Electro World posílí, kupuje síť K+B Elektro

pk | rubrika: Aktuality | 18. 1. 2021

Pobočky K+B Elektro, které dosud patří do prodejního uskupení Expert ČR, se začlení do prodejní sítě Electro World. Vyplývá to z dohody německé společnosti Kappenberger + Braun a slovenské Nay.

K+B Expert provozuje v České republice celkem 21 obchodů K+B Elektro a je jedním ze společníků nákupního sdružení Expert ČR. V roce 2020 dosáhla síť prodejen K+B Elektro maloobchodní obrat 800 milionů korun. Skupina Nay má v Česku 19 prodejen Electro World a je jedním z největších řetězců s elektronikou. Na Slovensku má pod značkou Nay 38 obchodních míst.

Dokončení transakce se očekává začátkem dubna letošního roku, musí ji mimo jiné schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Cenu transakce nechtějí společnosti zveřejnit. Obě společnosti jsou členy mezinárodního společnosti Expert International a o různých formách spolupráce jednaly už několik let, uvedly v dnešní zprávě.

Společnost Kappenberger + Braun GmbH & Co. KG sídlí v Chamu a její tradice sahá do roku 1960, kdy ji založili Josef Kappenberger a Michael Braun. Vedle spotřební a zábavní elektroniky se zaměřuje také na elektroinstalace, komunikační technologie a výrobu elektronických systémů rozvaděčů. V současnosti zaměstnává více než 850 zaměstnanců v Německu a 550 v Česku..

Nákupní sdružení Expert má v Česku celkem 51 prodejen. Mezi jeho 16 společníků patří vedle K+B Expert například také Elektro Vision, Elektro Jankovský a Elektro Spektrum.

„Největší příležitosti pro náš další rozvoj vidíme u prodejen středních a menších formátů. Chceme se proto nyní soustředit na společníky, kteří jsou nezávislými podnikatelskými subjekty a na využití know-how majitelů, kteří znají svůj region a své zákazníky,“ říká Ladislav Pospíšil, jednatel společnosti Expert ČR. Dodává, že sdružení je otevřeno dalším silným a nezávislým obchodníkům v regionech po celé republice.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Poslední dovolená s kunou. Takhle vypadají chorvatská eura

18. 5. 2022 | Jana Divinová | 10 komentářů

Poslední dovolená s kunou. Takhle vypadají chorvatská eura

Chorvatsko definitivně schválilo přijetí eura. Vyřešilo i komplikaci s podobou eurové mince.

Podvod v telefonu. Dejte si pozor na falešné SMS

11. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 13 komentářů

Podvod v telefonu. Dejte si pozor na falešné SMS

Přes SMS a MMS zprávy se v Česku nyní šíří nebezpečný software s názvem Flubot, který cílí na uživatele chytrých telefonů s operačním systémem Android. Upozornila na to Asociace provozovatelů... celý článek

Benzin a nafta mají zlevnit, senát schválil nižší daň

11. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 19 komentářů

Benzin a nafta mají zlevnit, senát schválil nižší daň

Spotřební daň na benzin a naftu klesne od začátku června do konce září o 1,50 koruny na litr. Vládní návrh dnes schválili senátoři.

Inflace je nejvyšší za skoro 30 let. A zdražování ještě nekončí

10. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 31 komentářů

Inflace je nejvyšší za skoro 30 let. A zdražování ještě nekončí

Spotřebitelské ceny stouply v dubnu o 14,2 % v porovnání se stejným měsícem loňského roku, což je o 1,5 procentního bodu víc než v březnu. Oznámil to Český statistický úřad (ČSÚ).

Máte je ještě doma? Za kolik prodáte neplatné koruny

10. 5. 2022 | Jana Divinová | 10 komentářů

Máte je ještě doma? Za kolik prodáte neplatné koruny

V obchodě už s nimi nezaplatíte, přesto nemusí být úplně bezcenné. Pojďme si zavzpomínat na bankovky a mince z nedávné minulosti. Možná je nakonec ještě dobře zhodnotíte.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.