Místo peněz za vstupenku dostanete voucher

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 21. 10. 2020 17:00 aktualizováno 29. 10. 2020 16:00
Místo peněz za vstupenku dostanete voucher

Zdroj: Shutterstock

Pořadatelé zrušených kulturních akcí dostali víc času na vrácení vstupného nebo na uspořádání nové akce. Aktualizaci už na jaře schválených pravidel podpořili po poslancích i senátoři. 

Prodloužená ochranná lhůta se bude vztahovat na akce až do konce září roku 2021. Původně měla skončit letos v říjnu. Když tedy někdo uspořádá kulturní akci a ta se následně kvůli epidemii neuskuteční, ochrání ho pravidla podle speciálního zákona. 

Ta například umožňují, aby pořadatelé koncertů, festivalů či přehlídek mohli pozdržet náhradu už zaplaceného vstupného na akce, které se kvůli opatřením proti šíření koronaviru neuskutečnily. Totéž se týká kin nebo divadel.

Pořadatelé zmíněných akcí dostanou nově čas až do konce října roku 2022. Do té doby budou muset buď uspořádat novou akci, nebo lidem vrátit peníze.

Lidé, kteří vstupenky na zrušené akce mají, si zároveň musí do konce roku 2021 zažádat o voucher na náhradní akci. Kdo tak neučiní, o peníze přijde.

Zákon určuje i skupinu lidí, kteří mají i dál nárok na okamžité vrácení peněz. Jde o zdravotně postižené, nezaměstnané, těhotné ženy, rodiče na mateřské nebo rodičovské dovolené, lidé starší 65 let a samoživitelky nebo samoživitele.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Řetězec Action otevírá další prodejny. Konkurenty jsou Pepco a Kik

20. 1. 2022 | Jana Divinová | 3 komentáře

Řetězec Action otevírá další prodejny. Konkurenty jsou Pepco a Kik

Nizozemský diskontní řetězec Action otevřel v pražských Kbelích svou celkově dvoutisící prodejnu, která je jeho 22. v Česku a třetí v hlavním městě.

Platby v e-shopech se zjednoduší. Vynecháte čísla z karty

20. 1. 2022 | Olga Skalková | 5 komentářů

Platby v e-shopech se zjednoduší. Vynecháte čísla z karty

Češi dostanou novou možnost, jak zaplatit na internetu. Díky službě Click to Pay odpadne opisování čísel z karty.

Slevy v dopravě klesnou, ale zůstanou vyšší než do roku 2018

19. 1. 2022 | Petr Kučera | 14 komentářů

Slevy v dopravě klesnou, ale zůstanou vyšší než do roku 2018

Státem poskytované slevy ve veřejné dopravě pro děti, studenty a seniory klesnou od dubna na 50 procent z dosavadních 75 procent. Rozhodla o tom vláda na návrh ministra dopravy Martina... celý článek

Postavili jim dům na jílu. Vlhké zdi skončí u soudu

18. 1. 2022 | Jana Divinová | 9 komentářů

Postavili jim dům na jílu. Vlhké zdi skončí u soudu

Stavba domu na klíč může být skvělým řešením pro ty, kdo nemají chuť, znalosti ani schopnosti pustit se do toho sami. Stavebníci ale po sobě mohou zanechat skryté vady. Tady je ponaučení... celý článek

Podvodníci se tváří jako ČEZ, lákají na investice

13. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Podvodníci se tváří jako ČEZ, lákají na investice

Podvodníci na internetu se schovávají i za značku českého energetického obra. Reklamy na sociálních sítích nebo na Youtube lákají k investování prostřednictvím vymyšlené platformy CEZ... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.