ČOI varuje před nabíječkou baterií z Moravy

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 5. 8. 2020 18:00 | 1 komentář
ČOI varuje před nabíječkou baterií z Moravy

Zdroj: ČOI

Nabíječka baterií Emos Smart 4/N8168S může znamenat pro spotřebitele vážné bezpečnostní riziko. Při zapojení do elektrické zásuvky a dotyku uživatele může dojít k zásahu elektrickým proudem. Upozornila na to Česká obchodní inspekce.

„U výrobku bylo zjištěno vážné riziko úrazu elektrickým proudem až smrti uživatele tím, že se uživatel dotkne hlavy upevňovacího šroubu těla výrobku, na kterém se objeví nebezpečné síťové napětí 230V v důsledku průrazu nedostatečné izolace mezi primární a sekundární částí výrobku,“ říká mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

„Pokud se uživatel dotkne hlavy tohoto šroubu při nabíječce zasunuté v zásuvce, může dojít k vážnému úrazu až smrti uživatele zásahem elektrického proudu. Průměrná hodnota naměřeného výstupního proudu se liší od jmenovité hodnoty stejnosměrného výstupního proudu uvedené na výrobku o více než 10 procent. Tato informace rovněž neodpovídala požadavku vyhovujícího značení výrobku,“ dodává mluvčí.

Výrobcem je společnost Emos z Přerova, distributorem firma NWT z Hulína. Podle ČOI musí stáhnout výrobek z trhu. 

„Prioritou společnosti Emos je zajištění bezpečného a pohodlného užívání produktů naší značky. Na základě upozornění ČOI na výskyt technického problému u části nabíječek EMOS BC SMART4 dodaných na náš trh, ke kterému došlo v březnu letošního roku, bylo ihned zahájeno stahování uvedeného produktu z trhu. Obchodní partneři i koncová veřejnost byli o této skutečnosti opakovaně informováni a byla jim nabídnuta možnost výměny zboží či vrácení peněz, která trvá dosud,“ reagoval Leoš Kalandra, marketingový ředitel společnosti Emos.

Zadní strana nabíječky. Foto: ČOI

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Autorsky se zaměřuje na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ještě víc než paragrafy ale miluje média. Byl šéfredaktorem České informační agentury... Další články autora.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.