Do praxe jdou nové formuláře na povolení oddlužení

| rubrika: Aktuality | 4. 12. 2019 09:08

Ministerstvo spravedlnosti zavádí od 5. prosince do praxe novou podobu formuláře, jehož prostřednictvím se žádá o povolení oddlužení. Má tím klesnout administrativní náročnost insolvenčním správcům a soudům a také náklady na tisk a archivaci dokumentů vytvořených v rámci insolvenčního spisu. Jde o první z řady insolvenčních formulářů, které bude ministerstvo v následujících měsících postupně zveřejňovat.

„Věříme, že si sepisovatelé insolvenčních návrhů tento nový formulář rychle oblíbí. Pokud však mají již předpřipravené návrhy na povolení oddlužení na starých formulářích, bude možné tyto formuláře použít i po tomto datu,“ říká Zbyněk Spousta, náměstek sekce provozní a právní ministerstva spravedlnosti.

Návrh na povolení oddlužení je určen pro žadatele o oddlužení, ale se samotným formulářem budou pracovat zejména akreditované osoby, tedy sepisovatelé, advokáti a insolvenční správci.

Ministerstvo spravedlnosti tímto krokem reaguje na nárůst počtu návrhů na oddlužení, který nastal po nabytí účinnosti novely insolvenčního zákona. Formulář pro podání návrhu na oddlužení má za sebou také testovací provoz.

Náhled na nový formulář.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.