Komerční banka chystá mimořádnou dividendu

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 4. 10. 2022
Komerční banka chystá mimořádnou dividendu

Zdroj: Shutterstock

Akcionáři Komerční banky by ještě před Vánoci – od 22. prosince – mohli dostat další dividendu. Návrh na mimořádnou výplatu nerozděleného zisku zveřejnilo představenstvo banky.

Banka navrhne valné hromadě k rozdělení akcionářům deset a půl miliardy korun, což představuje 55,50 Kč na akcii před zdaněním.

Pozvánku na valnou hromadu, která se uskuteční vzdáleně (per rollam), zveřejnění představenstvo 10. října. Pokud výplatu mimořádného zisku potvrdí, získá nárok na podíl každý, kdo bude vlastníkem akcie Komerční banky k 30. listopadu.

Česká národní banka už podle představenstva KB oznámila, že proti navržené výplatě nemá výhrady.

Komerční banka letos v květnu vyplatila dividendu 43,80 Kč na akcii (před zdaněním) z výsledku roku 2021. Ve hře zůstávala ještě další dividenda z peněz, které banka musela zadržovat v předchozích dvou letech kvůli koronavirovým omezením ze strany regulátora.

V polovině letošního roku měla Komerční banka 64 384 akcionářů, z toho 58 349 byly fyzické osoby z České republiky. Podíl hlavního akcionáře – francouzské Société Générale – zůstal na 60,4 %.

Akcie KB na pražské burze

Zdroj: peníze.cz

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+23
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

8. 11. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

Akcie letos přišly už o zhruba pětinu hodnoty. Jsou už na dně? Je teď správný čas nakupovat, nebo je obrat k růstu ještě daleko? Zeptali jsme se expertů na investice.

Nováček na pražské burze. Hardwario začne na nejnižší ceně

18. 10. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Nováček na pražské burze. Hardwario začne na nejnižší ceně

Ve veřejné nabídce akcií (IPO) společnosti Hardwario měli investoři zájem o 132,47 % nabízených akcií. Emise tak byla takzvaně přeupsána a někteří zájemci museli být kráceni.

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

30. 9. 2022 | redakce Peníze.CZ

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

Česká firma Hardwario, která se zaměřuje na internet věcí (IoT), obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií (IPO). S akciemi se pak bude obchodovat na Burze cenných... celý článek

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

26. 9. 2022 | Jiří Hovorka

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

Zpracovatel kůží Karo Leather dnes ukončil nabídku nových akcií na trhu Start pražské burzy. Od investorů získal 132 milionů korun na dostavbu nového závodu v Brtnici, na rozšíření... celý článek

Raiffka má novou investiční aplikaci. Zatím jen na pozvání

14. 9. 2022 | Petr Kučera

Raiffka má novou investiční aplikaci. Zatím jen na pozvání

S jednoduchým investováním přes mobil přichází první velká banka. Zájemci si o ní musí aktivně říct, nebo čekat na oslovení.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.