Spor o čtyřku. Soud předběžně zakázal používání značky 4fin

| rubrika: Aktuality | 9. 1. 2020 10:01 | 2 komentáře

Poradenská síť 4fin musí dočasně opustit od používání této značky. Vyplývá to z předběžného opatření Městského soudu v Praze, na které upozornila konkureční poradenská společnost 4finance. Ta se na soud obrátila, protože využívání značky 4fin konkurenčním subjektem vnímá jako nekalou soutěžní praktiku.

4fin je značka společnosti HS Advisory. Do povědomí se dostala, protože pod její činnost přešla velká část poradců Fincentra poté, co tuto firmu koupila další poradenská společnost Swiss Life Select.

„Nejsme žádný multilevel a poškozuje nás, když se na nás obracejí naši klienti a ptají se na pravdivost článků v médiích týkajících se údajně naší společnosti a různých podezřelých kauz,“ vysvětluje Radek Měřínský, jednatel společnosti 4finance.

„K našemu překvapení se články týkaly značky 4fin, která ale s naší společností nemá nic společného a vznikla teprve v loňském roce. Vzhledem k neochotě HS Advisory změnit svou obchodní značku 4fin jsme se obrátili na soud, který uznal naše výhrady a v předběžném opatření používání značky 4fin zakázal,“ dodal Měřínský.

V předběžném opatření z druhé poloviny prosince Městský soud v Praze uložil společnosti HS Advisory okamžitou povinnost zdržet se užívání označení obsahujícího výraz „4fin“ a „4 fin“ v jakémkoli druhu nabídky, reklamy či propagace svých aktivit, shrnuje Milan Švejda, advokát zastupující společnost 4finance.

Reakci společnosti HS Advisory redakce shání.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+9
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.