mBank zvýšila úrok na spoření, Trinity prodlužuje akci

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 1. 10. 2019 | 3 komentáře

Spořicí účet od mBank nabízí po mnoha letech víc než procento. Zvýšení se ale týká jenom varianty mSpoření, která předpokládá pravidelné přidávání dalších, aspoň drobných vkladů.

mSpoření doteď úročilo vklady do 100 tisíc korun jenom 0,3 % a nad tuhle hranici prakticky vůbec (0,01 %). Od začátku října stoupl úrok na 1,2 %, strop 100 tisíc ale zůstává – nad něj dává banka stále 0,01 %.

Zvýšení úroku je součástí akce, která potrvá od října do konce roku. mBank v něm láká nové klienty: Kdo si založí běžný účet mKonto, aktivuje spoření a udělá aspoň jednu platbu měsíčně, může každý měsíc vyhrát jednu z padesáti cen ve výši 20 tisíc korun.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

Soutěž i vyšší úrok jsou dostupné i pro dosavadní klienty s mKontem, kteří si založí nové mSpoření.

Podmínkou pro účast v soutěži je pravidelně zvyšovat vklady každý měsíc aspoň o korunu. Na výběr jsou čtyři možnosti: Zaokrouhlení každé platby z běžného účtu, odložení pevné částky z každé platby, procento z každé transakce nebo trvalý příkaz na pevnou částku. Pro samotné úročení není potřeba tuhle podmínku pravidelně plnit, automatické připisování nových vkladů lze dočasně pozastavit. (Upřesnili jsme původní informaci o podmínkách.)

Úroková sazba na klasickém spořicím účtu eMax Plus se nezvýšila, zůstává na 0,3 %. Konkurence přitom nabízí několik možností, jak jednoduše získat aspoň 1,5 %, a to i na vyšší částky.

Nejvyšší sazbu na snadno dostupném spořicím účtu bez podmínek nabízí v říjnu Moneta Money Bank. Na dvě procenta (do jednoho milionu korun) ovšem dosáhne jenom ten, kdo si účet založil do začátku září, pro nové účty už je sazba jenom 1,2 %. Lepší sazba vydrží přinejmenším do konce roku, potvrdila mluvčí Zuzana Filipová.

Banka Creditas nabízí 1,8 % bez omezení výše vkladu. Wüstenrot láká na 1,7 % s garancí na dvanáct měsíců pro jakékoliv vklady, ovšem pouze pro nové klienty. Expobank má sazbu 1,6 % pro všechny a bez také bez stropu.

Trinity Bank dnes oznámila, že akci s úrokem 1,58 % bez omezení výše vkladu prodlužuje pro další dva tisíce nových klientů. Se zvýhodněnou sazbou přišla v květnu pro prvních osm tisíc nově založených účtů. Limit se teď naplnil, banka se ale rozhodla rozšířit ho o další dva tisíce. Klientům, kteří si účet založili dřív, dává standardně 1,38 %.


Čtěte dál:

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+13
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

ČNB zvyšuje úroky víc, než se čekalo

5. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 25 komentářů

ČNB zvyšuje úroky víc, než se čekalo

Bankovní rada ČNB překvapila a peníze v Česku dál výrazně zdražují. Úroky začínají rychle růst i ve Spojených státech.

Polovina Čechů může spořit maximálně 2000 Kč měsíčně

2. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 29 komentářů

Polovina Čechů může spořit maximálně 2000 Kč měsíčně

Skoro polovina (47 %) obyvatel Česka zvládne měsíčně odložit stranou maximálně dva tisíce korun. Ukázal to únorový průzkum investiční platformy Portu na reprezentativním vzorku 1050... celý článek

Dáme víc, hlásí banky. Nejlepší spořicí účty a termínované vklady

2. 5. 2022 | Petr Kučera | 19 komentářů

Dáme víc, hlásí banky. Nejlepší spořicí účty a termínované vklady

Víc než desetinu úspor na běžném účtu může za rok ukousnout inflace. Jak je ochránit co nejlíp, když nechcete zkusit investice?

Spoření pro děti: Vyšší úrok jen tak nedostanou, odejít je těžší

26. 4. 2022 | Olga Skalková | 9 komentářů

Spoření pro děti: Vyšší úrok jen tak nedostanou, odejít je těžší

Převést úspory ze špatně úročeného účtu pro děti může být komplikované. Ale nevzdávejte to. Banky musí umožnit přinejmenším převod na jiný produkt vedený na jméno dítěte, a to i u konkurence. celý článek

Vyšší úroky na spoření v Česku lákají i Slováky. Co na to banky?

20. 4. 2022 | Olga Skalková | 2 komentáře

Vyšší úroky na spoření v Česku lákají i Slováky. Co na to banky?

V Česku dostanete na spořicím účtu až čtyři procenta, na Slovensku jste blízko nuly. Nabírají tuzemské banky zahraniční vklady?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.