Spor o značku 4fin končí, firmy se dohodly

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 27. 4. 2020

Společnost HS Advisory se může vrátit k používání značky 4fin pro svou poradenskou síť. Dohodla se totiž s společností 4finance s.r.o., která také působí v oblasti poradenství.

„Se společností HS Advisory jsme se dohodli na smírném vyřešení sporu o užívání označení 4fin. Souhlasili jsme, aby společnost HS Advisory bez jakéhokoli omezení užívala označení 4fin, 4 fin a 4finance. Sami jsme se zavázali tato označení přestat užívat,“ říkají Jiří Šána a Radek Měřínský, jednatelé společnosti 4finance s.r.o.

Vzali zároveň zpět žalobu k Městskému soudu v Praze. Ten v lednu vydal předběžné opatření, podle něhož HS Advisory musela okamžitě přestat používat zmíněné značky. Firma 4finance s.r.o. totiž využívání značky 4fin konkurenčním subjektem vnímala jako nekalou soutěžní praktiku. „Nejsme žádný multilevel a poškozuje nás, když se na nás obracejí naši klienti a ptají se na pravdivost článků v médiích týkajících se údajně naší společnosti a různých podezřelých kauz,“ uvedl tehdy Měřínský.

Informaci o dohodě zaslal webu Peníze.cz právní zástupce společnosti 4finance Milan Švejda. Na doplňující otázku, zda se firmy dohodly na nějaké kompenzaci, především finančním vyrování, neodpověděl. Potvrdil však, že dosavadní společnost 4finance teď chystá novou značku.

4fin je značka společnosti HS Advisory. Do povědomí se dostala, když pod ní přešla velká část poradců Fincentra poté, co ho koupila další poradenská společnost Swiss Life Select.


Čtěte také:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

4fin kupuje českou síť realitek Century 21

24. 6. 2022 | Petr Kučera

4fin kupuje českou síť realitek Century 21

Finančně poradenská společnost 4fin Better together dokončila akvizici českého zastoupení světového realitního giganta Century 21. Takzvanou master franšízu kupuje od investiční skupiny... celý článek

Finančního poradce má třetina Čechů. Řekli, jak jsou spokojeni

14. 6. 2022 | redakce Peníze.CZ | 12 komentářů

Finančního poradce má třetina Čechů. Řekli, jak jsou spokojeni

Víc než třetina obyvatel Česka (35 procent) má svého finančního poradce, dalších deset procent ho mělo v minulosti. Ukázal to květnový průzkum České asociace společností finančního... celý článek

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

26. 5. 2022 | Jana Divinová | 14 komentářů

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení.

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

24. 5. 2022 | Jiří Hovorka, Petr Kučera | 3 komentáře

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

Někteří lidé, kteří si před lety sjednali investiční životní pojištění, mají šanci na vrácení víc peněz. Podle Ústavního soudu nemuseli hned od začátku vědět, že je smlouva neplatná.... celý článek

Marketing skupiny Partners povede Robert Chmelař

24. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 5 komentářů

Marketing skupiny Partners povede Robert Chmelař

Na nově zřízenou pozici Group Chief Marketing Officer přichází do finanční skupiny Partners Robert Chmelař. Bude mít na starosti marketingovou strategii celé skupiny včetně chystané... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.