Brouzdám si a vydělávám

Brouzdám si a vydělávám
Otevřu e-mail a vysype se na mě obvyklá dávka nevyžádaných reklamních mailů. Mezi nimi i jeden, který nabízí peníze skoro za nic – za surfování. "To už tady bylo!", řeknu si a chystám se ho smazat. Červíček pochybnosti mi ale nedá, co když na tom něco je?

Na internetu najdete hromadu stránek nabízející recept na rychlé zbohatnutí. Zkuste si do vyhledávače zadat klíčová slova jako surfování zdarma, free surf, výdělek, money, banner, surf money, gratis nebo zdarma. Zadejte jednoduše "peníze a internet" na Seznamu a výsledkem bude skutečně dlouhý výpis stránek zabývající se vyděláváním na internetu. Řada z nich je starých a neaktualizovaných, ale podstata vydělávání je stále stejná a funguje. Zmíníme se o tom, jaké služby doma i v zahraničí existují, jak fungují, proč to dělají a co z toho mají.

Nejrozšířenějším způsobem je nechat si platit za shlédnutí reklamy ve svém prohlížeči. Reklama se na internetu prodává zejména formou tzv. bannerů, tedy proužků, které inzerenti umisťují na webové stránky. Pokud ale obětujete kousek místa ve vašem prohlížeči, některé firmy rády zaplatí za to, že vám budou moci ukazovat svou reklamu. Brouzdáte si tedy internetem jako vždy, ale navíc vyděláváte peníze. Bezesporu nejznámějším příkladem je americká společnost Spedia, kterou doporučuje většina autorů stránek. Lze vydělat okolo půl dolaru za hodinu a po dosažení třiceti dolarů můžete očekávat šek. Firma je solidní a zasílá peníze i do České republiky.

Dále lze vydělávat přijímáním reklamních mailů. Stačí se zaregistrovat na příslušné stránce a pak jen čekat na první dávku mailů. Při registraci sdělíte, jaké máte zájmy, v jakém oboru pracujete, jaké stránky navštěvujete apod. Firmy platí za to, že vám mohou zaslat cílenou reklamu. Ta je vždy efektivnější, protože existuje šance, že vás nabídka společnosti zaujme a stanete se jejím zákazníkem.

Tímto způsobem ale nezbohatnete – průměrně tři centy za mail není mnoho. Můžete si samozřejmě nechávat posílat maily od více firem a jednou za čas se jimi proklikat, neboť někdy se vyžaduje klepnutí na odkaz v mailu. Typickým příkladem je americká firma Sendmoreinfo.

Dejte si fazole!

Brouzdáním na internetu dále získávat rozličné poukázky, kredity, fazole a bonusy, za které lze dostat různé slevy, zboží nebo dokonce peníze. Pokud přistoupíte na tuto hru, provozovatel vlastně určí, kdo které stránky shlédne a tímto zacílením zvýší atraktivnost svých stránek pro inzerenty. Nejpopulárnější je u nás server Fazole, který vám za nasbírané poukázky (jmenují se překvapivě fazole) nabízí prostřednictvím svých partnerů různé slevy. Najdete tam však i diskusní fórum, seznamku nebo třeba lotto. Služba je populární, přestože sbírání fazolí jde pomalu a slev není mnoho. Lidé sem nechodí ani tak kvůli penězům jako za zábavou, protože je hledání fazolí v českém internetu baví.

K penězům lze přijít i jinak: klikat na bannery, hrát v kasinech (např. Jackpot.com), účastnit se výzkumu veřejného mínění (např. Sofres-Factum), registrovat se na stránkách, používat různé vyhledávače (např. americký ePilot) a další služby.

Konec divokého východu

Dá se říci, že možností, jak si vydělat nějakou tu kačku či dolar, existuje dost, ale pionýrská doba je neodvratně pryč. Provozovatelé ne dvakrát, ale třikrát peníz obrátí, než vám ho dají. Služby jsou různě limitované a hlídané, aby nedošlo k jejich zneužití. Dříve se některé firmy bránily dost specifickým způsobem – odmítly vyplácet odměny do států, jejichž národní doména byla RU (Rusko) či CZ (ČR). Není to pro nás dobrá vizitka, ale na druhou stranu to dokazuje vychytralost českého národa. Bylo totiž možno si pustit prohlížeč přes noc a vydělávat ve spánku. Otevřít si více oken browseru a dělat úplně něco jiného. Nechat si zasílat maily a vůbec je nečíst. Nechat klikat na bannery "klikací skripty", které systematicky procházely odkazy, za jejichž návštěvu firmy platily. Dnes už sice nelze masově podvádět, ale přivydělat si lze.

Spolupráce: Aleš Hejna

Vyděláváte také na internetu? Jak? Jde o zajímavý výdělek? Co si o podobných nabídkách myslíte? Napište nám.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-14
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 17 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

30. 4. 2001 14:14, Harry_

To je zajimave. Takze se zmeni ten exac a on uz nekontroluje zmenu URL nebo se zautomatizuje zmena URL? Kolik vydelavas? ;-)

Zobrazit celé vlákno

+14
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

9. 5. 2001 20:41

Poměrně hodně nabízený je Epilot.com. Peníze naskakují za vyhledávání valmi slušně (i 2-3 USD za 1/2 hodiny, ale mám tam již dost peněz, ale i když slibují, nemůžu to z nich reálně vymámit. Je někdo, kdo má pozitivní zkušenosti z Epilota v letošním roce?

-2
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (17 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.