Fincentrum nesmí obviňovat Nejedlého, nařídil dočasně soud

pk | rubrika: Aktuality | 20. 12. 2019

Obvodní soud pro Prahu 8 vyhověl návrhu na vydání předběžného opatření, které má ochránit práva Martina Nejedlého. Ten kdysi s Petrem Stuchlíkem spoluzakládal finančně poradenskou firmu Fincentrum a při jejím prodeji společnosti Swiss Life Select vlastnil minoritní podíl.

Podle soudu nesmí společnost Fincentrum & Swiss Life Select šířit informace o tom, že Nejedlý stojí za odchodem vázaných zástupců z této firmy a za vytvořením divize 4fin v rámci společnosti Broker Trust, nebo se na něm podílel a že se v této věci dopustil podvodu, trestného činu nebo jiné nelegální činnosti.

Fincentrum & Swiss Life Select se také musí zdržet šíření informací, ze kterých by přímo nebo nepřímo vyplývalo, že proti Nejedlému je vedeno trestní řízení nebo je vyšetřován orgány činnými v trestním řízení, a to zejména způsobem předjímajícím výsledek takového trestního řízení.

Na základě předběžného opatření také musí několik médií, která o kauze informovala, stáhnout některé texty. Na webu Peníze.cz je to mimo jiné rozhovor s Petrem Stuchlíkem, v němž se k odchodu zemských ředitelů či poradců vyjadřoval. Znepřístupnit články o kauze musí například i Lidovky.cz nebo MotejlekSkočdopole.com.

Předběžné opatření vydal soudce bez odůvodnění. Obecně má sloužit k dočasnému řešení situace, například s cílem zamezit dalším možným škodám do doby, než soud rozhodne o samotném sporu.

„Předběžné opatření samozřejmě respektujeme. Rozhovor s Petrem Stuchlíkem o rozvratu Fincentra jsme proto stáhli. Celou kauzu nadále sledujeme, a pokud se v ní objeví nové skutečnosti, budeme o nich naše čtenáře informovat,“ říká Martin Vlnas, autor rozhovoru a ředitel vydavatelství Partners Media, které vydává i web Peníze.cz.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+35
AnoNe

A tohle už jste četli?

4fin kupuje českou síť realitek Century 21

24. 6. 2022 | Petr Kučera

4fin kupuje českou síť realitek Century 21

Finančně poradenská společnost 4fin Better together dokončila akvizici českého zastoupení světového realitního giganta Century 21. Takzvanou master franšízu kupuje od investiční skupiny... celý článek

Finančního poradce má třetina Čechů. Řekli, jak jsou spokojeni

14. 6. 2022 | redakce Peníze.CZ | 11 komentářů

Finančního poradce má třetina Čechů. Řekli, jak jsou spokojeni

Víc než třetina obyvatel Česka (35 procent) má svého finančního poradce, dalších deset procent ho mělo v minulosti. Ukázal to květnový průzkum České asociace společností finančního... celý článek

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

26. 5. 2022 | Jana Divinová | 14 komentářů

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení.

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

24. 5. 2022 | Jiří Hovorka, Petr Kučera | 3 komentáře

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

Někteří lidé, kteří si před lety sjednali investiční životní pojištění, mají šanci na vrácení víc peněz. Podle Ústavního soudu nemuseli hned od začátku vědět, že je smlouva neplatná.... celý článek

Marketing skupiny Partners povede Robert Chmelař

24. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 5 komentářů

Marketing skupiny Partners povede Robert Chmelař

Na nově zřízenou pozici Group Chief Marketing Officer přichází do finanční skupiny Partners Robert Chmelař. Bude mít na starosti marketingovou strategii celé skupiny včetně chystané... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.