Partners chystají vlastní penzijní společnost, ve hře je i banka

Jiří Hovorka | rubrika: Co se děje | 14. 1. 2020 | 8 komentářů
Po loňském spuštění životní pojišťovny a nemovitostního fondu má skupina Partners další velké plány: novou penzijní společnost a možná i banku.
Partners chystají vlastní penzijní společnost, ve hře je i banka

Finanční skupina Partners chystá vlastní penzijní společnost. Měla by fungovat od začátku roku 2021.

Žádost o licenci firma podala České národní bance loni v prosinci, na konci letošního roku plánuje zahájit pilotní provoz s vybranou skupinou finančních poradců.

Nová penzijní společnost vzniká jako doplněk k životní pojišťovně Simplea, která odstartovala na začátku července 2019. „Životní pojištění pokrývá rizika a penzijní produkt zajistí investici na stáří. Důvodem je také nezávislost na jiných penzijních společnostech – snadněji se bude reagovat na podněty poradců a efektivněji spravovat klientský kmen,“ vypočítává výhody Martin Švec, ředitel pojišťovny Simplea a zároveň šéf projektu nové penzijní společnosti.

Od červencového startu získala Simplea 17 tisíc klientů a sjednané roční pojistné ve výši 157 milionů korun. Dvě třetiny klientů jsou lidé poprvé pojištění právě přes skupinu Partners. Podle Švece tak nová pojišťovna nefunguje primárně na přepojišťování, tedy na „přetahování“ klientů od konkurence.

Tři účastnické fondy

Nová penzijní společnost bude mít tři účastnické fondy: Povinný konzervativní fond, který je daný zákonem, a další dva fondy s vyváženou a dynamickou investiční strategií.

„Tak bychom měli nabídnout investování jak pro klienty s averzí k riziku, tak pro ty, kteří se rizika nebojí,“ říká Švec. V investování do fondů chce firma využít světových správců, jejichž nabídka je v Česku u současných osmi penzijních společností do značné míry omezena.

Celková investice do nové penzijní společnosti se pohybuje kolem 150 milionů korun. „Soustředíme se v ní na digitální procesy. Kde to bude možné, tam budou procesy automatizované,“ vysvětluje Švec vyšší počáteční investici, která by ale dlouhodobě měla znamenat nižší náklady na samotný provoz penzijní společnosti. „Žádné papíry, žádná pošta, žádné nadbytečné operace. Hlavní provozní činnost pak bude zaměřena na podporu poradců a klientů,“ dodává.

Možná přijde i banka

V rámci rozvoje skupiny Partners Financial Services zvažuje její generální ředitel Petr Borkovec také vlastní banku. Ta by mohla začít fungovat v roce 2023.

„Dnes máme téměř 600 tisíc klientů, 90 poboček a 1700 profesionálních poradců. Našim dlouhodobým cílem je zajistit pro naše klienty plné portfolio v oblasti osobních financí,“ říká Borkovec.

Projekt banky vyžaduje velmi vysoký kapitál, proto ho teď vedení Partners analyzuje. „Pro klienty chceme mít základní služby zdarma, což je u nových bank standardní. Definujeme si value proposition pro klienty ve spolupráci s klienty i poradci. Řešíme zkušené a nadšené bankéře do základního týmu, financování a celý byznys model,“ popisuje aktuální stav Borkovec.

Srovnejte si to s námi

Vizí je banka postavená na technologii 21. století. „Díky široké distribuční síti a pobočkám umíme dodat osobní vztah a osobní obslužnost. Budeme první banka, která za klientem umí fyzicky dojít tam, kam on potřebuje. Chceme banku, která propojí bankovnictví a finanční plánování pod jednou střechou – jde o aktivní práci s finanční bilancí, ochranou příjmů a majetku, s kumulací peněz a zároveň se jedná o transakční banku,“ říká Borkovec. Primárním zaměření banky podle něj nemá být zadlužení klienta.

Od loňského jara nabízejí Partners nemovitostní fond Trigea, do tří let plánuje nashromáždit pět miliard korun. Na konci roku měl 1915 klientů, kteří investovali 476 milionů korun. Předpokládaný roční výnos by měl dlouhodobě dosahovat čtyř až šesti procent. Od založení ke konci roku 2019 to bylo 4,4 procenta. V červenci Trigea koupila první nemovitost – kancelářskou budovu Louvre u stanice metra Radlická. Mezi hlavní nájemce patří Stadler, Lukoil Accounting and Finance Europe nebo Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR (VZP).

Partners patří mezi největší finančně poradenské společnosti v Česku. Vedle pojišťovny Simplea patří do skupiny také Partners investiční společnost, nemovitostní fond Trigea, Partners bankovní služby, Partners akademie a Partners media, která provozuje weby Peníze.cz, Finmag.cz a Heroine.cz.

Obrat finanční skupiny Partners v roce 2019 dělal 1,6 miliardy korun, o rok dříve to bylo 1,5 miliardy. V současnosti má téměř 600 tisíc klientů.

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a neuniknou vám další aktuality, praktické tipy ani zajímavé rozhovory!

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+21
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 8 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

14. 1. 2020 20:44

Partners, banda předělaných kuchařů a truhlářů bude zakládat banku. Tak určitěééé!

+14
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

14. 1. 2020 20:46, Pavel

To je ale závisti ??????

-9
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (8 komentářů) příspěvků.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Pomáhá léčit lidi, na své dluhy ale nestačí. Jak z toho ven?

20. 9. 2021 | Jitka Šorfová | 2 komentáře

Pomáhá léčit lidi, na své dluhy ale nestačí. Jak z toho ven?

Zdálo by se, že kdo podniká ve farmacii, nemůže se mít špatně. Zvlášť v době, kdy svět ochromila pandemie. Příběh lékárníka Pavla Veselého, jednoho z protagonistů pořadu Krotitelů dluhů,... celý článek

Broker Trust vstupují do Golem Finance

17. 9. 2021 | Jiří Hovorka

Broker Trust vstupují do Golem Finance

Finančně poradenská společnost Broker Trust koupila hypotečního makléře Golem Finance. Výši transakce firmy nezveřejnily, obě budou pokračovat pod svými názvy.

Už se nestresuju, říká nový partner v Partners

17. 9. 2021 | Martin Vlnas | 12 komentářů

Už se nestresuju, říká nový partner v Partners

Když David Kundrt v roce 2007 začínal v Partners, bylo finanční poradenství v plenkách. Tak jako jeho kariéra. Teď po čtrnácti letech se z něj stal partner společnosti. Jak se během... celý článek

Krotitelé dluhů se zaměří na podnikatele v potížích

7. 9. 2021 | Jitka Šorfová | 17 komentářů

Krotitelé dluhů se zaměří na podnikatele v potížích

Česká televize uvádí novou řadu seriálu Krotitelé dluhů. Profesionálové v něm radí konkrétním lidem, jak z finančních potíží. Dobré rady slouží i divákům, kteří se octnou v podobné... celý článek

Nová penzijní společnost: Dáme klientům bonus, říká šéfka investic

7. 8. 2021 | Martin Vlnas | 30 komentářů

Nová penzijní společnost: Dáme klientům bonus, říká šéfka investic

„Chceme penzijko přiblížit mladším lidem v produktivním věku, udělat ho přitažlivější, hravější,“ říká Lucie Simpartlová, šéfka Partners investiční společnosti o plánech nové penzijní... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.