Twisto prodlužuje splatnost odložených plateb

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 16. 3. 2022 | 2 komentáře
Twisto prodlužuje splatnost odložených plateb

Zdroj: Twisto

Služba Twisto prodlužuje splatnost odložených plateb na třicet dnů z dosavadních čtrnácti. Změna se týká neregistrovaných uživatelů, tedy nákupů v e-shopech přes tlačítko. U registrovaných uživatelů s Twisto účtem zůstává splatnost až 45 dnů.

„Novinka jde ruku v ruce s možností vrácení zboží, kterou mnoho z našich obchodníků prodlužuje nad zákonem stanovených 14 dní. Zákazníci nyní mohou bez starostí nakupovat a využít delší dobu pro vrácení, aniž musejí během této doby dát peníze z vlastní kapsy,“ říká Jan Hanzlík, country manager Twista pro Českou republiku.

Neregistrovaní uživatelé mohou platit na partnerských e-shopech přes platební tlačítko, vyrovnat dluh (bez poplatků a úroků) jim nově stačí do 30 dnů. Kdo se zaregistruje, tedy ověří totožnost a nechá Twisto nahlédnout do úvěrového registru, dostane virtuální kartu se splatností až 45 dnů – v praxi jde o obdobu kreditní karty, dluh lze zaplatit do 15. dne následujícího kalendářního měsíce bez navýšení.

Základní varianta účtu je zdarma. Bez poplatku je i rozložení do tří měsíčních splátek. Za další odklady se platí, například měsíční posun splátky dluhu 15 000 Kč vyjde na 495 korun. Připlatit si lze za lepší tarify, které obsahují například cestovní pojištění, fyzickou kartu, mobilní platby nebo službu „nejlepší zahraniční kurz“.

Konkurenční služba Mallpay má splatnost odložených plateb bez registrace do 14 dnů, s registrací až do 50 dnů (do 20. kalendářního dne v měsíci).

Odložené platby jsou pro e-shopy i spotřebitele alternativou k dobírce. Lidé mohou zaplatit až poté, co jim zboží přijde a vyzkoušejí si ho. E-shop zároveň dostává peníze hned, nečeká na ně jako u dobírky. Pro e-shop vychází odložená platba podobně jako platba kartou, obchodník tedy hradí transakční poplatek (provizi).

„Splatnost 30 dní jsme si už několikrát vyzkoušeli v rámci vánočních kampaní, od zákazníků a obchodníků se nám dostalo pozitivní zpětné vazby. Delší dobu splatnosti Twisto nabízí také v Polsku, kde původně činila 21 dní; od roku 2021 jsme ji prodloužili na 30 dní,“ připomíná Hanzlík.

Původem česká služba Twisto funguje od poloviny roku 2013, v roce 2018 vstoupila do Polska. V roce 2021 ji koupila australská společnost Zip – vzhledem k jejímu působení na burze zatím Twisto nezveřejnilo podrobnější čísla za loňský rok o počtu uživatelů nebo objemu plateb.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Nejde jen o peníze. Dobrá pojistka vás rychle vrátí na silnici a váš život do normálních kolejí. Proto si zvolte…

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

23. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

Státní zemědělská a potravinářská inspekce loni kontrolovala dohromady 194 stravovacích provozoven. Zjistila, že nepravdivé a zavádějící informace poskytovala zákazníkům čtvrtina z... celý článek

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Největší obchodní centra v Česku a kdo je vlastní. Projděte si přehled

22. 2. 2024 | Pavla Adamcová

Největší obchodní centra v Česku a kdo je vlastní. Projděte si přehled

Která nákupní centra patří mezi deset největších v republice? Jaké mají majitele a kolik jich je z Česka? Tady je žebříček.

Nejvíc pokut za nekalé praktiky dostává Penny, ukazují kontroly

19. 2. 2024 | Pavla Adamcová

Nejvíc pokut za nekalé praktiky dostává Penny, ukazují kontroly

Celkem 16 pokut vyšších než 100 tisíc korun uložila Česká obchodní inspekce řetězcům za nekalé praktiky v období od začátku roku 2022 do konce loňského třetího čtvrtletí. Celková výše... celý článek

Všechno o zálohách na elektřinu. Proč chtějí víc a jak víc neplatit

19. 2. 2024 | Lukáš Kaňok

Všechno o zálohách na elektřinu. Proč chtějí víc a jak víc neplatit

Řadě z nás od začátku roku zase vzrostly zálohy na elektřinu. Jak je to možné, když ve zprávách píšou, že elektřina zlevňuje? Známe odpověď a všechno kolem záloh srozumitelně vysvětlíme. celý článek

Partners Financial Services