

Standardní i prémiová varianta osobního účtu v UniCredit Bank je pro nové zájemce od září dostupnější. Za cenu mírného omezení nabídky, které se však většiny klientů příliš nedotkne. celý článek

Bankovní identitu začíná nabízet i Raiffeisenbank

1. 9. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Bankovní identitu začíná nabízet i Raiffeisenbank

Bankovní identitu pro jednoduché ověření při online komunikaci s veřejnou správou mohou začít využívat i první klienti Raiffeisenbank. Službu jim banka zpřístupní postupně během září... celý článek

Dětské účty: Banky přidají kapesné i lepší spoření

1. 9. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Dětské účty: Banky přidají kapesné i lepší spoření

Kdo dá nejvyšší úrok, všechny výběry zadarmo nebo originální kartu? Projděte si nový přehled bankovních účtů pro školáky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.