Nejsme drahé a neefektivní, zlobí se penzijní společnosti

| rubrika: Aktuality | 3. 10. 2019 09:18 | 10 komentářů

Zástupci penzijních společností se ohradili proti slovům ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). Ta penzijní fondy označila za drahé a neefektivní.

„Dvacet miliard nás to jako stát ročně stojí, co do toho dáváme, lidé z toho mají nízké výnosy a zároveň víme, že 15 miliard z těch 20 jde na provoz penzijních fondů,“ řekla Maláčová v posledních Otázkách Václava Moravce. Vysvětlovala tím, proč by podle ní měl v Česku vzniknout státní penzijní fond.

Investovat a šetřit!

Jasně, nachystat se na stáří. Dobře si vychovat hodně šikovných dětí, pořídit si byt, aby se nemusel platit nájem, a zahrádku, aby si člověk sám vypěstoval lacino dobroty.

Ale k tomu pořád investovat a šetřit.

Rádi poradíme s výběrem a pomůžeme porovnat. U vybraných podílových fondů neplatíte vstupní poplatek.

Podle Asociace penzijních společností ČR ale podpora třetího pilíře stojí stát dle dat ministerstva financí maximálně 15 miliard korun ročně. Za loňský rok vyplatil stát lidem na státních příspěvcích sedm miliard a dalších osm miliard korun stála stát daňová zvýhodnění, která si mohou účastníci a zaměstnavatelé zapojení do třetího pilíře nárokovat.

„Na provoz penzijních fondů nepřispívá stát ani korunou. Zmíněných 15 miliard státní podpory jde přímo účastníkům, respektive zapojeným zaměstnavatelům. Na provoz fondů nedává stát 15 miliard, ale ani korunu,“ říká Aleš Poklop, prezident Asociace penzijních společností ČR.

Náklady na provoz systému získávají penzijní společnosti od účastníků skrze poplatky, jejichž výši omezuje zákon. A tyto náklady podle asociačních dat dělají 3,8 miliardy korun.

„Roční náklady na provoz třetího pilíře představují 0,85 procenta z objemu prostředků, které penzijní společnosti lidem spravují,“ dodává Poklop.


Státní fond?

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+15
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 10 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

3. 10. 2019 12:53, Jan

Drahá a neefektivní je Maláčová (pro ČR) i ty fondy (pro občana). Toť vše.

+12
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

6. 10. 2019 5:46, Dušan

Krásný den.
DPS v dynamické a vyvážené podobě je velmi efektivní.
Založeno v roce 2013 na 1000,-Kč pro ročník 1951.Vloženo 64.000,-Kč a výběr 10/2018. Celkem vyplaceno po ukončení 84.500,- Státní příspěvek 14720,-Kč a hlavně výnos !!! 6720,-Kč což u starých fondů není ani náhodou!! Dobře zvolená investice. Toto byla Česká pojišťovna,kde dynamický 50% a vyvážený byl 50%. Což takhle COnseq, kde je zhodnocení průměrné až 7%. nĚKTEŘÍ Z VÁS NEVÍ CO MLUVÍ !!!
Na pENZI dobře zvolená investice.!!!!

Zobrazit celé vlákno

-1
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (10 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.