Fincentrum nesmí obviňovat Nejedlého, nařídil dočasně soud

pk | rubrika: Aktuality | 20. 12. 2019 06:00

Obvodní soud pro Prahu 8 vyhověl návrhu na vydání předběžného opatření, které má ochránit práva Martina Nejedlého. Ten kdysi s Petrem Stuchlíkem spoluzakládal finančně poradenskou firmu Fincentrum a při jejím prodeji společnosti Swiss Life Select vlastnil minoritní podíl.

Podle soudu nesmí společnost Fincentrum & Swiss Life Select šířit informace o tom, že Nejedlý stojí za odchodem vázaných zástupců z této firmy a za vytvořením divize 4fin v rámci společnosti Broker Trust, nebo se na něm podílel a že se v této věci dopustil podvodu, trestného činu nebo jiné nelegální činnosti.

Fincentrum & Swiss Life Select se také musí zdržet šíření informací, ze kterých by přímo nebo nepřímo vyplývalo, že proti Nejedlému je vedeno trestní řízení nebo je vyšetřován orgány činnými v trestním řízení, a to zejména způsobem předjímajícím výsledek takového trestního řízení.

Na základě předběžného opatření také musí několik médií, která o kauze informovala, stáhnout některé texty. Na webu Peníze.cz je to mimo jiné rozhovor s Petrem Stuchlíkem, v němž se k odchodu zemských ředitelů či poradců vyjadřoval. Znepřístupnit články o kauze musí například i Lidovky.cz nebo MotejlekSkočdopole.com.

Předběžné opatření vydal soudce bez odůvodnění. Obecně má sloužit k dočasnému řešení situace, například s cílem zamezit dalším možným škodám do doby, než soud rozhodne o samotném sporu.

„Předběžné opatření samozřejmě respektujeme. Rozhovor s Petrem Stuchlíkem o rozvratu Fincentra jsme proto stáhli. Celou kauzu nadále sledujeme, a pokud se v ní objeví nové skutečnosti, budeme o nich naše čtenáře informovat,“ říká Martin Vlnas, autor rozhovoru a ředitel vydavatelství Partners Media, které vydává i web Peníze.cz.

Líbil se vám článek?

+35
AnoNe

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Pomáhá léčit lidi, na své dluhy ale nestačí. Jak z toho ven?

20. 9. 2021 | Jitka Šorfová | 2 komentáře

Pomáhá léčit lidi, na své dluhy ale nestačí. Jak z toho ven?

Zdálo by se, že kdo podniká ve farmacii, nemůže se mít špatně. Zvlášť v době, kdy svět ochromila pandemie. Příběh lékárníka Pavla Veselého, jednoho z protagonistů pořadu Krotitelů dluhů,... celý článek

Broker Trust vstupují do Golem Finance

17. 9. 2021 | Jiří Hovorka

Broker Trust vstupují do Golem Finance

Finančně poradenská společnost Broker Trust koupila hypotečního makléře Golem Finance. Výši transakce firmy nezveřejnily, obě budou pokračovat pod svými názvy.

Už se nestresuju, říká nový partner v Partners

17. 9. 2021 | Martin Vlnas | 12 komentářů

Už se nestresuju, říká nový partner v Partners

Když David Kundrt v roce 2007 začínal v Partners, bylo finanční poradenství v plenkách. Tak jako jeho kariéra. Teď po čtrnácti letech se z něj stal partner společnosti. Jak se během... celý článek

Krotitelé dluhů se zaměří na podnikatele v potížích

7. 9. 2021 | Jitka Šorfová | 17 komentářů

Krotitelé dluhů se zaměří na podnikatele v potížích

Česká televize uvádí novou řadu seriálu Krotitelé dluhů. Profesionálové v něm radí konkrétním lidem, jak z finančních potíží. Dobré rady slouží i divákům, kteří se octnou v podobné... celý článek

Nová penzijní společnost: Dáme klientům bonus, říká šéfka investic

7. 8. 2021 | Martin Vlnas | 30 komentářů

Nová penzijní společnost: Dáme klientům bonus, říká šéfka investic

„Chceme penzijko přiblížit mladším lidem v produktivním věku, udělat ho přitažlivější, hravější,“ říká Lucie Simpartlová, šéfka Partners investiční společnosti o plánech nové penzijní... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.