Generali Česká pojistí i přerušení cesty kvůli Covid-19

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 24. 7. 2020
Generali Česká pojistí i přerušení cesty kvůli Covid-19

Zdroj: Shutterstock

Generali Česká pojišťovna rozšiřuje pojistné krytí u pojištění pro případ přerušení nastoupené cesty, a to pro smlouvy individuálního cestovního pojištění sjednané od 24. července přímo na pobočkách.

Pojištění pro případ přerušení nastoupené cesty tak uhradí klientům v zahraničí nenávratně vynaložené náklady v těchto situacích:

  • je-li příslušným úřadem nařízen preventivní test na zjištění onemocnění Covid-19,
  • je-li příslušným úřadem nařízena preventivní karanténa v souvislosti s podezřením na onemocnění Covid-19,
  • v případě nařízené karantény pojištění hradí také náklady spojené s ubytováním a stravou,
  • parkovné, které vzniklo po termínu řádného návratu leteckou dopravou, za předpokladu, že řádnému vyzvednutí vozu zabránila nařízená karanténa v souvislosti s Covid-19,
  • repatriace do České republiky po ukončení nařízené preventivní karantény (letadlo, vlak, autobus).

Nezapomeňte na cestovní pojištění!

Zdroj: Shutterstock

Srovnáme i sjednáme

Čekají vás cesty? Potřebujete se na chvíli se utrhnout a vyletět ven z rodné kotlinky?

Určitě se vám bude hodit cestovní pojištění. Stojí pár korun, ale když se něco stane, může pro vás mít hodnotu milionovou.

Rádi pomůžeme s porovnáním cestovka, aby vyhovovalo vaším potřebám, a přitom bylo levné. A budete-li chtít, rovnou ho tady můžete za pár minut online sjednat.

Pojistný limit je 30 000 korun na osobu. Pojišťovna hradí náklady, jestliže je neplatí místní úřady v zahraničí.

„Ve všech výše uvedených případech klienti musí kontaktovat asistenční službu Generali České pojišťovny, která s nimi celý postup bude koordinovat. Mimo jiné i proto, aby náklady uhradila přímo a nebylo nutné následně řešit zpětné proplacení,“ říká mluvčí Jan Marek.  

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

„Příkladem může být klient, který odletěl na dovolenou v termínu od 1. do 8. srpna. Poslední den mu na hotelu, při odhlašování před cestou na letiště, naměří zvýšenou teplotu a udělají mu test na Covid-19. Klient čeká na výsledky, je mu nařízena karanténa v tomto hotelu do 15. srpna. Výsledek testu je nakonec negativní a může odcestovat. Generali Česká mu proplatí náklady testu, náklady karantény (hotel, strava), pokud je nehradí místní úřad, který jej nařídil, a náklady na repatriaci, případně parkovné na letišti za dny navíc oproti původnímu termínu návratu," upřesňuje mluvčí.

Marek připomíná, že cestovní pojištění v souvislosti s onemocněním Covid-19 hradí náklady spojené s léčbou pouze za předpokladu, že k nákaze došlo v zahraničí v takzvané bezproblémové lokalitě. Jde tedy o místo, kam Ministerstvo zahraničních věcí ČR nevydalo varování nebo doporučení necestovat z důvodu onemocnění Covid-19.

V lokalitě, kam ministerstvo vydalo varování nebo doporučení necestovat, i nadále pojištění léčebných výloh (a všechna ostatní pojištění) kryjí ostatní situace, které se netýkají nákazy onemocněním Covid-19, a to v rozsahu pojistných podmínek.

Čtěte víc:

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Investujte do indexu S&P 500!

Investujte do indexu S&P 500!

Zabezpečte svou budoucnost. Investujte do akcií globálních firem jako Apple či Coca-Cola díky fondu EFEKTIKA! S předpokládaným výnosem přes 7 % ročně.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Pár stovek ušetřených na cestovním pojištění se může vymstít

3. 8. 2023 | Lucie Weissová

Pár stovek ušetřených na cestovním pojištění se může vymstít

Jak správně nastavit cestovní pojištění a jak postupovat, když se něco doopravdy stane, radí Jana Konvalinová z pojišťovny Kooperativa.

Finanční produkty roku 2022. Výsledky soutěže webu Finparáda

14. 2. 2023 | Finparáda

Finanční produkty roku 2022. Výsledky soutěže webu Finparáda

Hledáte nejlepší bankovní účet, spoření, pojištění nebo třeba hypotéku? Inspiraci můžete najít ve výsledcích 12. ročníku soutěže Finanční produkt roku. Tu pořádá analytická společnost... celý článek

Než bys řekl grog. Kdo a jak vám pojistí lyže před restaurací proti krádeži

5. 12. 2022 | Jana Divinová

Než bys řekl grog. Kdo a jak vám pojistí lyže před restaurací proti krádeži

Heady, Atomiky, Rossignoly. Lyže a snowboardy stojí spoustu peněz. Jenže někdy je prostě musíte nechat o samotě, než se vyčuráte, ohřejete, najíte. Příležitost pro zloděje. Dá se proti... celý článek

Ergo pojišťovna se přejmenovala, zviditelní nového vlastníka

31. 10. 2022 | Petr Kučera

Ergo pojišťovna se přejmenovala, zviditelní nového vlastníka

Ergo pojišťovna se 28. října přejmenovala na SV pojišťovnu. S novým názvem chce veřejně zviditelnit změnu vlastníka, která byla dokončena před rokem.

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

28. 3. 2022 | Jana Divinová | 11 komentářů

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

Komu patří pojišťovny v Česku? Projděte si přehled vlastníků a jejich stručnou historii.

Partners Financial Services