Penny začíná s rozvozem potravin, zatím v jediném městě

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 26. 10. 2021
Penny začíná s rozvozem potravin, zatím v jediném městě

Zdroj: Shutterstock

Obchodní řetězec Penny spustil v Česku e-shop. Po internetu objednané nákupy zatím dováží jen zákazníkům v Plzni. Penny tam svůj online supermarket testuje v pilotním provozu. Pokud uspěje, plánuje jeho rozšíření na další místa.

„V červnu začali systém testovat naši zaměstnanci a od září i vybraní zákazníci. Nyní jsme jej spustili pro širokou veřejnost v Plzni. Zákazníkům online nabízíme téměř kompletní sortiment a i na internetu mohou využít našich slevových akcí,“ říká Radek Hovorka, jednatel Penny.

Objednat nákup lze na webu pennydomu.cz až tři dny předem. Zrušit objednávku jde nejpozději čtyři hodiny před plánovaným doručením. Minimální výše nákupu je 500 korun a cena za dopravu je 69 korun.

Penny nebude mít pro přípravu nákupů speciální sklad. Po objednání nákup připraví na nejbližší prodejně (Penny jich v Česku má téměř 400), kde ho následně vyzvedne kurýr společnosti DoDo a doručí ho na požadovanou adresu.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.
Zdroj: Penny

Penny připraví nákup připraví na nejbližší prodejně, kde ho pak vyzvedne kurýr.

Potraviny a další sortiment začal před pár dny po online objednávce rozvážet i řetězce COOP. Jako první mohou službu využívat zákazníci sítě COOP Mikulov na jižní Moravě. Také COOP spolupracuje při rozvozech s kurýrní společností DoDo.

Rozvoz potravin objednaných přes internet nabízí už od roku 2012 řetězec Tesco. Konkurují mu hlavně specializované „online supermarkety“ Rohlík.cz a Košík.cz, druhý jmenovaný loni uzavřel partnerství s Kauflandem.

Už od října 2018 testuje Globus na pražském Zličíně e-shop pod názvem Click&Go, pro zboží objednané online si však lidé musí dojet k hypermarketu. Rozšíření do dalších hypermarketů Globus dál odkládá. Lidl má vlastní e-shop od roku 2017, potraviny v něm ale neprodává. 

Řetězec Albert letos spustil testování e-shopu pro uzavřenou skupinu zákazníků v Brně. Billa plánuje zahájit rozvoz potravin v roce 2022. 

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Kolik zaplatíte za elektřinu a proč zdraží? Jak se vyznat ve faktuře

28. 11. 2023 | Gabriel Pleska

Kolik zaplatíte za elektřinu a proč zdraží? Jak se vyznat ve faktuře

Tržní cena elektřiny zlevňuje, přesto za ni v příštím roce zaplatíte víc. Jak je to možné? Naučíme vás vyznat se ve vyúčtování.

Kdo počítá slevy férově a kdo ne. Black Friday poprvé s novými pravidly

27. 11. 2023 | Jakub Balada | 1 komentář

Kdo počítá slevy férově a kdo ne. Black Friday poprvé s novými pravidly

Zákon o ochraně spotřebitele od letoška zpřísnil. Kouzlení se slevami by mělo být těžší. Jak to vypadá v praxi, ukazuje nová analýza Hlídače shopů. Zaměřila se na slevy během letošního... celý článek

Rohlík začne sbírat PET lahve. Předběhne zákon

24. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 3 komentáře

Rohlík začne sbírat PET lahve. Předběhne zákon

Internetový prodejce potravin Rohlik.cz bude od svých zákazníků sbírat použité PET lahve. Přinejmenším o dva roky tak předbíhá legislativu, která zavede povinné zálohování.

Největší pojišťovna se chová nemravně, řekl soud a zastal se klienta

24. 11. 2023 | Petr Kučera

Největší pojišťovna se chová nemravně, řekl soud a zastal se klienta

Nový rozsudek v kauze starších smluv kapitálového životního pojištění je výjimečný tvrdou kritikou pojišťovny kvůli tomu, že dál těží z protiprávního stavu. Model „strhávám dle své... celý článek

Čekáte dlouho ve frontě u pokladny? Druhý řetězec nabízí slevu

21. 11. 2023 | Petr Kučera

Čekáte dlouho ve frontě u pokladny? Druhý řetězec nabízí slevu

Pokud čekáte ve frontě více než pět minut a nejsou otevřené všechny pokladny, požádejte na pokladně před zaplacením o slevu 50 korun na váš nákup. Takovou nabídku včera odstartoval... celý článek

Partners Financial Services