Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Fondy - další rána

Fondy - další rána
Letošní rok tuzemským fondům nepřeje. Klesá majetek pod správou i kurzy podílových listů, Akro Svět pozastavilo obchodování a k tomu všemu ještě nucená správa ve společnosti Invescom.

Nucenou správu zavedla ve středu 15. srpna Komise pro cenné papíry v investiční společnosti Invescom (ISINV), nesoucí ještě před nedávnem název Finnex Trust a ještě dříve Terra Invest. Dvacátého července, dne, kdy Investcom naposledy zveřejnil výsledky svých tří fondů, měl pod správou okolo šedesáti milionů korun.

Invescom pád mateřského obchodníka s cennými papíry - Finnexu Praha, který již několik měsíců nepřijímá nové vklady, není schopen dostát svým závazkům a některými klienty již na něj byl zřejmě podán návrh na konkurz - přežil jen o pár měsíců.

Důvodem pro zavedení nucené zprávy je, že investiční společnost převedla obhospodařování části majetku v podílovém fondu Eurocom (OFFINEUR) na třetí, k tomu neoprávněnou osobu. Ani to ale podle zprávy Komise nebyl jediný důvod. Investiční společnost neprováděla platby z majetku v podílovém fondu přes svého depozitáře - Československou obchodní banku.

Investiční společnost navíc není podle tiskové mluvčí Komise Radky Procházkové v současné době v důsledku nedostatečného personálního obsazení a neuspokojivé ekonomické situace schopna obhospodařovat majetek v podílovém fondu bez ohrožení zájmu podílníků. Nuceným správcem byl jmenován Zdeněk Švancara. Investiční společnost sice může proti rozhodnutí podat rozklad, ani ten ale nemá na zahájení nucené správy odkladný účinek.

Přečtěte si prohlášení bývalého člena představenstva Finnex Group Martina Zacha.

Půjde Invescom do konkurzu? Nebo se vzpamatuje? Bude mít některá konkurenční investiční společnost zájem převzít jeho fondy? Podělte se o své zkušenosti a názory s ostatními čtenáři.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-2
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 8. 2001 23:26, wojtechm

Jo jo, FINNEX a jeho pohrobci si na kapitálovém trhu dělají co chtějí, a naše slovutná Komise pro cenné papíry evidentně nestíhá. Hlavně že si alespoň svoji www adresu vyvedla v anglické zkratce, takže jsme světoví. A co takhle k tomu přidat ještě vymahatelnost práva jako je v USA místo okounění, vážení komisaři?????

Reagovat

 

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 17. 08. 2001 15:41)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

16. 8. 2001 15:50, pepasusa

v době dovolených ??? Škoda, že jste tam neinvestoval ...

Reagovat

 

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (TGP 16. 08. 2001 15:18)

Další příspěvky v diskuzi (31 komentářů)

22. 8. 2001 | 18:45 | Baronlempl

Kapitál je ekonomické dílo. Nutně je i sociální, protože sociální rozměr nelze z ekonomiky vyoperovat. O to se snaží všichni po něm. Bez výsledku. Opakuji: po Marxovi a jeho předchůdcích nic nového. více

22. 8. 2001 | 9:51 | urubkova

Co se Marxe jako ekonoma týká, musím s Vámi nesouhlasit. Kapitál není ani tak ekonomické jako sociálně zaměřené politické dílo. K opravdové ekonomické teorii (chybné či správné) má hodně daleko... více

22. 8. 2001 | 9:31 | Baronlempl

Dovolil bych si dopřesnit - pouze "cyklu podle Marxe a jeho předchůdců". Skutečně světová ekonomika dělá pouze to, co Marx popsal. Nic navíc. Lenin byl pouhý těžký zločinec, srovnatelný s Hitlerem. Všichni pseudoekonomové...více

22. 8. 2001 | 7:25

Říkáte že by jste neinvestoval do jiných než bankovních fodů - jmenujete SIS a IKS. Nezapomeňte že i mateřské banky těchto dvou společností by už dnes byly bez desítek mld. ze státního rozpočtu v pr....! více

22. 8. 2001 | 7:19

Podle toho jak tyto společnosti skončili se stejně jedná o stejnou pakáž. více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK