Poradenská fúze: SFG Holding koupil většinu v S&P Czech Finance

| rubrika: Aktuality | 25. 5. 2020 12:51

Zdroj: Shutterstock

Poradenská společnost SFG Holding získala tříčtvrtinový podíl v konkurenční společnosti S&P Czech Finance.

S&P Czech Finance vznikla v roce 2011 a zabývá se zprostředkováním obchodů na většině akciových trhů a investičním poradenstvím. Společnost má přes 300 klientů a objem transakcí dosahuje nižších stovek milionů korun ročně.

„Díky tomuto spojení můžeme nabízet mnohem bohatší sestavu produktů než dřív – v S&P Czech Finance se totiž zaměřovali pouze na kapitálový trh, dnes ale mohou nabízet produkty celé skupiny, využívat i systémy SFG, jako je klientská zóna, a těžit tak ze všech výhod v rámci celého holdingu,“ říká Michal Dědek, majitel a CEO společnosti SFG Holding.

Srovnejte si to s námi

Fúze má kořeny už v roce 2017, kdy paradoxně s nabídkou odkoupení podílu v tehdejší Dědkově společnosti Finin Group přišel Aleš Procházka, jeden ze zakladatelů S&P Czech Finance. Po odmlce se na podzim loňského roku situace obrátila. S&P Czech Finance se dostala do potíží a z dvanáctimilionových tržeb roku 2018 spadla na čtvrtinu.

„Původně jsme zamýšleli koupit 51procentní podíl, zásahem koronavirové krize jsme na konci dubna uzavřeli obchod za nižší jednotky milionů a náš podíl nakonec činí 75 procent,“ popisuje Dědek.

„Koronavirová krize vše uspíšila a jsme rádi, že jsme se mohli stát součástí skupiny SFG, dokázali jsme stabilizovat společnost a zvětšili jsme tak portfolio o další produkty. V budoucnu plánujeme založení obchodníka s cennými papíry, abychom mohli nadále rozšiřovat sortiment služeb,“ dodává Aleš Procházka, který v současnosti v holdingu zůstal na pozici CEO S&P Czech Finance.

Z týmu S&P Czech Finance přešlo pod SFG Holding pět z původních devíti lidí. Jsou plně začleněni do jeho struktury, tvoří ale samostatnou jednotku, která bude nadále operovat pod názvem S&P Czech Finance, člen holdingu SFG.

„Vyrovnali jsme některé závazky, aplikujeme naše interní procesy a pomalu začínáme rozjíždět obchodní stránku. Předpokládám, že už od začátku června budeme schopni klientům poskytovat veškeré služby tak, jak byli zvyklí,“ dodává Dědek.

SFG Holding se zaměřuje na odborné poradenství a financování jednotlivců i firem, realitní služby, projektové řízení a investice do developmentu, nemovitostí a startupů.


Čtěte více:

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.