Generali startuje realitní fond pro běžné investory

| rubrika: Aktuality | 16. 10. 2019 12:15

Společnost Generali Investments od tohoto týdne nabízí realitní fond i běžným investorům z řad širší veřejnosti. Dosud měla takový fond jenom pro takzvané kvalifikované (zkušené) investory.

Nově otevřený Generali Fond realit očekává výnos 2,5 až 3 % ročně, říká Marek Bečička, ředitel Real Estate v Generali Investments CEE. Připomíná, že výnosy z nájmů rezidenčních a komerčních nemovitostí se dlouhodobě pohybují nad inflací.

„Pro otevření nového fondu jsme se rozhodli mimo jiné po pozitivních zkušenostech s podobným fondem kvalifikovaných investorů. Ten loni vydělal nadprůměrných 5,5 %. V našich očekáváních však konzervativně počítáme jen s výnosy z nájmů. Skutečný výnos fondu tak může být nakonec vyšší než indikace. A opačně: v případě poklesu trhu zafungují příjmy z nájmů jako stabilizační kotva,“ dodává Miloš Filip, ředitel produktů a marketingu Generali Investments.

Nový fond bude ve stejném poměru nakupovat nemovitosti určené k bydlení i komerčnímu využití (menší obchodní centra, kancelářské budovy a podobně).

Firma uvádí, že fond bude po první tři roky uzavřen pro odkupy, aby mohl jeho správce vybudovat a stabilizovat nemovitostní portfolio. Poté bude plně fungovat jako otevřený, bez výstupních poplatků.

Stejně jako jiné investice není výnos zaručený a vklady nejsou pojištěné.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

investice, nemovitosti, reality

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.