Přiznání k dani z příjmů bez chyb

| rubrika: Tip na knihu | 26. 2. 2008 | 2 komentáře
Přiznání k dani z příjmů bez chyb
Formulář daně z příjmů každoročně potrápí miliony občanů. Vyhnout se případným chybám nedokáže každý, dokonce ani daňoví poradci. Na knižních pultech jsme objevili příručku s praktickými návody, jak na to a bez chyb.

Daň z příjmu fyzických osob, je jedním z nejvíce využívaných daňových formulářů. Vyplnit tiskopis a odevzdat ho finančnímu úřadu stíhají v lednu a v únoru zpravidla jen ti nejpilnější a nejšikovnější. Většina poplatníků tradičně ponechává daňové přiznání až na březen. Při vyplňování kolonek a správném výpočtu daně z příjmů fyzických osob přitom chybí řadě lidí jistota a někdy tápou dokonce i daňoví poradci.

Název: Přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2007
Autor: Martin Děrgel
Počet stránek:180
Cena: 225 Kč (doporučená cena)
Měsíc/rok vydání: 01/2008
Užitečným průvodcem, jak správně a bez chyb vyplnit formulář daně z příjmu, může být knižní novinka Přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2007 autora Martina Děrgela vycházející v nakladatelství ASPI.

V úvodu publikace upozorňuje na to, co a jak se zdaňuje a z čeho se daň z příjmu neplatí. Informuje také o změnách v legislativě, které mají na vyplnění přiznání letos dopad.

Autor neobtěžuje přemírou teorie, řeší hlavně reálné problémy. Přináší celou řadu praktických příkladů a odpovědí na konkrétní situace, jak chyby neudělat a zvládnout daňové přiznání bez problémů. Umožňuje vyznat se v samotném tiskopisu daňového přiznání, pochopit souvislosti a uspořit čas s jeho vyplněním.

Dva příklady obsahují také návod, jak správně vyplnit přehledy pro Českou správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu.

Zaměstnanci zde najdou, kdy a v jakých případech se daňovému přiznání nevyhnou. Lidé, kteří si přivydělávají i za hranicemi Česka, budou informováni, kdy se z nich stávají daňoví rezidenti a jak a kde se v takovém případě daně platí. Autor se snaží poradit i v těžkých situacích, kdy podnikatel zemře a jeho příbuzný se stane dědicem firmy. Řadu užitečných informací připravil Děrgel rovněž pro studenty, kteří si přivydělávají například publikováním článků nebo podnikáním. Praktické příklady přináší publikace také pro manželské páry, které letos uplatňují naposledy společné zdanění manželů. Kniha řeší i příjmy z pronájmu či kapitálového majetku.

Každý případ rozpracovává autor do detailů. V konkrétních situacích, které by mohly u poplatníka nastat, vždy dává návod, jak postupovat. Součástí novinky je i řada vyplněných daňových přiznání. Každý vzorový příklad provází komentář, který krok za krokem navádí, jak zasadit údaje do správných kolonek.

Jde o názornou publikaci, kterou ocení všichni, kdo letos musí daňové podání sami sestavit a podat.

Už jste podali daňové přiznání za minulý rok? Měli jste s vyplňování formuláře nějaké problémy?

 

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.