Twisto prodlužuje splatnost odložených plateb

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 16. 3. 2022 | 2 komentáře
Twisto prodlužuje splatnost odložených plateb

Zdroj: Twisto

Služba Twisto prodlužuje splatnost odložených plateb na třicet dnů z dosavadních čtrnácti. Změna se týká neregistrovaných uživatelů, tedy nákupů v e-shopech přes tlačítko. U registrovaných uživatelů s Twisto účtem zůstává splatnost až 45 dnů.

„Novinka jde ruku v ruce s možností vrácení zboží, kterou mnoho z našich obchodníků prodlužuje nad zákonem stanovených 14 dní. Zákazníci nyní mohou bez starostí nakupovat a využít delší dobu pro vrácení, aniž musejí během této doby dát peníze z vlastní kapsy,“ říká Jan Hanzlík, country manager Twista pro Českou republiku.

Neregistrovaní uživatelé mohou platit na partnerských e-shopech přes platební tlačítko, vyrovnat dluh (bez poplatků a úroků) jim nově stačí do 30 dnů. Kdo se zaregistruje, tedy ověří totožnost a nechá Twisto nahlédnout do úvěrového registru, dostane virtuální kartu se splatností až 45 dnů – v praxi jde o obdobu kreditní karty, dluh lze zaplatit do 15. dne následujícího kalendářního měsíce bez navýšení.

Základní varianta účtu je zdarma. Bez poplatku je i rozložení do tří měsíčních splátek. Za další odklady se platí, například měsíční posun splátky dluhu 15 000 Kč vyjde na 495 korun. Připlatit si lze za lepší tarify, které obsahují například cestovní pojištění, fyzickou kartu, mobilní platby nebo službu „nejlepší zahraniční kurz“.

Konkurenční služba Mallpay má splatnost odložených plateb bez registrace do 14 dnů, s registrací až do 50 dnů (do 20. kalendářního dne v měsíci).

Odložené platby jsou pro e-shopy i spotřebitele alternativou k dobírce. Lidé mohou zaplatit až poté, co jim zboží přijde a vyzkoušejí si ho. E-shop zároveň dostává peníze hned, nečeká na ně jako u dobírky. Pro e-shop vychází odložená platba podobně jako platba kartou, obchodník tedy hradí transakční poplatek (provizi).

„Splatnost 30 dní jsme si už několikrát vyzkoušeli v rámci vánočních kampaní, od zákazníků a obchodníků se nám dostalo pozitivní zpětné vazby. Delší dobu splatnosti Twisto nabízí také v Polsku, kde původně činila 21 dní; od roku 2021 jsme ji prodloužili na 30 dní,“ připomíná Hanzlík.

Původem česká služba Twisto funguje od poloviny roku 2013, v roce 2018 vstoupila do Polska. V roce 2021 ji koupila australská společnost Zip – vzhledem k jejímu působení na burze zatím Twisto nezveřejnilo podrobnější čísla za loňský rok o počtu uživatelů nebo objemu plateb.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Poslední dovolená s kunou. Takhle vypadají chorvatská eura

18. 5. 2022 | Jana Divinová | 9 komentářů

Poslední dovolená s kunou. Takhle vypadají chorvatská eura

Chorvatsko definitivně schválilo přijetí eura. Vyřešilo i komplikaci s podobou eurové mince.

Podvod v telefonu. Dejte si pozor na falešné SMS

11. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 13 komentářů

Podvod v telefonu. Dejte si pozor na falešné SMS

Přes SMS a MMS zprávy se v Česku nyní šíří nebezpečný software s názvem Flubot, který cílí na uživatele chytrých telefonů s operačním systémem Android. Upozornila na to Asociace provozovatelů... celý článek

Benzin a nafta mají zlevnit, senát schválil nižší daň

11. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 19 komentářů

Benzin a nafta mají zlevnit, senát schválil nižší daň

Spotřební daň na benzin a naftu klesne od začátku června do konce září o 1,50 koruny na litr. Vládní návrh dnes schválili senátoři.

Inflace je nejvyšší za skoro 30 let. A zdražování ještě nekončí

10. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 31 komentářů

Inflace je nejvyšší za skoro 30 let. A zdražování ještě nekončí

Spotřebitelské ceny stouply v dubnu o 14,2 % v porovnání se stejným měsícem loňského roku, což je o 1,5 procentního bodu víc než v březnu. Oznámil to Český statistický úřad (ČSÚ).

Máte je ještě doma? Za kolik prodáte neplatné koruny

10. 5. 2022 | Jana Divinová | 10 komentářů

Máte je ještě doma? Za kolik prodáte neplatné koruny

V obchodě už s nimi nezaplatíte, přesto nemusí být úplně bezcenné. Pojďme si zavzpomínat na bankovky a mince z nedávné minulosti. Možná je nakonec ještě dobře zhodnotíte.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.