Nováček na pražské burze. Hardwario začne na nejnižší ceně

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 18. 10. 2022 | 1 komentář
Nováček na pražské burze. Hardwario začne na nejnižší ceně
Alan Fabik a Pavel Hübner
Zdroj: Hardwario

Ve veřejné nabídce akcií (IPO) společnosti Hardwario měli investoři zájem o 132,47 % nabízených akcií. Emise tak byla takzvaně přeupsána a někteří zájemci museli být kráceni.

Úpis akcií začal 4. října a skončil dnes v poledne. Firma v rámci IPO nabízela 20% podíl v cenovém rozpětí 17 až 25 korun za akcii. Minimální velikost objednávky (lot) byla tisíc kusů akcií.

Emise byla upsána na spodní cenové hladině. Za 2 870 000 nových akcií získala firma od investorů celkem 48 790 000 Kč, hodnota společnosti po úpisu tak činí 243 933 000 korun.

Promo

Až 16 % zhodnocení úspor?

Zdroj: Akcenta

Inflace trhá smutné rekordy a znehodnocuje úspory. Nenechte svoje volné peníze zahálet a investujte je do faktur prověřených firem se ziskem až 16 % p. a.

Vyzkoušejte Zalep.to. Jednoduše, online.

„Mezi novými akcionáři je mnoho drobných investorů, několik významných fondů a také Národní rozvojová investiční, a.s.,“ napsala firma v dnešní zprávě.

„Získané prostředky využijeme k posílení obchodu a marketingu v rámci budování globální distribuční sítě, ale rovněž pro navýšení skladových zásob a další vývoj vlastních inovativních produktů,“ dodává.

Obchodování začne 24. října na menším trhu Start Burzy cenných papírů Praha za cenu 17 korun za akcii.

Hardwario sídlí v Liberci. Společnost vznikla v roce 2016 jako privátní investice Jablotronu, v roce 2017 ji odkoupili manažeři Jablotron Alan Fabik a Pavel Hübner. Oba ji aktivně řídí a drží téměř 56% podíl. Dodává zařízení pro průmyslový internet věcí, která jsou založena na moderních bezdrátových přenosových technologiích (LPWAN). Má pobočky ve Velké Británii, Polsku a USA.

Psali jsme podrobněji: Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

8. 11. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

Akcie letos přišly už o zhruba pětinu hodnoty. Jsou už na dně? Je teď správný čas nakupovat, nebo je obrat k růstu ještě daleko? Zeptali jsme se expertů na investice.

Komerční banka chystá mimořádnou dividendu

4. 10. 2022 | Petr Kučera

Komerční banka chystá mimořádnou dividendu

Akcionáři Komerční banky by ještě před Vánoci – od 22. prosince – mohli dostat další dividendu. Návrh na mimořádnou výplatu nerozděleného zisku zveřejnilo představenstvo banky.

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

30. 9. 2022 | redakce Peníze.CZ

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

Česká firma Hardwario, která se zaměřuje na internet věcí (IoT), obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií (IPO). S akciemi se pak bude obchodovat na Burze cenných... celý článek

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

26. 9. 2022 | Jiří Hovorka

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

Zpracovatel kůží Karo Leather dnes ukončil nabídku nových akcií na trhu Start pražské burzy. Od investorů získal 132 milionů korun na dostavbu nového závodu v Brtnici, na rozšíření... celý článek

Raiffka má novou investiční aplikaci. Zatím jen na pozvání

14. 9. 2022 | Petr Kučera

Raiffka má novou investiční aplikaci. Zatím jen na pozvání

S jednoduchým investováním přes mobil přichází první velká banka. Zájemci si o ní musí aktivně říct, nebo čekat na oslovení.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.