Operativní leasing stále populárnější

Tomáš Skřivánek | 17. 9. 2002
Operativní leasing stále populárnější
Jezdit a nemuset se starat o nic, co s provozem vozidla souvisí, tak vypadá nabídka operativního leasingu pro klienta. Jen naplnění vyschlé palivové nádrže leasingová společnost nezajistí.

Představa, že operativní leasing je drahý a vyplatí se jen bohatým nadnárodním firmám zvyklým na tento typ služeb ze zahraničí donedávna mezi českými manažery dominoval. Nyní se jejich pohled mění a správu vozového parku, včetně veškerých služeb od údržby a oprav až po pojištění a daně, pomocí fixního měsíčního nájemného předávají leasingovým společnostem stále častěji. "Podle našich odhadů je trh zahraničních společností a jejich majetkových účastí v zásadě saturován a postupnou transformací českých podniků se vytvářejí podmínky pro používání tohoto typu služeb i u českých podniků. Očekáváme, že by mohl trh operativního leasingu v letošním roce vzrůst o 20 % a v letech 2003-4 o dalších 50 %," říká Karel Bouček, ředitel ČSOB Leasingu. "V průběhu dvou let se počet vozidel provozovaných formou operativního leasingu může i zdvojnásobit, tedy dosáhnout hranice 30 000 vozidel," doplňuje Jaromír Hájek, šéf Lease Plan.

Ani prudkým růstem v nejbližších letech se potenciál nevyčerpá, vždyť v minulém roce podíl operativních obchodů dosáhl jen 5 % z celkového objemu, zatímco v evropských zemích má běžně desítky procent a v USA představuje dokonce většinu všech leasovaných hodnot.

Operativní leasing je vlastně forma outsourcingu, která společnostem, jejichž hlavní oblastí podnikání není autodoprava, šetří mzdové a administrativní náklady v podpůrných provozech. "Nájemci poskytuje operativní leasing kromě financování vozového parku také služby, které jsou uživatelsky příjemné a umožňují efektivně řídit firemní vozovou flotilu s menším počtem pracovníků než v případě, kdy jí má ve vlastnictví nebo pronajatou na finanční leasing," vysvětluje Philip Aarsman, ředitel Business Lease.

Na český trh v nejbližších letech vstoupí řada dalších leasingových společností, které mají významné postavení na evropském trhu. Nabídku ve větší míře obohatí také velké domácí leasingové společnosti, které doposud dominují trhu leasingu finančního. Konkurenční boj bude v tomto atraktivním a prudce rostoucím segmentu přinášet stále lepší podmínky. Nevyužijete ho také?

Líbil se vám článek?

-8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

PPF vytěsní akcionáře z O2. Měli by dát víc, říká analytik

7. 12. 2021 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

PPF vytěsní akcionáře z O2. Měli by dát víc, říká analytik

Skupina PPF stáhne zbylé akcie operátora O2 z pražské burzy za 270 korun za akcii. Skupina dnes oznámila, že obdržela souhlas České národní banky se zahájením procesu výkupu minoritních... celý článek

Kolik vydělaly podílové fondy? Cenu akcií srazil omikron

7. 12. 2021 | Martin Mašát | 1 komentář

Kolik vydělaly podílové fondy? Cenu akcií srazil omikron

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Kolik si v průměru připsaly za listopad, od začátku letošního roku nebo třeba za posledních... celý článek

Fio vydává dluhopisy s pětiprocentním výnosem

2. 12. 2021 | Jiří Hovorka | 15 komentářů

Fio vydává dluhopisy s pětiprocentním výnosem

Fio banka začne zhruba od poloviny prosince nabízet své dluhopisy s pětiprocentním ročním výnosem. Budou šestileté, tedy se splatností v prosinci 2027.

Pozor na investiční tokeny. Nedejte na reklamu, varuje úřad

30. 11. 2021 | Jiří Hovorka | 11 komentářů

Pozor na investiční tokeny. Nedejte na reklamu, varuje úřad

Ministerstvo financí varuje před takzvanými investičními tokeny.

Investice s pákou. CFD mohou znásobit zisk i ztrátu

18. 11. 2021 | Jiří Hovorka | 5 komentářů

Investice s pákou. CFD mohou znásobit zisk i ztrátu

V dalším díle investičního seriálu se dostáváme k rizikovým spekulacím pro zkušené. Vysvětlíme, proč většina lidí při sázkách na krátké trendy prodělává. A ukážeme, kdy se hodí využít... celý článek

Partners Financial Services
Nadílka

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.