Fincentrum nesmí obviňovat Nejedlého, nařídil dočasně soud

pk | rubrika: Aktuality | 20. 12. 2019

Obvodní soud pro Prahu 8 vyhověl návrhu na vydání předběžného opatření, které má ochránit práva Martina Nejedlého. Ten kdysi s Petrem Stuchlíkem spoluzakládal finančně poradenskou firmu Fincentrum a při jejím prodeji společnosti Swiss Life Select vlastnil minoritní podíl.

Podle soudu nesmí společnost Fincentrum & Swiss Life Select šířit informace o tom, že Nejedlý stojí za odchodem vázaných zástupců z této firmy a za vytvořením divize 4fin v rámci společnosti Broker Trust, nebo se na něm podílel a že se v této věci dopustil podvodu, trestného činu nebo jiné nelegální činnosti.

Fincentrum & Swiss Life Select se také musí zdržet šíření informací, ze kterých by přímo nebo nepřímo vyplývalo, že proti Nejedlému je vedeno trestní řízení nebo je vyšetřován orgány činnými v trestním řízení, a to zejména způsobem předjímajícím výsledek takového trestního řízení.

Na základě předběžného opatření také musí několik médií, která o kauze informovala, stáhnout některé texty. Na webu Peníze.cz je to mimo jiné rozhovor s Petrem Stuchlíkem, v němž se k odchodu zemských ředitelů či poradců vyjadřoval. Znepřístupnit články o kauze musí například i Lidovky.cz nebo MotejlekSkočdopole.com.

Předběžné opatření vydal soudce bez odůvodnění. Obecně má sloužit k dočasnému řešení situace, například s cílem zamezit dalším možným škodám do doby, než soud rozhodne o samotném sporu.

„Předběžné opatření samozřejmě respektujeme. Rozhovor s Petrem Stuchlíkem o rozvratu Fincentra jsme proto stáhli. Celou kauzu nadále sledujeme, a pokud se v ní objeví nové skutečnosti, budeme o nich naše čtenáře informovat,“ říká Martin Vlnas, autor rozhovoru a ředitel vydavatelství Partners Media, které vydává i web Peníze.cz.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+36
AnoNe
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Soutěž Realiťák roku zná vítěze. Titul získal už potřetí

1. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Soutěž Realiťák roku zná vítěze. Titul získal už potřetí

Vítězem šestého ročníku soutěže Realiťák roku, který každoročně oceňuje nejlepší realitní makléře v Česku, se letos stal Adam Šimoník z Olomouckého kraje. 

Pětina Čechů tají před partnerem mimořádné příjmy i výdaje

1. 2. 2024 | Kateřina Hovorková | 2 komentáře

Pětina Čechů tají před partnerem mimořádné příjmy i výdaje

Nadpoloviční většina Čechů považuje veškeré příjmy i výdaje domácnosti za společné, nicméně pětina lidí před svými partnery některé tají. Ukázal to Index prosperity a finančního zdraví,... celý článek

Moneta končí se zprostředkovateli. Produkty nabídne sama a online

31. 1. 2024 | Kateřina Hovorková | 4 komentáře

Moneta končí se zprostředkovateli. Produkty nabídne sama a online

Moneta Money Bank se rozhodla ukončit spolupráci s externími finančními zprostředkovateli. Webu Peníze.cz to potvrdila mluvčí banky Zuzana Filipová s tím, že Moneta chce soustředit... celý článek

Finanční produkty roku 2023. Výsledky soutěže webu Finparáda

30. 1. 2024 | Finparáda | 2 komentáře

Finanční produkty roku 2023. Výsledky soutěže webu Finparáda

Hledáte nejlepší bankovní účet, spoření, pojištění nebo třeba hypotéku? Inspiraci můžete najít ve výsledcích 13. ročníku soutěže Finanční produkt roku. Tu pořádá analytická společnost... celý článek

Inflace jako zkušenost. Investiční gramotnost Čechů roste

29. 1. 2024 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Inflace jako zkušenost. Investiční gramotnost Čechů roste

Češi mají čím dál lepší znalosti o investicích, stále jim ale chybí víc sebevědomí. Vyplývá to z čerstvého Indexu investiční gramotnosti, který vypracovala investiční platforma Portu.... celý článek

Partners Financial Services