Electro World posílí, kupuje síť K+B Elektro

pk | rubrika: Aktuality | 18. 1. 2021 11:00

Pobočky K+B Elektro, které dosud patří do prodejního uskupení Expert ČR, se začlení do prodejní sítě Electro World. Vyplývá to z dohody německé společnosti Kappenberger + Braun a slovenské Nay.

K+B Expert provozuje v České republice celkem 21 obchodů K+B Elektro a je jedním ze společníků nákupního sdružení Expert ČR. V roce 2020 dosáhla síť prodejen K+B Elektro maloobchodní obrat 800 milionů korun. Skupina Nay má v Česku 19 prodejen Electro World a je jedním z největších řetězců s elektronikou. Na Slovensku má pod značkou Nay 38 obchodních míst.

Dokončení transakce se očekává začátkem dubna letošního roku, musí ji mimo jiné schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Cenu transakce nechtějí společnosti zveřejnit. Obě společnosti jsou členy mezinárodního společnosti Expert International a o různých formách spolupráce jednaly už několik let, uvedly v dnešní zprávě.

Společnost Kappenberger + Braun GmbH & Co. KG sídlí v Chamu a její tradice sahá do roku 1960, kdy ji založili Josef Kappenberger a Michael Braun. Vedle spotřební a zábavní elektroniky se zaměřuje také na elektroinstalace, komunikační technologie a výrobu elektronických systémů rozvaděčů. V současnosti zaměstnává více než 850 zaměstnanců v Německu a 550 v Česku..

Nákupní sdružení Expert má v Česku celkem 51 prodejen. Mezi jeho 16 společníků patří vedle K+B Expert například také Elektro Vision, Elektro Jankovský a Elektro Spektrum.

„Největší příležitosti pro náš další rozvoj vidíme u prodejen středních a menších formátů. Chceme se proto nyní soustředit na společníky, kteří jsou nezávislými podnikatelskými subjekty a na využití know-how majitelů, kteří znají svůj region a své zákazníky,“ říká Ladislav Pospíšil, jednatel společnosti Expert ČR. Dodává, že sdružení je otevřeno dalším silným a nezávislým obchodníkům v regionech po celé republice.

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Air Bank couvla. Kartou na internetu zaplatíte i bez aplikace

5. 3. 2021 | Petr Kučera | 9 komentářů

Air Bank couvla. Kartou na internetu zaplatíte i bez aplikace

Klienti Air Bank, kteří nechtějí nebo nemohou používat mobilní aplikaci, nepřijdou o možnost platit kartou na internetu. Banka jim dnes napsala, že pravidla od dubna nezpřísní tak výrazně,... celý článek

Energetické štítky se mění. Co nového vám řeknou o pračce, myčce a ledničce

2. 3. 2021 | Jana Králová | 6 komentářů

Energetické štítky se mění. Co nového vám řeknou o pračce, myčce a ledničce

Těch plusů už bylo až příliš. Od letošního března končí, přinejmenším dočasně. A dostane se i na další písmena než áčka. Na scénu nově vstupuje QR kód.

Nová omezení přehledně: Zákaz pohybu, zavřené obchody, respirátory

28. 2. 2021 | redakce Peníze.CZ | 10 komentářů

Nová omezení přehledně: Zákaz pohybu, zavřené obchody, respirátory

Co platí od 1. března? Vláda omezuje volný pohyb obyvatel víc než kdykoliv předtím. Zavře všechny mateřské školy i zbývající ročníky základních škol. Otevřeno zůstane ještě méně obchodů... celý článek

Rybičky jedou! Lepší mražená než „čerstvá“

28. 2. 2021 | Renata Lichtenegerová | 2 komentáře

Rybičky jedou! Lepší mražená než „čerstvá“

Okouník, halibut, siven. Zní vám to jako rozpočitadlo? Pak má asi Marek Jirovec pravdu, když říká, že se máme co učit. Jsou to jména některých ryb, které k nám dováží zejména z Islandu... celý článek

Energie v aplikaci. Neplaťte víc za to, co mají všichni dodavatelé stejné

27. 2. 2021 | Jiří Hovorka | 5 komentářů

Energie v aplikaci. Neplaťte víc za to, co mají všichni dodavatelé stejné

Smlouva s měsíční výpovědní dobou, kterou můžete podepsat přímo v aplikaci. Tak prodává energie Gazela Energy. Její výkonný ředitel Karel Srna v rozhovoru vypočítává, kolik stojí pasivita... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.