Poradenská fúze: SFG Holding koupil většinu v S&P Czech Finance

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 25. 5. 2020
Poradenská fúze: SFG Holding koupil většinu v S&P Czech Finance

Zdroj: Shutterstock

Poradenská společnost SFG Holding získala tříčtvrtinový podíl v konkurenční společnosti S&P Czech Finance.

S&P Czech Finance vznikla v roce 2011 a zabývá se zprostředkováním obchodů na většině akciových trhů a investičním poradenstvím. Společnost má přes 300 klientů a objem transakcí dosahuje nižších stovek milionů korun ročně.

„Díky tomuto spojení můžeme nabízet mnohem bohatší sestavu produktů než dřív – v S&P Czech Finance se totiž zaměřovali pouze na kapitálový trh, dnes ale mohou nabízet produkty celé skupiny, využívat i systémy SFG, jako je klientská zóna, a těžit tak ze všech výhod v rámci celého holdingu,“ říká Michal Dědek, majitel a CEO společnosti SFG Holding.

Srovnejte si to s námi

Fúze má kořeny už v roce 2017, kdy paradoxně s nabídkou odkoupení podílu v tehdejší Dědkově společnosti Finin Group přišel Aleš Procházka, jeden ze zakladatelů S&P Czech Finance. Po odmlce se na podzim loňského roku situace obrátila. S&P Czech Finance se dostala do potíží a z dvanáctimilionových tržeb roku 2018 spadla na čtvrtinu.

„Původně jsme zamýšleli koupit 51procentní podíl, zásahem koronavirové krize jsme na konci dubna uzavřeli obchod za nižší jednotky milionů a náš podíl nakonec činí 75 procent,“ popisuje Dědek.

„Koronavirová krize vše uspíšila a jsme rádi, že jsme se mohli stát součástí skupiny SFG, dokázali jsme stabilizovat společnost a zvětšili jsme tak portfolio o další produkty. V budoucnu plánujeme založení obchodníka s cennými papíry, abychom mohli nadále rozšiřovat sortiment služeb,“ dodává Aleš Procházka, který v současnosti v holdingu zůstal na pozici CEO S&P Czech Finance.

Z týmu S&P Czech Finance přešlo pod SFG Holding pět z původních devíti lidí. Jsou plně začleněni do jeho struktury, tvoří ale samostatnou jednotku, která bude nadále operovat pod názvem S&P Czech Finance, člen holdingu SFG.

„Vyrovnali jsme některé závazky, aplikujeme naše interní procesy a pomalu začínáme rozjíždět obchodní stránku. Předpokládám, že už od začátku června budeme schopni klientům poskytovat veškeré služby tak, jak byli zvyklí,“ dodává Dědek.

SFG Holding se zaměřuje na odborné poradenství a financování jednotlivců i firem, realitní služby, projektové řízení a investice do developmentu, nemovitostí a startupů.


Čtěte více:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

finanční poradenství

A tohle už jste četli?

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

27. 1. 2023 | Olga Skalková, Petr Kučera | 4 komentáře

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

V Česku by letos měla začít fungovat nová banka. Stojí za ní finanční skupina Partners. O tom, čím chce zaujmout klienty a jaké služby nabídne, jsme si povídali s Markem Ditzem, který... celý článek

Nahrávat se musí všechno. ČNB řekla, jak na „investiční“ hovory

19. 12. 2022 | Jiří Hovorka, Petr Kučera | 1 komentář

Nahrávat se musí všechno. ČNB řekla, jak na „investiční“ hovory

Obchodníci s cennými papíry včetně bank, investičních společností a zprostředkovatelů musí nahrávat všechny hovory, které s klienty vedou ohledně investičních služeb a které by nakonec... celý článek

Kvíz o ceny. Ukažte, jak jste finančně gramotní!

16. 12. 2022 | redakce Peníze.CZ | 9 komentářů

Kvíz o ceny. Ukažte, jak jste finančně gramotní!

Deset otázek, které prověří vaše znalosti bankovnictví, spoření, půjček. Každý, kdo dobře odpoví, vyhrává. Protože se v životě neztratí. A pro tři z těch, co budou dobře odpovídat,... celý článek

Kdo se vyzná v pojištění, může vyhrát. Nebojte se a vyzkoušejte

30. 11. 2022 | redakce Peníze.CZ

Kdo se vyzná v pojištění, může vyhrát. Nebojte se a vyzkoušejte

Rozumíte pojištění? Tak schválně, otestujte se. Když se vám v našem kvízu bude dařit, můžete si i zasoutěžit o pěkné ceny.

Finanční poradce: Zmizeli „hobíci“ i „bouchači“, trh se pročistil

22. 9. 2022 | Radim Zelený

Finanční poradce: Zmizeli „hobíci“ i „bouchači“, trh se pročistil

Jak se proměnil trh finančního poradenství a jaké výhody má franšíza? Rozhovor se Štěpánem Kuchařem, jedním z prvních majitelů poboček Partners Market.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.