Místo peněz za vstupenku dostanete voucher

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 21. 10. 2020 17:00 aktualizováno 29. 10. 2020 16:00
Místo peněz za vstupenku dostanete voucher

Zdroj: Shutterstock

Pořadatelé zrušených kulturních akcí dostali víc času na vrácení vstupného nebo na uspořádání nové akce. Aktualizaci už na jaře schválených pravidel podpořili po poslancích i senátoři. 

Prodloužená ochranná lhůta se bude vztahovat na akce až do konce září roku 2021. Původně měla skončit letos v říjnu. Když tedy někdo uspořádá kulturní akci a ta se následně kvůli epidemii neuskuteční, ochrání ho pravidla podle speciálního zákona. 

Ta například umožňují, aby pořadatelé koncertů, festivalů či přehlídek mohli pozdržet náhradu už zaplaceného vstupného na akce, které se kvůli opatřením proti šíření koronaviru neuskutečnily. Totéž se týká kin nebo divadel.

Pořadatelé zmíněných akcí dostanou nově čas až do konce října roku 2022. Do té doby budou muset buď uspořádat novou akci, nebo lidem vrátit peníze.

Lidé, kteří vstupenky na zrušené akce mají, si zároveň musí do konce roku 2021 zažádat o voucher na náhradní akci. Kdo tak neučiní, o peníze přijde.

Zákon určuje i skupinu lidí, kteří mají i dál nárok na okamžité vrácení peněz. Jde o zdravotně postižené, nezaměstnané, těhotné ženy, rodiče na mateřské nebo rodičovské dovolené, lidé starší 65 let a samoživitelky nebo samoživitele.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Dvouletá záruka končí. Spotřebitelé si přesto polepší

8. 12. 2022 | Veronika Hejná | 2 komentáře

Dvouletá záruka končí. Spotřebitelé si přesto polepší

Zákonná záruka za jakost končí. Na druhou stranu se zdvojnásobí doba, kdy je spotřebitel v lepší pozici při reklamaci vady. A stoupnou i požadavky na kvalitu zboží.

Levné nákupy v Polsku nekončí. Nulová DPH na potraviny zůstane

5. 12. 2022 | Jana Divinová

Levné nákupy v Polsku nekončí. Nulová DPH na potraviny zůstane

Nulová daň z přidané hodnoty (DPH) na základní potraviny, kterou Polsko zavedlo na začátku letošního roku, bude pokračovat až do konce června 2023. Nařízení už podepsala ministryně... celý článek

Češi vydělávají víc, ale koupí si o desetinu méně

5. 12. 2022 | Petr Kučera

Češi vydělávají víc, ale koupí si o desetinu méně

Průměrná hrubá mzda stoupla v letošním třetím čtvrtletím nominálně o 6,1 procenta v porovnání se stejným obdobím předchozího roku. Reálně – po započtení vysoké inflace – však klesla... celý článek

Móda, káva, tetování. Projděte si nové značky, které zamířily do Česka

3. 12. 2022 | Jana Divinová

Móda, káva, tetování. Projděte si nové značky, které zamířily do Česka

Do Česka letos zamířilo dvacet nových značek obchodů a služeb. U některých se budete divit, jak tu mohly tak dlouho chybět, třeba jako Chanel, jiné možná znají z výjezdů do ciziny jen... celý článek

O pětinu levnější nákupy. Spořitelna má rekordní slevy

30. 11. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

O pětinu levnější nákupy. Spořitelna má rekordní slevy

Lidé, kteří platí kartou od České spořitelny, mohou do konce prosince ušetřit 20 procent z nákupů v řetězci Albert a v internetových obchodech Rohlík a Košík.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.