IKEA otevře další výdejní místa, vylepšila restauraci

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 26. 1. 2021 | 4 komentáře
IKEA otevře další výdejní místa, vylepšila restauraci
Ilustrační foto.
Zdroj: Shutterstock

Řetězec IKEA letos otevře tři nová výdejní místa v regionech, a to v Plzeňském, Karlovarském a Ústeckém kraji. Spolu s dalšími novinkami to oznámila na dnešní tiskové konferenci.

První výdejní místo funguje od loňského června v Hradci Králové, později přibyly v Liberci, Zlíně a na začátku letošního roku v Českých Budějovicích. Už před rokem IKEA plánovala, že v roce 2020 otevře výdejní místa také v Plzni, Karlových Varech a Ústí nad Labem.

Na rozdíl od většiny dalších e-shopů zůstává IKEA u systému, který obvykle znamená, že za vyšší útratu si zákazníci ještě víc připlatí. Rozhodující je totiž celková hmotnost zboží v objednávce. Nejlevnější cena za dopravu na výdejní místo je 99 korun pro objednávky do 15 kilogramů. Maximální cena je 699 Kč u objednávek přesahujících 200 kilogramů. Ceny jsou přesto nižší, než když nakoupíte přímo na prodejně a následně si nechat zboží doručit přímo do bytu.

IKEA se letos chystá online prodej vylepšit. Reaguje mimo jiné i na loňské koronavirové zkušenosti, kdy e-shop hned po ránu nezvládal velký zájem zákazníků. „Nové systémy ještě do léta umožní pohodlnější orientaci a snazší orientaci,“ říká Federica Barberis, manažerka IKEA pro obchodní aktivity. Bližší podrobnosti neuvedla.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Další letošní novinkou má být plánovací studio v Praze. „Zákazníci se zde budou moci potkat s našimi odborníky na interiérové vybavení, konzultovat s nimi své potřeby a naplánovat konkrétní řešení. Studio se zaměří na plánování kuchyní, úložných prostor a koupelen,“ upřesňuje Barberis.

V plánovacím studiu si lidé budou moci prohlédnout nabízené materiály, dekory, vybavení i vybrané výrobky. Součástí budou i vzorové pokoje. Kdy a kde se studio otevře, zatím firma nesdělila. „Díváme se na rušné ulice nebo nákupní centra,“ odpověděla Barberis bez bližších podrobností. IKEA tím navazuje na „pop-up store“, který od září 2018 provozovala necelý rok na pražském Václavském náměstí. Ani nové studio nemá fungovat jako výdejní místo.

IKEA neplánuje otevřít své klasické prodejny, zaměří se na modernizaci těch stávajících: na pražském Zličíně a Černém Mostě, v Brně a v Ostravě. Ještě v roce 2012 zvažovala otevřít obchodní dům v Plzni a mezi Hradcem Králové a Pardubicemi, tyto plány pak ale zrušila, stejně jako nový obchodní dům na jihu Prahy.

Návštěvníky zličínské prodejny čeká po skončení koronavirových zákazů vylepšená restaurace. Dvoupatrový prostor s 490 místy nabídne nové samoobslužné kiosky pro rychlejší odbavení, rozšířila se také nabídka jídel.

IKEA také spustí nové služby podporující „cirkulární model podnikání“. Na už nabízenou službu nazvanou Druhý život nábytku teď navazuje odkupem použitého dětského nábytku. Členové klubu IKEA Family ho budou moci odprodat zpět za předem danou cenu. Například při odprodání nábytku do jednoho roku od jeho zakoupení mají dostat 60 procent původní ceny. Limitem jsou dva roky od nákupu.


Fotogalerie: Nová nákupní centra

Obchodní centra v Česku rostou navzdory pandemii. Vybrali jsme projekty, které se během roku mají otevřít nebo začít stavět.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+18
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Další možnost nakupovat celou noc. Billa otevírá na benzinkách OMV

21. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ

Další možnost nakupovat celou noc. Billa otevírá na benzinkách OMV

Obchodní řetězec Billa a síť čerpacích stanic OMV otevírají první společný obchod na benzince v Praze nedaleko Chuchle na Strakonické ulici. Další tři obchody pod značkou Viva Billa... celý článek

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

20. 9. 2023 | Gabriel Pleska

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku snad i utrhli, protože na rozdíl od nás vidí, jaký poklad v ní držíme. Za zdánlivě obyčejnou desetikorunu... celý článek

COOP otevírá další obchody budoucnosti. Pomůžou i dotace

18. 9. 2023 | Jana Divinová

COOP otevírá další obchody budoucnosti. Pomůžou i dotace

Provozovat obchody na vsi se nevyplatí. Zachránit je prý může snižování nákladů: když v nich nakoupíte i bez prodavače a pokladního. Síť družstevních prodejen COOP chce mít takových... celý článek

Pětka, búr a litr. Melouny. Vyznáte se v lidových názvech peněz?

17. 9. 2023 | Gabriel Pleska

Pětka, búr a litr. Melouny. Vyznáte se v lidových názvech peněz?

Víte, kolik je pětka, co koupíte za kilo a kolik korun se vejde do litru? Tohle není nějaký brakový, šestákový kvíz, ale otázky za mega.

Stropy cen energií skončí. Kolik zaplatíte za elektřinu a plyn?

15. 9. 2023 | Jana Divinová | 1 komentář

Stropy cen energií skončí. Kolik zaplatíte za elektřinu a plyn?

Energie zlevňují a dostaly se pod vládou stanovené cenové stropy. Co mají ale dělat lidé, kteří si fixovali ceny elektřiny a plynu, když byly nejvýš? Pátrali jsme, jestli dodavatelé... celý článek

Partners Financial Services