Fincentrum nesmí obviňovat Nejedlého, nařídil dočasně soud

| rubrika: Aktuality | 20. 12. 2019 06:00

Obvodní soud pro Prahu 8 vyhověl návrhu na vydání předběžného opatření, které má ochránit práva Martina Nejedlého. Ten kdysi s Petrem Stuchlíkem spoluzakládal finančně poradenskou firmu Fincentrum a při jejím prodeji společnosti Swiss Life Select vlastnil minoritní podíl.

Podle soudu nesmí společnost Fincentrum & Swiss Life Select šířit informace o tom, že Nejedlý stojí za odchodem vázaných zástupců z této firmy a za vytvořením divize 4fin v rámci společnosti Broker Trust, nebo se na něm podílel a že se v této věci dopustil podvodu, trestného činu nebo jiné nelegální činnosti.

Fincentrum & Swiss Life Select se také musí zdržet šíření informací, ze kterých by přímo nebo nepřímo vyplývalo, že proti Nejedlému je vedeno trestní řízení nebo je vyšetřován orgány činnými v trestním řízení, a to zejména způsobem předjímajícím výsledek takového trestního řízení.

Na základě předběžného opatření také musí několik médií, která o kauze informovala, stáhnout některé texty. Na webu Peníze.cz je to mimo jiné rozhovor s Petrem Stuchlíkem, v němž se k odchodu zemských ředitelů či poradců vyjadřoval. Znepřístupnit články o kauze musí například i Lidovky.cz nebo MotejlekSkočdopole.com.

Předběžné opatření vydal soudce bez odůvodnění. Obecně má sloužit k dočasnému řešení situace, například s cílem zamezit dalším možným škodám do doby, než soud rozhodne o samotném sporu.

„Předběžné opatření samozřejmě respektujeme. Rozhovor s Petrem Stuchlíkem o rozvratu Fincentra jsme proto stáhli. Celou kauzu nadále sledujeme, a pokud se v ní objeví nové skutečnosti, budeme o nich naše čtenáře informovat,“ říká Martin Vlnas, autor rozhovoru a ředitel vydavatelství Partners Media, které vydává i web Peníze.cz.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.