Změny v ceníku Trinity Bank: Končí poplatek za odchozí platby

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 15. 10. 2019

Trinity Bank od 15. prosince zruší poplatek za bezhotovostní tuzemské úhrady do jiné banky. Doteď za každou účtuje 1,90 koruny, nově budou zadarmo. Bez poplatku je nabízí i většina konkurentů, zřejmě nejvýraznější výjimkou je Komerční banka s cenou šest korun u základního konta Můj účet.

Od letošního vstupu na bankovní trh měla Trinity paradoxně poplatek u běžných účtů, zatímco u vkladových (spořicích) účtů byly odchozí transakce zadarmo. Konkurenti to měli v minulosti spíš opačně, když se snažili omezit převody ze spoření – tenhle princip dál drží Sberbank s poplatek pět korun za odchozí platbu ze spořicího účtu.

Další změna v ceníku Trinity Bank reaguje na nařízení Evropské unie. Poplatky za takzvané SEPA platby nesmí od 15. prosince překročit cenu tuzemských transakcí v národní měně. Jde o převody do 50 tisíc eur v rámci Evropské unie a některých dalších evropských států. Doteď si za ně klienti Trinity připlácejí 89 korun u odchozích a 49 korun u příchozích plateb, od poloviny prosince budou bez poplatků.

Jako první nabídla takzvané europlatby od začátku letošního roku bez poplatku mBank, v dubnu se k ní přidala Fio banka. Zadarmo už převedou eura také majitelé Neo účtu od Expobank. A pokud si připlatí stokorunu za lepší variantu běžného účtu, tak i u Air Bank. ČSOB zlevní SEPA platby od začátku listopadu na pět korun, zřejmě ve stejném měsíci se přidá Česká spořitelna. Moneta Money Bank sjednotí ceny europlateb s tuzemskými od 1. prosince, se začátkem prosince předběžně počítají i některé další banky. Naopak Raiffeisenbank plánuje účtovat vyšší poplatky až do konce termínu.

Další změna se týká právnických osob, tedy především firem. Trinity Bank zavede od 15. prosince nový poplatek „z přírůstku depozit klienta, pokud celkový objem uložených prostředků ve všech měnách k 31. prosinci převyšuje 100 milionů korun a současně převyšuje průměrný objem uložených prostředků klienta v průběhu roku“. Následuje tím řadu konkurentů, kteří podobný poplatek – přinejmenším z preventivních důvodů – zavedli už dřív. Banky se tím chtějí vyhnout vyšším odvodů do takzvaného rezolučního fondu (na záchranu bank v EU), který se počítá právě z výše vkladů na konci roku.

Trinity Bank funguje od začátku letošního roku, vznikla přeměnou z družstevní záložny Moravský peněžní ústav. Nabízí jeden z nejlépe úročených spořicích účtů na trhu, na druhou stranu zatím nevydává platební karty.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

1. 2. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

Česká Trinity Bank zaznamenala v roce 2022 nejlepší hospodářský výsledek ve své historii. Oznámila, že zisk před zdaněním dosáhne jedné miliardy korun před zdaněním, což je meziroční... celý článek

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

27. 1. 2023 | Olga Skalková, Petr Kučera | 7 komentářů

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

V Česku by letos měla začít fungovat nová banka. Stojí za ní finanční skupina Partners. O tom, čím chce zaujmout klienty a jaké služby nabídne, jsme si povídali s Markem Ditzem, který... celý článek

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

25. 1. 2023 | Petr Kučera

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

Tuzemská Raiffeisenbank přestane od 15. února provádět odchozí platby do Ruska a Běloruska. Po Monetě je druhou českou bankou, která se k takovému plošnému omezení rozhodla.

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

20. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

Česká spořitelna dočasně odstaví své internetové a mobilní bankovnictví George a Business 24 včetně potvrzovací aplikace George klíč. Dostupné nebudou od pátečních 23:30 hodin do sobotního... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.