J&T Asset management: Ze stínu mezi největší

J&T Asset management: Ze stínu mezi největší
Do první ligy, mezi největší tuzemské správce podílových fondů, vstoupila koupí společnosti InvestAGe investiční společnost J & T Asset management.

Komise pro cenné povolila J & T Asset management převzít společnost InvestAGe (ISAGE). Až v budoucnu obě společnosti splynou v jedinou, stane se dle majetku pod správou J & T šestou největší tuzemskou investiční společností.

"Nová J & T" se po dle velikosti sloučení začlení mezi ŽB – Trust (ISZBT) a Citicorp (ISCIT). Pod správou bude mít v jedenácti otevřených a čtyřech investičních fondech více než dvě miliardy korun. Perspektivně se má ale majetek poslučovat do méně než poloviny fondů. Hlavními reprezentanty skupiny mají zůstat stávající otevřené fondy J & T Perspektiva A (akciový), Perspektiva S (smíšený) a Perspektiva P (peněžní trh). Kromě majetku pod správou J & T koupí investAGe získá též vyšší důvěryhodnost. Smíšený, na zahraniční orientovaný InvestAGe 7 (OFAGE7) totiž patří k nejlépe hodnoceným fondům s řadou ocenění za kvalitní portfolio management. Samotná investiční společnost je členem Unie investičních společností ČR (UNIS ČR) a dodržuje všechny přísné samoregulační limity. Nepřekvapí proto, že J & T již veřejně vyhlásila, že v blízké budoucnosti, jen co bude schopna dostát všem požadavkům informační povinnosti, vstoupí do Unie investičních společností ČR (UNIS ČR).

Investiční společnost J & T Asset management je plně vlastněna bankou J & T vzniklou na troskách zkrachovalé Podnikatelské banky. Bývalou Podnikatelskou banku kontroluje slovenská společnost J & T Finance Group. Investiční společnost InvestAGe do nynějška vlastnily firmy okolo společnosti InAGe Group.

Myslíte, že je převzetí správcovské společnosti pro podílníky fondů InvestAGe dobrou zprávou? Důvěřujete finanční skupině J & T? Vložili byste do fondů této skupiny své peníze? Podělte se o své zkušenosti a názory s ostatními čtenáři.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-21
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 16 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 8. 2001 12:26, info@jta.cz gotttt

Zdravím všechny příznivce JT skupiny
Historie--Pohádka o princátku jak spasil Českou rep.
Byl jednou jeden starší král/Tkáč st./ a ten měl synka Tkáč ml./.O želelo se králi synka,vzal tedy všechny ůspory/vytuneloval banku na Slovensku/ a poslal synka do světa / do České rep./.Hodný to synek vzal od otce krále peníze a na jeho radu,začal postupně zkupovat
zemi českou/fondy.../.... Ve světě synek dosáhl úspěchů
psal o něm místní kronikář,na většině nádvořích se o něm mluvilo,všechny urozené panny po něm toužily....a zbytek si domyslete...tak se perou PRACHY a zákonodárci mlčí a KCP ta se zas bude divit jako u Finnexu--přitom jim to všem posvětila

Zobrazit celé vlákno

+55
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

20. 8. 2001 15:03

Pry si pujcili balik penez z Vseobecnej uverovej banky a zatim je nevratili. Jozef Tkac

Zobrazit celé vlákno

-10
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (16 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.