Bradley, Rosenblatt & Company v konkurzu!

Bradley, Rosenblatt & Company v konkurzu!
Na obchodníka s cennými papíry Bradley, Rosenblatt & Company, patřícího dříve do skupiny Finnex, uvalil soud konkurz. Podle odhadů Komise pro cenné papíry závazky firmy přesahují sedmdesát milionů korun.

O problémech obchodník s cennými papíry Bradley, Rosenblatt & Co. (dříve Finnex Securities), se vědělo již několik měsíců. Jeho pád byl ostatně jedním z důvodů, proč se do problémů dostala také investiční společnost Invescom (ISINV) (dříve Finnex Trust investiční společnost), na kterou Komise pro cenné papíry uvalila nucenou správu v minulém týdnu. (Více informací najdete tady.) S podílovými listy tří fondů Invescomu bylo pozastaveno obchodování již 4. července 2001 z důvodu nevypořádání obchodů s Bradley, Rosenblatt & Co. (BR&C) Obchodník měl v důsledku toho od 10. července Komisí zakázáno přijímat nové smlouvy.

Zákazníci obchodníka s cennými papíry Bradley, Rosenblatt & Company, vyjma osob, které dle zákona nárok na náhradu nemají, budou moci také uplatnit nároky na náhradu z Garančního fondu obchodníků s cennými papíry. Podmínky pro přihlášení nároků z Garančního fondu vyhlásí Garanční fond poté, co obdrží oznámení Komise vydané v dohodě s ministerstvem financí o tom, že společnost Bradley, Rosenblatt & Company není schopna dostát svým závazkům vůči zákazníkům. Komise předpokládá, že toto oznámení Garančnímu fondu doručí v krátké době.

Licenci obchodníka s cennými papíry má v současnosti šedesát šest firem, právě ony mají v budoucnu naplnit garanční fond. Pokud by byla většina z dlužných sedmdesáti milionů korun nárokována na Garančním fondu, bude krach BR&C každého z nich stát zhruba sto tisíc korun.

Komise pro cenné papíry doporučuje všem zákazníkům společnosti Bradley, Rosenblatt & Company, aby uplatnili svoji pohledávku v konkurzu, který byl na společnost prohlášen 13. srpna 2001. Přihlášku k uplatnění pohledávky v konkurzu je nutno podat u Městského soudu v Praze, Slezská 9, 120 00 Praha 2. Lhůta pro přihlášení pohledávek je 30 dnů ode dne prohlášení konkurzu, posledním dnem lhůty je tedy 12. září.

Zákazníci Bradley, Rosenblatt & Company mohou k přihlášení pohledávky v konkurzu použít formulář a vysvětlení, které Komise zveřejnila na svých internetových stránkách v souvislosti s prohlášením konkurzu na společnost Private Investors.

Přečtěte si prohlášení bývalého člena představenstva Finnex Group Martina Zacha.

Co si o krachu firem firem ze skupiny Finnex myslíte? Způsobil krach trestný čin? nebo nedbalost? Napište svůj názor.

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.