Electro World posílí, kupuje síť K+B Elektro

pk | rubrika: Aktuality | 18. 1. 2021

Pobočky K+B Elektro, které dosud patří do prodejního uskupení Expert ČR, se začlení do prodejní sítě Electro World. Vyplývá to z dohody německé společnosti Kappenberger + Braun a slovenské Nay.

K+B Expert provozuje v České republice celkem 21 obchodů K+B Elektro a je jedním ze společníků nákupního sdružení Expert ČR. V roce 2020 dosáhla síť prodejen K+B Elektro maloobchodní obrat 800 milionů korun. Skupina Nay má v Česku 19 prodejen Electro World a je jedním z největších řetězců s elektronikou. Na Slovensku má pod značkou Nay 38 obchodních míst.

Dokončení transakce se očekává začátkem dubna letošního roku, musí ji mimo jiné schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Cenu transakce nechtějí společnosti zveřejnit. Obě společnosti jsou členy mezinárodního společnosti Expert International a o různých formách spolupráce jednaly už několik let, uvedly v dnešní zprávě.

Společnost Kappenberger + Braun GmbH & Co. KG sídlí v Chamu a její tradice sahá do roku 1960, kdy ji založili Josef Kappenberger a Michael Braun. Vedle spotřební a zábavní elektroniky se zaměřuje také na elektroinstalace, komunikační technologie a výrobu elektronických systémů rozvaděčů. V současnosti zaměstnává více než 850 zaměstnanců v Německu a 550 v Česku..

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Nákupní sdružení Expert má v Česku celkem 51 prodejen. Mezi jeho 16 společníků patří vedle K+B Expert například také Elektro Vision, Elektro Jankovský a Elektro Spektrum.

„Největší příležitosti pro náš další rozvoj vidíme u prodejen středních a menších formátů. Chceme se proto nyní soustředit na společníky, kteří jsou nezávislými podnikatelskými subjekty a na využití know-how majitelů, kteří znají svůj region a své zákazníky,“ říká Ladislav Pospíšil, jednatel společnosti Expert ČR. Dodává, že sdružení je otevřeno dalším silným a nezávislým obchodníkům v regionech po celé republice.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Další možnost nakupovat celou noc. Billa otevírá na benzinkách OMV

21. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ

Další možnost nakupovat celou noc. Billa otevírá na benzinkách OMV

Obchodní řetězec Billa a síť čerpacích stanic OMV otevírají první společný obchod na benzince v Praze nedaleko Chuchle na Strakonické ulici. Další tři obchody pod značkou Viva Billa... celý článek

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

20. 9. 2023 | Gabriel Pleska

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku snad i utrhli, protože na rozdíl od nás vidí, jaký poklad v ní držíme. Za zdánlivě obyčejnou desetikorunu... celý článek

COOP otevírá další obchody budoucnosti. Pomůžou i dotace

18. 9. 2023 | Jana Divinová

COOP otevírá další obchody budoucnosti. Pomůžou i dotace

Provozovat obchody na vsi se nevyplatí. Zachránit je prý může snižování nákladů: když v nich nakoupíte i bez prodavače a pokladního. Síť družstevních prodejen COOP chce mít takových... celý článek

Pětka, búr a litr. Melouny. Vyznáte se v lidových názvech peněz?

17. 9. 2023 | Gabriel Pleska

Pětka, búr a litr. Melouny. Vyznáte se v lidových názvech peněz?

Víte, kolik je pětka, co koupíte za kilo a kolik korun se vejde do litru? Tohle není nějaký brakový, šestákový kvíz, ale otázky za mega.

Stropy cen energií skončí. Kolik zaplatíte za elektřinu a plyn?

15. 9. 2023 | Jana Divinová | 1 komentář

Stropy cen energií skončí. Kolik zaplatíte za elektřinu a plyn?

Energie zlevňují a dostaly se pod vládou stanovené cenové stropy. Co mají ale dělat lidé, kteří si fixovali ceny elektřiny a plynu, když byly nejvýš? Pátrali jsme, jestli dodavatelé... celý článek

Partners Financial Services