ČSOB ovládla Mallpay. Odložené platby chce dál rozvíjet

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 5. 4. 2022 | 12 komentářů
ČSOB ovládla Mallpay. Odložené platby chce dál rozvíjet

Zdroj: Mall Pay

ČSOB získala sto procent ve fintechu Mallpay, která poskytuje odložené platby. Dosud byl Mallpay společným podnikem ČSOB a Mall Group, oba partneři měli poloviční podíl.

Společnost Mallpay nebyla součástí nedávno dokončené transakce, kdy skupina Allegro převzala 100% podíl ve společnostech Mall Group a WeDo od prodávajících akcionářů PPF, EC Investments a Rockaway Capital.

„Obliba odložených plateb v České republice i ve světě dynamicky roste a potvrzuje tak správnost naší investice do Mallpay před téměř třemi lety. Využíváme proto možnost získat 100% kontrolu nad společností a vytvořit dodatečnou přidanou hodnotu pro naše klienty i akcionáře,“ říká Michaela Lhotková, členka představenstva ČSOB. Cena za transakci zveřejněna nebyla.

Odložené platby, nazývané také BNPL (z anglického buy now, pay later) fungují tak, že zákazník e-shopu platí až poté, kdy zboží dostane a zkontroluje. Běžná lhůta je 14 dnů, může ale být i delší. Mallpay nabízí třeba i prodloužení záruky nebo pojištění zboží proti krádeži. Podle ČSOB jsou odložené platby výhodné i pro obchodníky, když mají zvyšovat frekvenci a výši nákupů.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

Mallpay lze využít k nakupování v několika tisících e-shopů, včetně značek jako Košík.cz, Ekolo.cz, CZC.cz, Slevomat.cz nebo Tescoma.cz. Odložené platby s Mallpay je možné využít i v restauracích využívajících systém Querko.

Odložit platbu lze na 14 až 50 dnů (podle zvoleného typu uživatelského účtu) zdarma. Splatnost jde následně prodloužit do následujícího měsíce za tři koruny za každou stokorunu, kterou dlužíte. Když si nedomluvíte prodloužení splatnosti, platí se následně za každých pět dnů prodlení, a to minimálně 100 nebo 200 korun.

Mallpay dále nabízí slevy a odměny nebo vlastní aplikaci a platební kartu, která není propojená s bankovním účtem a lze s ní platit i v kamenných obchodech. „Služby pro zákazníky budeme ještě intenzivněji rozvíjet a pro naše klienty i e-commerce partnery dále zlepšovat,“ doplňuje Michaela Lhotková.

Loni provedli klienti Mallpay přes 255 tisíc transakcí, což bylo v meziročním srovnání dvojnásobek. Celkový počet zákazníků přesáhl 400 tisíc a v roce 2021 dohromady zaplatili za zboží a služby přes 300 milionů korun. Firma také k loňským výsledkům uvedla, že alespoň jednou měsíčně využívalo její služby více než sto tisíc lidí.

Podle posledních zveřejněných výsledků hospodaření skončil Mallpay v účetním období od dubna 2020 do března 2021 ve ztrátě 99,843 milionu korun. O rok dříve to bylo minus 81 milionů.

Odložené platby v Česku nabízí ještě třeba Twisto nebo Equa bank. Původně české Twisto má od loňska nového vlastníka. Za zhruba 2,5 miliardy korun si ho pořídila australská fintechová společnost Zip.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Podpojištění řeší kalkulačka

Podpojištění řeší kalkulačka

Většina Čechů má podpojištěné domy a neví o tom. Nová kalkulačka pomáhá správně a rychle nastavit výši pojistné částky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 12 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 4. 2022 15:55, das

Pro mě je to taková vylepšená kreditka, hlavně možnost platit na účet zdarma je super.

Zobrazit celé vlákno

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

5. 4. 2022 21:56, Vlhab

Od kreditky se to liší ještě tak, že to nejde platit inkasem, ale musíte to hlídat a platit ručně ??.

Zobrazit celé vlákno

-1
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (12 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Haléře v Česku. Kde se vzaly a další zajímavosti z historie

29. 9. 2023 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Haléře v Česku. Kde se vzaly a další zajímavosti z historie

Je to patnáct let, co se přestaly používat padesátníky a haléře tak zmizely z oběhu. Haléřové mince přitom Češi brali denně do ruky víc než století. Byly tak obyčejné a všední, že by... celý článek

Jak mají otevřeno obchody ve svátek 28. září

26. 9. 2023 | Gabriel Pleska

Jak mají otevřeno obchody ve svátek 28. září

Ve čtvrtek 28. září oslavíme Den české státnosti a připomeneme si zemského patrona svatého Václava. Jaká bude otevírací doba obchodů?

Co nejvíc zdražilo, ale i zlevnilo. Tohle jsou skokani roku

25. 9. 2023 | Gabriel Pleska

Co nejvíc zdražilo, ale i zlevnilo. Tohle jsou skokani roku

Máme tucet špatných a tucet dobrých zpráv. Vybrat vám nedáme. Nejdřív vám ukážeme, které ceny nejvíc vyrostly. Ale vydržte – dozvíte se, i co je lacinější.

Polovina lidí odejde z e-shopu, když nenajde promo kód

22. 9. 2023 | PR text

Polovina lidí odejde z e-shopu, když nenajde promo kód

Slevové kupony jsou dnes nedílnou součástí každodenního života Čechů. Všichni jsme už zažili, že jsme dostali slevu na nákup v obchodě, 50% slevu na příští nákup nebo kupon na další... celý článek

Další možnost nakupovat celou noc. Billa otevírá na benzinkách OMV

21. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ

Další možnost nakupovat celou noc. Billa otevírá na benzinkách OMV

Obchodní řetězec Billa a síť čerpacích stanic OMV otevírají první společný obchod na benzince v Praze nedaleko Chuchle na Strakonické ulici. Další tři obchody pod značkou Viva Billa... celý článek

Partners Financial Services